ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Radni zdecydowali. Straż Miejska w Lubaczowie nie zostanie zlikwidowana


Na ostatniej sesji Rady Miasta lubaczowscy radni zdecydowali, że Straż Miejska w Lubaczowie pozostanie. Z wnioskiem o likwidację tej jednostki zwrócił się Józef Kołodziej.

Dyskusję na temat Straży Miejskiej w Lubaczowie kilka miesięcy temu rozpoczął radny Józef Kołodziej, który stwierdził, że powinno zlikwidować tę formację lub ją wzmocnić poprzez zakup np. radiowozu.

- Przeznaczamy około 168 tysięcy złotych na utrzymanie straży miejskiej, a w zamian za taką pracę otrzymamy około dwóch tysięcy złotych w mandatach. Nie stać nas na taką rozrzutność – mówił na jednej z sesji radny Kołodziej

Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt stwierdził jednak, że nie ma możliwości zwiększenia budżetu tej jednostki.

W związku Józef Kołodziej złożył wniosek o likwidację Straży Miejskiej w Lubaczowie. Zanim doszło do głosowania, na ostatniej sesji dyskutowano nad pracą strażników.

Komisja oceniła wyniki pracy Straż Miejskiej na niski poziomie

Rozmowa o likwidacji Straży Miejskiej rozpoczęła się od sprawozdania Komisji Spraw Socjalnych i Komunalnych Rady Miejskiej w Lubaczowie, z której wynika, że w 2017 roku Straż Miejska w Lubaczowie:

- udzieliła 363 pouczenia dot. wykroczeń
- wystawiła w sumie 6 mandatów na kwotę 650 złotych.
- zabezpieczyła  1 miejsce przestępstw, katastrofy lub innego podobnie zdarzenia albo miejsca zagrożonego takim zdarzeniem
- 98 razy konwojowała dokumenty, przedmioty wartościowe lub środki pieniężne na potrzeby miasta
- zabezpieczała 22 imprezy
- odbyła 46 wspólnych patroli z policja
- wzięła udział w "Akcji Znicz"

Komisja na podstawie wymienionych wyżej danych oraz opinii mieszkańców oceniła wyniki pracy Straż Miejskiej na niski poziomie i "wyraziła swoje niezadowolenie z takiego stanu sprawy"

Marek Małecki – przewodniczący komisji zaznaczył jednak nie można powiedzieć, iż straż nic nie robi i nie można oceniać jej pracy tylko przez pryzmat wystawionych mandatów.

Nasza opinia jako komisji jest taka, że bez straży też by było źle – mówił M. Małecki
Nasza opinia jako komisji jest taka, że bez straży też by było źle – mówił M. Małecki

Nasza opinia jako komisji jest taka, że bez straży też by było źle – mówił M. Małecki

Strażnicy potrzebują auta?

Obecny na sesji rady komendant SM w Lubaczowie Zdzisław Hołowacz stwierdził, że największym mankamentem lubaczowskich strażników miejskich jest brak auta. Z. Hołowacz dodał również, że ciągu roku funkcjonariusze pracują przez 90 sobót i niedziel, a potem za te dni trzeba oddać wolne w tygodniu, dlatego często ich nie widać.

Głos zabrał również komendant lubaczowskiej policji nadkomisarz Grzegorz Błaszczyk, który stwierdził, ze Straż Miejska w Lubaczowie nie powinna być likwidowana:

Dla mnie każda służba jest zbawienna. Jestem tutaj dwa lata. W pierwszym roku wspólnych patroli odnotowaliśmy 10, a w kolejnym ponad 40. Z mojego punktu widzenia współpraca idzie w dobrym kierunku

Po dyskusji odbyło się głosowanie. Ostatecznie za likwidacją straży miejskiej głosował 1 radny, 9 było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu.  

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ama
-4 # Ama 2018-05-03 18:07
Ha, ha,ha i po co było tyle krzyku,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
o
+1 # o 2018-05-03 18:27
Mandaty na 650 zl...ja pierd.sporo jak w rok czasu...a ile na wyplaty itp.poszlo? Dzisiaj sie chlopaki napracowali...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obniżyć diety
+7 # obniżyć diety 2018-05-03 19:08
Szanowny Panie radny Kołodziej, zadaję Panu publicznie pytanie - ile kosztuje nas podatników roczne utrzymanie rady miasta Lubaczowa i czego doczekaliśmy się w mieście dzięki pracy takim radnym jak Pan ? Osobiście uważam, że praca straży miejskiej nie powinna być oceniana przez pryzmat wystawionych mandatów, kogo i za co chce Pan karać w tak biednym miasteczku ? Zdecydowanie popieram postawę radnego Marka Małeckiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mieszkaniec
+15 # mieszkaniec 2018-05-03 21:38
To ja się dopiero dowiedziałem,że istnieje straż miejska, owszem 10 lat temu ich widziałem,ale myslałem,ze juz dawno ich zlikwidowano! nie no panowie, jak można dalej utrzymywac coś, czego praktycznie brak!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Romek
+2 # Romek 2018-05-03 22:16
Cytuję obniżyć diety:
Szanowny Panie radny Kołodziej, zadaję Panu publicznie pytanie - ile kosztuje nas podatników roczne utrzymanie rady miasta Lubaczowa i czego doczekaliśmy się w mieście dzięki pracy takim radnym jak Pan ? Osobiście uważam, że praca straży miejskiej nie powinna być oceniana przez pryzmat wystawionych mandatów, kogo i za co chce Pan karać w tak biednym miasteczku ? Zdecydowanie popieram postawę radnego Marka Małeckiego.


