ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Jest nowy projekt "starego parku" w Lubaczowie. Czy uda się go zrealizować?

fot. Muzem Kresów
fot. Muzem Kresów

fot. Muzem Kresów

Wygodne ławki, plac zabaw dla dzieci, zadbane alejki spacerowe, przenośny amfiteatr... Połączenie nowoczesności i historycznego klimatu wzgórza zamkowego. To wszystko zawarte zostało w gotowym już projekcie koncepcyjnym.

Lubaczów. Chyba jedno z nielicznych miejsc na mapie naszego województwa, które nie posiada parku przeznaczonego na wypoczynek i rekreację. Parku, w którym schronienie przed upałem dają rozłożyste korony drzew, w którym niedzielny dzień można spędzić z rodziną w otoczeniu przyrody. Problem pogłębił się jeszcze bardziej w chwili, gdy lubaczowski rynek został wybrukowany i ogołocony z drzew.

Wizualizacja

Ta sytuacja ma szansę ulec zmianie. Na podstawie porozumienia pomiędzy Dyrekcją Muzeum Kresów w Lubaczowie, a  Burmistrzem Miasta Lubaczowa powstał opracowany przez architektów Projekt Koncepcyjny zagospodarowania „Wzgórza Zamkowego” .  Projektanci wykorzystują naturalne ukształtowanie terenu na powierzchni ponad 5 ha. W projekcie wokół głównej alei parkowej zlokalizowane są Galeria „Oficyna”, plac zabaw i wiata gastronomiczno – warsztatowa. Od głównej alejki odchodzą kolejne, wysypane żwirem i przebiegające w taki sposób, aby ukazywać wszystkie najbardziej atrakcyjne miejsca widokowe. W południowej części parku znajduje się plac zabaw, a w nim zamek, bujaki, huśtawki i piaskownica. Naturalny charakter parku podkreślą specjalnie zaprojektowane rośliny wodne nasadzone wzdłuż rzeki Lubaczówka. Wzdłuż starorzecza stoi placyk wypoczynkowy przeznaczony do działań artystycznych, z przenośnym amfiteatrem i małą widownią. Projekt zakłada również powstanie altany muzycznej. Zabezpieczono miejsce na parking dla samochodów i rowerów, stoliki, ławki, wiaty piknikowe, miejsce na ogniska, a przede wszystkim, dużo otwartej przestrzeni do swobodnego korzystania z wypoczynku.


Kosztowna inwestycja

Muzeum Kresów w Lubaczowie jest jednostką organizacyjną, która podlega pod Powiat Lubaczowski. Park jest własnością Muzeum. Skromny budżet powiatu nie zapewni realizacji całego przedsięwzięcia, nie jest ono traktowane w kategorii zadań priorytetowych. A szkoda, bo mimo tego, że budowa i remonty dróg to sprawa istotna,  jest to jednak studnia bez dna, która pochłania lwią część powiatowego budżetu. Raz zrobiony park byłby inwestycją dającą mieszkańcom korzyści niewymierne. Dyrektor Muzeum Kresów Piotr Makara nie ukrywa, że od wielu lat wszystkie jego siły, oprócz realizacji zadań statutowych są skupione właśnie na przywróceniu świetności wzgórzu zamkowemu. – Nie tylko jako Dyrektor Muzeum Kresów, ale również jako mieszkaniec Lubaczowa czuję potrzebę stworzenia takiego obszaru, w którym mogliby wypocząć zarówno mieszkańcy jak i turyści odwiedzający Muzeum. Planujemy zawalczyć o wszystkie możliwe do uzyskania dotacje.  Kwota, która pozwoliłaby nam spełnić założenia to ok. 800 tys. zł – wyjaśnia.

Projekt rewitalizacji wzgórza zamkowego jest kwestią złożoną i wielowątkową. Wzgórze obejmuje swoim zasięgiem obszary ściśle podlegające ochronie konserwatorskiej i wpisane do rejestru zabytków. Na tych terenach już od kilku lat, z sukcesem i przy możliwym wsparciu powiatu, prowadzone są prace odnawiające i archeologiczne.

Równocześnie, Muzeum odnawia obszar parku nie objęty ścisłą ochroną konserwatorską.  To właśnie tego obszaru dotyczy opracowany projekt koncepcyjny. Tu większość dotychczas wykonanych prac była możliwa dzięki wsparciu z Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Urzędu Miasta w Lubaczowie. Udało się już pozyskać pieniądze na pielęgnację 100 drzew, oczyszczenie cieków wodnych, nasadzenie roślinności wokół stawów i odtworzenie historycznych nasadzeń. Łącznie wydano ok. 90 000 zł. Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt sfinansował montaż studni, która ma za zadanie regulować poziom wody w stawach na terenie parku. Aktualnie teren jest systematycznie koszony, oczyszczony i bezpieczny.

Będzie wsparcie Powiatu?

- Opracowany wspólnie z Urzędem Miejskim w Lubaczowie projekt jest w fazie koncepcyjnej i wymaga szczegółowego opracowania technicznego. Planowane jest jego przygotowanie, jak również wniosku do przyszłych programów, w których regulaminie będą zagadnienia dotyczące rewitalizacji parków – tłumaczy wicestarosta powiatu lubaczowskiego Wiesław Huk. W rozmowie z redakcją portalu zlubaczowa.pl wyjaśnia, że zadanie zostało zgłoszone do ujęcia w Lokalnym Planie Rewitalizacji Miasta Lubaczowa, który jest na etapie opracowywania przez Urząd Miejski.  - Plan ten jest podstawą do starania się o dofinansowanie projektu w ramach działania 6.3 “Rewitalizacja przestrzeni regionalnej” RPO WP na lata 2014 – 2020. Zgodnie z ogłoszonym harmonogramem, nabór wniosków na ww. działanie planowany jest w czerwcu br.. W ramach tego naboru, Muzeum Kresów w Lubaczowie, jako instytucja kultury planuje złożyć wniosek na rewitalizację parku, a pieniądze potrzebne na wkład własny zabezpieczy Powiat Lubaczowski – zapewnia Wiesław Huk.

KS, zlubaczowa.pl

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

OBSERWATOR
+1 # OBSERWATOR 2018-04-13 08:29
dlaczego władze samorządowe przypominały sobie o starym parku przed samymi wyborami? Plany, plany,koncepcje itp, a co zrobili prze te lata.Dlatego mamy zamiast basenu plac budowy, zamiast parku rysunek, czy ktoś potrafi to wytłumaczyć. fajnie by było gdyby to było zrobione a nie obiecywane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jo
+32 # Jo 2018-04-13 09:46
Projekt przygotowało miasto w 2016 roku. Wtedy powiat nie chciał słyszeć nawet o współfinansowan iu. A teraz chciałby samodzielnie wyłożyć pieniądze?? Zaskoczenie zupełne :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pan Kracy
-5 # Pan Kracy 2018-04-13 11:45
Cytuję Jo:
Projekt przygotowało miasto w 2016 roku. Wtedy powiat nie chciał słyszeć nawet o współfinansowaniu. A teraz chciałby samodzielnie wyłożyć pieniądze?? Zaskoczenie zupełne :)

TYLKO KROWA NIE ZMIENIA POGLĄDÓW
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sabina
+2 # Sabina 2018-04-14 09:12
Zaskoczenie, ale skoro powiedzieli tak do lokalnych mediów to może głupio będzie się wycofać. Tylko niech redakcja przypilnuje tematu końca i rozliczy ich z tej obietnicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Żem
+23 # Żem 2018-04-13 12:38
"Dlatego mamy zamiast basenu plac budowy". Jak ma powstać basen bez zbudowania go? Dmuchany chciałeś? Nie ośmieszaj się :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wojciech
0 # Wojciech 2018-04-13 20:48
Dlatego właśnie, aby tacy jak TY zadawali tak durne pytania!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
yz
-12 # yz 2018-04-13 08:48
A może ktoś wytłumaczy co z dworcem w Lubaczowie, czy władze miasta i powiatu podjęły jakieś działania prawne w tym temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jo
+24 # Jo 2018-04-13 09:43
Cytuję yz:
A może ktoś wytłumaczy co z dworcem w Lubaczowie, czy władze miasta i powiatu podjęły jakieś działania prawne w tym temacie.

Jakie działania prawne? O czym ty pieprzysz? Jeden podmiot (powiat jarosławski) sprzedał drugiemu (Krokus). Co tu może ktoś kto nie ma nic do powiedzenia w psrawie tej transakcji?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zenek
+24 # Zenek 2018-04-13 11:21
Cytuję yz:
A może ktoś wytłumaczy co z dworcem w Lubaczowie, czy władze miasta i powiatu podjęły jakieś działania prawne w tym temacie.

Jest sposób. Nasz starosta wyda dekret w którym odbierze Krokusowi dworzec ukarze starostę jarosławskiego i rozwiąże Pks. Da się? Da bo lenin wiecznie żywy w umysłach niektórych specjalistów od działań prawnych :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Działacz
+24 # Działacz 2018-04-13 12:29
I tym dekretem nakaże im też przywrócenie terenu i budynku dworca do pierwotnego stanu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Asta
+17 # Asta 2018-04-13 12:46
A myślałam że starosta lubaczowski wszystko może i wszystko mu wolno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pan Kracy
-8 # Pan Kracy 2018-04-13 11:49
Cytuję yz:
A może ktoś wytłumaczy co z dworcem w Lubaczowie, czy władze miasta i powiatu podjęły jakieś działania prawne w tym temacie.

PODJĘŁY TYLKO, ŻE NIE MA ŻADNYCH INSTRUMENTÓW PRAWNYCH ZA POMOCĄ KTÓRYCH MOŻNA WYMUSIĆ NA PKS-IE W JAROSŁAWIU DZIAŁANIA ZMIERZAJĄCE DO ZMIANY TEJ CHOREJ SYTUACJI JAKA MAMY TERAZ. KRÓTKO WÓWIĄC SPRZEDALI BUDYNEK, ZAINKASOWALI KARY UMOWNE OD FIRMY ,,KROKUS" ZA NIE WYWIĄZANIE SIĘ Z UMOWY BUDOWY DWORCA I KOLOKWIALNIE MÓWIĄ MAJA NAS WSZYSTKICH W GŁEBOKIM POWAZANIU.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mirek blacharz
+41 # Mirek blacharz 2018-04-13 09:07
Kiełbasa wyborcza tyle w temacie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jo
+57 # Jo 2018-04-13 09:58
Tak to wygląda. Powiat odgrzewa stary kotlet, którego kiedyś nie chciał zjeść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
NIK
+17 # NIK 2018-04-13 09:28
Wykonać taki projekt to żaden problem. Ale od projektu do konkretnych działań droga jeszcze bardzo daleka. W istocie takie artykuły mają pokazać mieszkańcom, jak władze naszego miasta ostro działają na ich rzecz. Typowa kiełbasa wyborcza. Tanim kosztem promuje się lokalnych działaczy. Gdyby naprawdę zależało im na naszym mieście, to już dawno mógł taki projekt powstać. Co ich zatrzymywało przez te ostatnie lata? Natłok pracy? Mam tylko nadzieję, że mieszkańcy nie dadzą się na to nabrać, bo ta ekipa po wyborach, jak już dorwie się do stołków, wróci do nicnierobienia jak to ma w zwyczaju. Podobnie było z zagospodarowani em targowiska, tyle lat mieszkańcy czekają na sensowne rozwiązanie i co? W roku wyborczym Burmistrz i Starosta sypią pomysłami i inicjatywą jak z rękawa. Nie zdziwi mnie, jeśli niedługo pojawi się informacja, że Powiat w porozumieniu z władzami miasta przystąpi do rozmów w sprawie dworca w Lubaczowie z PKS-em hehe. Ogólniki i nic więcej. P, Makara może sobie marzyć i składać wnioski, bo póki w powiecie rządzi PSL to żadnej większej dotacji ani wsparcia nie uzyskają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sabina
+3 # Sabina 2018-04-14 09:23
Właśnie rok wyborczy jest najlepszym rokiem aby wypunktować wszystkie patologie w naszym mieście. Od razu widać, które sprawy są w mieście najważniejsze bo ludzie się denerwują na to nicnierobienie starosty. Projekt leży teraz trochę dobrych chęci. Ale po co? Park jest miejski to po co powiat ma się wykosztowywać? Może niech się zrzekną, sprzedadzą, przekażą z parkiem miastu albo wójtowi gminy to na efekty nie trzeba będzie czekać 10 następnych lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+2 # Ja 2018-04-16 20:38
Wójtowi gminy oddać nieruchomość w mieście? Jakim prawem? A może nadleśniczemu z Suśca? Pomyśl zanim napiszesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ogarnięty
+2 # ogarnięty 2018-04-16 21:18
A wójtowi gminy na co? by dalej trwonił publiczne pieniadze i zadłużał gminę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nnnexxxt
-4 # nnnexxxt 2018-04-13 09:34
Park (główny) powinien być w centrum miasta - a nie gdzieś tam na uboczu.
Opcja a) - znowu wyłożyć pieniądz, pewnie nie aż tak duży i na części tej naszej "betonowej patelni magoniowej" zrobić park. Wyjeba**ć te "pola kapusty" na trójkątnych zagonach -od strony sklepów zasiać tam tak po prostu trawnik, dbać o niego, zrobić kilka ścieżek, drzewka niby są - ale wyglądają koszmarnie, postawić zgrabne ławki na tych ścieżkach, jakąś tam małą architekturę" Zrobić też coś z tymi obecnymi "murkami" i zdychającymi starymi -ociosanymi drzewami ani to nie jest estetyczne ani sensowne, ani w żaden sposób przydatne - po prostu tylko brzydkie

Opcja b) zrobić park na tym g***nianym parkingu obok MDK i placu zabaw. W centrum miasta takie coś.....To samo co wyżej, posiać trawę, posadzić jakieś drzewka ozdobne, zrobić ścieżki, postawić ławki.

Najlepiej a i b i Lubaczów od razu inaczej by zaczął wyglądać, zielono, przyjaźnie, ekologicznie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nnnexxxt
-5 # nnnexxxt 2018-04-13 09:40
obok placu zabaw i mdk nie zamiast! To jest bardzo dobre miejsce na park. Parking niech przeniosą obok nowego targowiska - może rych by się tam zwiększył
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Cezary
-2 # Cezary 2018-04-13 09:50
Weź koło i jebni...j się w czoło. Park sobie załóż na Załużu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Monk
+3 # Monk 2018-04-13 10:04
Cytuję Cezary:
Weź koło i jebni...j się w czoło. Park sobie załóż na Załużu.

Racja. Albo o futrynę!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
yyy
+2 # yyy 2018-04-14 11:20
Cytuję Cezary:
Weź koło i jebni...j się w czoło. Park sobie załóż na Załużu.

co racja to racja gmina zaczyna się. tu wypowiadać nie ich to dotyczy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+1 # Ja 2018-04-14 12:22
Tak tu głównie hejtują młodzi ludzie z gminy. Wydaje im się że są bezkarni :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bb
+11 # Bb 2018-04-13 11:41
Dużo złego się wydarzyło w planowaniu naszego Lubaczowskiego "centrum". Rynek mógł zostać mniej wykarczowany i dawać więcej cienia przechodniom zamiast tej "patelni" teraz. Fontanna wśród drzew byłaby rewelacyjnym pomysłem. Targowisko w miejscu tzw krywuli obok Lidla spełniłoby swoje zadanie znakomicie. Jednak znajomi króliczka zarobić musieli i mamy to co mamy. Teraz temat starego parku. Uważam że jego rewitalizacja to jedna z lepszych rzeczy jaką teraz można dla miasta zrobić. Ale tak sumiennie - patrzeć władzom na ręce. Jest to miejsce z klimatem - przygotować i zabezpieczyć dla dzieci, przywrócić kamienne zwierzęta po których sam jako dzieciak się wspinałem, pooczyszczać żygawce, przyciąc trawę. Kosztów tam aż tak wiele nie będzie - no chyba że znów ktoś będzie miał tam jakiś wałek zrobić.... Może w końcu warto byłoby się przyglądnąc pracy naszych "bezradnych" radnych, zainteresować się tym kto jaki interes lub potencjalny wałek chciałby uskutecznić. Może w końcu dało by się coś zrobić dla mieszkańców a nie dla wąskiego kręgu "decydentów" czy "byznesmenów"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hmmmm
-19 # hmmmm 2018-04-13 12:52
Targowisko jest na św Anny i wystarczy. Nie ma potrzeby kolejnego targowiska w Lubaczowie gdzieś tam koło Lidla....
Na Św Anny tam na placu wybudować kilka estetycznych stoisk, zadaszeń i to by wystarczyło.
Tak samo jeśli chodzi o ulice tej Św Anny. Wymienić nawierzchnię chodników i próbować zachęcić sprzedających by nie był tam taki chlew. Nowe estetyczne stoiska zamiast tych blaszanych bud.
Z ulicy Św Anny można by zrobić fajny miejski deptak, bulwar z kawiarenkami, restaracjami itd....
- ale komu z włodarzy chce się tym zajmować.

Co do starego parku - ok pamiętam to wszystko jak byłem dzieckiem, ale tam ta lokalizacja też nie jest dobra. Trochę za daleko, Lubaczów się odsunął od tamtych stron.
W takiej malutkiej miejscowości jak Lubaczów park powinien być jak najbliżej centrum miasta.
A z opisów z tych szykuje się znowu "wielka inwestycja" za mln dla swoich....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
BBBB
+21 # BBBB 2018-04-13 13:10
Cytuję hmmmm:
Targowisko jest na św Anny i wystarczy. Nie ma potrzeby kolejnego targowiska w Lubaczowie gdzieś tam koło Lidla....
Na Św Anny tam na placu wybudować kilka estetycznych stoisk, zadaszeń i to by wystarczyło.
Tak samo jeśli chodzi o ulice tej Św Anny. Wymienić nawierzchnię chodników i próbować zachęcić sprzedających by nie był tam taki chlew. Nowe estetyczne stoiska zamiast tych blaszanych bud.
Z ulicy Św Anny można by zrobić fajny miejski deptak, bulwar z kawiarenkami, restaracjami itd....
- ale komu z włodarzy chce się tym zajmować.

Co do starego parku - ok pamiętam to wszystko jak byłem dzieckiem, ale tam ta lokalizacja też nie jest dobra. Trochę za daleko, Lubaczów się odsunął od tamtych stron.
W takiej malutkiej miejscowości jak Lubaczów park powinien być jak najbliżej centrum miasta.
A z opisów z tych szykuje się znowu "wielka inwestycja" za mln dla swoich....

Zadaszenia zlikwidowano jak chciano siłą przenieść handlujących na nowe tragowisko. Blaszane budy są własnością prywatną i stoją na prywatnych terenach. Jak chcesz to zmienić? Znowu groźbami, podnoszeniem stawek? Tak się nie da, tak już próbowano i to było złe.
To co w końcu chcesz na św. Anny, targowisko czy bulwar? Kto miałby zbudować restauracje, kawiarnie? Jakoś chętni się nie pojaiwli. Lubaczów to nie Międzyzdroje żeby mogły sie utrzymać liczne bary kawiarnie knajpy. Juz ich sporo jest i tak.
Gdzie w centrum miasta mógłby być park? Między ruchliwymi uliczkami? Tamta lokalizacja jest ok. Gdyby park odnowić i oddać mieszkańcom to nikt by nie mowił że za daleko. Bo tam jest cisza i spokój.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bb
+7 # Bb 2018-04-13 14:21
Na Św Anny można z powodzeniem zrobić miejsce do okazjonalnego handlu związanego z jakimiś świętami, rękodziełem, etc. Pchanie tam w poniedziałek dziesiątek dostawczaków handlarzy to bardzo kiepski pomysł, szczególne biorąc pod uwagę chroniczny brak miejsc do parkowania i w zwykły dzień. Knajpek już wystarczy, te które są też nie mają jakiegoś oblężenia aby były potrzebne kolejne. A park 500 m od centrum to chyba zaleta. Da się spokojnie dojechać omijając centrum, spokojnie, cicho, a jak ktoś będzie miał potrzebę to za granicą parku stoi supermarket. To miejsce ma klimat, trzeba go tylko zagospodarować. Prace interwencyjne mogą się temu mocno przysłużyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
yyy
+4 # yyy 2018-04-14 11:26
tobie prawdopodobnie to daleko nawet do kibelka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mirek blacharz
+17 # Mirek blacharz 2018-04-13 09:34
Szkoda tylko ze nie ma lepszego kandydata na to stanowisko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaro
+5 # Jaro 2018-04-13 09:38
Ściema. A piszą tak jak by burmistrz łaskę robił, że daje kasę na cel służący mieszkańcom. Albo jak by płacił z własnej kieszeni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Basia
+4 # Basia 2018-04-13 09:43
Proponuje tym wszystkim reformatorom naszego miasta powrot w rodzinne strony do Magierowa i Ulicka i tam nich sie wykazuja pomyslami tu nam ich nie trzeba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Monk
+2 # Monk 2018-04-13 10:06
Nie Basiu. To okoliczne kmiotki zawsze mają najwięcej do powiedzenia o Lubaczowie. Reformatorzy z widłami w zardzewiałych beemkach :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Typ
+2 # Typ 2018-04-13 10:59
Weź trochę zbastuj. Po co zaraz obrażasz. Nie potrafisz kulturalnie napisać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
BBBB
+11 # BBBB 2018-04-13 12:53
Cytuję Monk:
Nie Basiu. To okoliczne kmiotki zawsze mają najwięcej do powiedzenia o Lubaczowie. Reformatorzy z widłami w zardzewiałych beemkach :)

Po rosnącej liczbie minusów widać że trafiłeś w sedno! :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wojas
+10 # Wojas 2018-04-13 14:44
Cytuję Basia:
Proponuje tym wszystkim reformatorom naszego miasta powrot w rodzinne strony do Magierowa i Ulicka i tam nich sie wykazuja pomyslami tu nam ich nie trzeba.

DOKŁADNIE TAK!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
yyy
+4 # yyy 2018-04-14 11:29
Cytuję Basia:
Proponuje tym wszystkim reformatorom naszego miasta powrot w rodzinne strony do Magierowa i Ulicka i tam nich sie wykazuja pomyslami tu nam ich nie trzeba.

brawo Basiu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zenek
+3 # Zenek 2018-04-13 11:14
A kogo obraża? Dyżurnych hejterów? To im wolno pisać złośliwości i durnoty i mają być nietykalni? Za dobrze by im było!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Emilia
+5 # Emilia 2018-04-13 11:24
Ale przynajmniej nie wyzywają zaraz. Język jakiego używacie w tych komentarzach najlepiej o was świadczy obrońcy urzędów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
yz
-26 # yz 2018-04-13 11:45
uwaga! zaczęły się groźby wobec komentujących!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jo
+11 # Jo 2018-04-13 12:03
Groźby? Hahaha przestraszony jesteś? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Oceniacz
-7 # Oceniacz 2018-04-13 20:15
Jakieś dziwne rzeczy dzieją się z ocenianiem. Kliknąłem Zenkowi zieloną łapkę i z -14 zrobiło się -9. Wcześniej pod wpisem UK kliknąłem czerwoną łapkę i z 0 zrobiło się +4.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
teraz
-5 # teraz 2018-04-13 11:53
nawroceni katolicy z urzedu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lol
+24 # lol 2018-04-13 13:03
Jak zobaczę, że naprawdę coś tam się dzieje, to uwierzę, póki co to tylko projekt i pusta gadanina, nastawiona na zdobycie głosów w wyborach jesiennych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
BBBB
+14 # BBBB 2018-04-13 13:14
Może będzie się działo jesli powiat przygotuje projekt zdobędzie pieniądze i ogłosi przetarg. Masz rację że narazie to tylko obiecanki. Ale pożyjemy....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
turysta
-1 # turysta 2018-04-13 18:00
Gdyby tym majątkiem zarządzał Burmistrz Cieszanowa czy Wójt Gminy Lubaczów to ten park byłby już dawno perełką
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
UK
+12 # UK 2018-04-13 19:08
Ale zarządza muzeum i będzie tak jak jest. Nawiozą starych bud drewnianych kupią gęsi i świniaki i wejść będzie wolno tylko w kufajce i gumiakach. Jak psl to psl.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+1 # Ja 2018-04-16 20:41
Cytuję turysta:
Gdyby tym majątkiem zarządzał Burmistrz Cieszanowa czy Wójt Gminy Lubaczów to ten park byłby już dawno perełką

Hahahahahahahah aha ubawiłem się :))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zwiedzacz
+1 # zwiedzacz 2018-04-16 21:16
albo skarbonką na gminne pieniądze!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+4 # Ama 2018-04-13 18:19
Ja myśle , ze park niech sobie każdy zrobi na swoim podwórku lub balkonie, fontannę na środku, będziecie mieć blisko, nawet obuwia nie będziecie musieli zmieniać, i dzieci będą ciągle na spacerze. Przemawia przez was lenistwo i brak chęci ruchu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Janko
0 # Janko 2018-04-17 05:56
Dokładnie tak! Park w centrum miasta, niby gdzie? :) Te 300m od Rynku to już problem? Litości!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Hrabia
+1 # Hrabia 2018-04-13 20:36
extra pomysł reaktywacji naszego kochanego parku. Byle tylko doszło do realizacji planu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pep
+8 # Pep 2018-04-13 20:45
W cuda wierzysz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xx
+4 # xx 2018-04-13 21:12
Wytrysk projektów...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lobo
+1 # Lobo 2018-04-14 14:52
Wójt na burmistrza!!! Albo najlepiej na starostę!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+2 # Ja 2018-04-15 11:11
A starosta na wójta! :)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Robert Z Dar
+1 # Robert Z Dar 2018-04-15 22:03
Istnieje mapa katastralna z 1854 roku, widać na niej wzgórze zamkowe ze szczegółami, są zaznaczone nawet pojedyncze drzewa. Dlaczego mając takie plany, nie dąży się do rekonstrukcji otoczenia zamku w postaci parku, z nowymi udogodnieniami, w przyszłości licząc na odtworzenie samego zamku i stworzenie grubej atrakcji w regionie? Powyższe plany marnują całkowicie potencjał na przyszłość wzgórza zamkowego!!! Dzięki takim dziwnym nieprzemyślanym działaniom Lubaczów pozostanie miejscem z pomnikami poprzednich władz, które blokują następne przemyślane kroki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Art
+1 # Art 2018-04-16 16:57
Zgadzam się , moze architekt który robił ten plan niech zabierze głos , tzn czy łan to radosna twórczość czy w jakiś sposób nawiązuje do dawnego wyglądu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Art