Ale faktycznie w Lubaczowie jest straż miejska? A gdzie i kiedy można ich zobaczyć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Rolnik
+14 # Rolnik 2018-05-03 19:11
Rower składaka za 300 zł kupić i jazda . Kiedyś tak jeździli i było widać straż miejska .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ixi
+10 # ixi 2018-05-03 19:19
tak potrzebna jak świni trampki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Buka
+10 # Buka 2018-05-03 19:54
Likwidować.... siedzą i nic nie robią
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
MPK
+4 # MPK 2018-05-03 21:19
Uwaga dieta radnego to 1200 złotych netto, za jedną sesję w miesiącu i dwa lub trzy posiedzenia komisji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mieszkaniec
+10 # mieszkaniec 2018-05-03 21:40
to jest problem całego powiatu lubaczowskiego , który jednym zdaniem nie dorósł jeszcze do samorządu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Chłop z Mazur
+3 # Chłop z Mazur 2018-05-03 22:46
Jeden strażnik niech da drugiemu mandat za parkowanie auta prywatnego tuz przed przejściem dla pieszych obok wejścia do SM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ZxRx
+5 # ZxRx 2018-05-03 23:15
Ja również nie wiedziałem o SM w Lubaczowie :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ja
+7 # Ja 2018-05-04 06:49
I ja nie wiedziałem że jest tutaj straż miejska. Mieszkam tu już bardzo długo i nigdy nie widziałem. A jakieś piesze patrole mają ??? Czy tylko samochodem mogą się poruszać ??? Chyba że bez samochodu nie mogą się pokazywać, wtedy to rozumiem :) żenada !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Jankes
+8 # Jankes 2018-05-04 07:19
Szkoda że przepisy się im zmieniły, ale przy okazji samochodu przydałby się im przenośny fotoradar. Przychody. Z ich działalności by wzrosły i co niektórych swirow nauczyło by pokory za kierownicą ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
moc
+1 # moc 2018-05-04 08:16
Oni są jak Yeti.!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
radny z innej gminy
-2 # radny z innej gminy 2018-05-04 15:42
Po co p.Józef składał wniosek pod głosowanie nie rozmawiając z innymi czy go poprą.Totalna głupota i ośmieszenie się bo przepadł on w cuglach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
radny normalny
+4 # radny normalny 2018-05-04 22:18
a własnie p.Józef jako jedyny z kręgu nie ''umoczonych" jak najbardziej mógł złożyc ten wniosek!..a czym ty sugerujesz? ,że miał prosic o głosy tych podwładnych burmistrzowi, bądz Pisowi?jak najbardziej popieram taką inicjatywę, dośc koleżeństwa w tej ';' idiockiej radzie miasta:"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
młodowianin
+4 # młodowianin 2018-05-04 22:38
Gdybyż choc jeden radny taki był w radzie gminy Lubaczów, a nie tylko zlizywacze tyłka wójtowego, to naprawde w tej gminie byłoby całkiem normalniej! radni powiązani z interesami w tej gminie, swoimi osobistymi, porazka dla tych przekupnych, ale innych w tej gminie nie spotkasz!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Jan z
0 # Jan z 2018-05-05 06:51
W gminie taki radny jest
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
samorzadowiec
+2 # samorzadowiec 2018-05-05 22:20
Powiedz który, bo wiadomo, którzy są umoczeni z kliki wójtowej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Janko
-2 # Janko 2018-05-05 04:34
Cytuję radny normalny:
a własnie p.Józef jako jedyny z kręgu nie ''umoczonych" jak najbardziej mógł złożyc ten wniosek!..a czym ty sugerujesz? ,że miał prosic o głosy tych podwładnych burmistrzowi, bądz Pisowi?jak najbardziej popieram taką inicjatywę, dośc koleżeństwa w tej ';' idiockiej radzie miasta:"

Nigdy nie byłeś i nie będziesz radnym pajacu żałosny!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
demos
+1 # demos 2018-05-05 23:03
Nigdy nie mów pajacu o sobie, bo większego ''niedorozwinie tego " na tym forum nie widziałem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Janko
-2 # Janko 2018-05-06 04:37
Kolejny oburzony pajac :) Szkoda słów :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ONi
+6 # ONi 2018-05-04 21:18
PO PIERWSZE, NIE BLOKUJCIE KOMENT. PO DRUGIE POWIAT LUBACZÓW TO FIKCJA. PRACA DLA ZIOMKÓW I NIEUDACZNIKÓW !!!!!!!!!!!!!!! !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować