ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Uroczysta inauguracja budowy obwodnic Oleszyc i Cieszanowa [ZOBACZ ZDJĘCIA]


Jeszcze w tym roku pierwsi kierowcy przejadą przez Oleszyce i Cieszanów omijając centra miejscowości. W ramach dwóch zadań realizowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 powstaną dwie obwodnice, których łączna wartość przekracza 30 milionów zł. Zmodernizowana zostanie również ponad 4-kilometrowa trasa pomiędzy obwodnicą Oleszyc i Lubaczowa. Budowa tej ostatniej powinna ruszyć już wkrótce.

Obwodnice Oleszyc i Cieszanowa są gigantycznymi inwestycjami, są ważne dla rozwoju gospodarczego regionu lubaczowskiego oraz bezpieczeństwa  w porównaniu do obecnej drogi, o której mówiło się w latach 60, XX wieku. Tak więc minęło pół wieku abyśmy mogli wspólnie wbić łopatę pod budowę nowej drogi.   – mówił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl

Z kolei senator Mieczysław Golba dziękował m.in. marszałkowi województwa za realizację tej inwestycji.

Jak wszyscy rozmawialiśmy to każdy z nas wiedział, że ta obwodnica jest potrzebna. Dzisiaj stało się już to faktem, pierwsze łopaty zostały wkopane pierwszy sprzęt już pracuję. To bardzo ważne, dla mieszkańców Oleszyc, oraz wszystkich mieszkańców tego wschodniego regionu Polski. - mówił senator Golba. Bardzo się cieszymy ze Pan Marszałek realizuje, inwestuję, stara się rozwijać również tą część naszego Województwa, to bardzo ważne dla nas. - dodał senator Prawa i Sprawiedliwości

Jednojezdniowe dwukierunkowe drogi klasy G zostaną wyposażone w 3,5 metrowe pasy ruchu i szerokie pobocza. Powstaną przejścia dla pieszych. Most nad rzeką Przerwa, przejścia dla zwierząt, przepusty i system odwodnienia to kolejne elementy kompleksowego wyposażenia obwodnic. Zainstalowane bariery energochłonne i oznakowanie zwiększą bezpieczeństwo podróżowania.

Przebieg obwodnicy Oleszyc ( ok. 3,2km.)

Początek ( rondo): istniejące skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 865 (ul. Jarosławska) z drogą wojewódzką nr 867 (ul. Wiejska) i drogą gminną nr 105206R; dalej stroną północną w kierunku Lubaczowa przecinając kolejno rzekę Przerwa (most) oraz istniejącą drogę wojewódzką nr 865 (rondo) biegnącą w kierunku północnym w stronę Dachnowa i Cieszanowa, koniec (rondo): skrzyżowanie obwodnicy z drogą wojewódzką nr 867 ( za osiedlem św. Jana)

Przebieg obwodnicy Cieszanowa (ok. 1,8km)

Początek (rondo): skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 865 z drogami powiatową i miejską (przy pomniku Jana III Sobieskiego); dalej stroną wschodnią w kierunku drogi wojewódzkiej nr 865 koniecL płynne włączenie obwodnicy do istniejącej drogi wojewódzkiej nr 865 (ul. Tadeusza Kościuszki- za stacją paliw Orlen.)

obwodnica00.JPGobwodnica01.JPGobwodnica02.JPGobwodnica03.JPGobwodnica04.JPGobwodnica05.JPGobwodnica06.JPGobwodnica07.JPGobwodnica08.JPGobwodnica09.JPGobwodnica10.JPGobwodnica11.JPGobwodnica12.JPGobwodnica13.JPGobwodnica14.JPGobwodnica15.JPGobwodnica16.JPGobwodnica17.JPGobwodnica18.JPGobwodnica19.JPGobwodnica21.JPG

PM, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Miki
+18 # Miki 2018-03-27 21:40
W końcu coś się dzieje. Teraz czekamy na nową drogę do Jarosławia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
BRCM
+13 # BRCM 2018-03-27 22:49
Redakcja usunęła wszystkie poprzednie komentarze ? :O
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lubicz
0 # lubicz 2018-03-28 07:05
Cytuję BRCM:
Redakcja usunęła wszystkie poprzednie komentarze ? :O


normalne dzialanie tej "redakcji" (chwal PiS to nie usuną, nawet pochwalą;-))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+8 # Ja 2018-03-28 08:07
Bo chamstwo należy tępić. Ot i cała tajemnica :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sir
+11 # Sir 2018-03-28 08:44
Niech równie zawzięcie tępią chamstwo pod każdym artykułem, a nie wybiórczo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+9 # Ja 2018-03-28 08:51
Tu się zgadzam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oko
+3 # oko 2018-03-28 09:11
osunięto wszystkie komentarze a nie wybiórczo!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sir
+1 # Sir 2018-03-28 09:36
Gwoli ścisłości: chodziło mi o wybiórcze traktowanie artykułów, tzn. usuwanie komentarzy (jednego, kilku czy wszystkich) pod niektórymi artykułami a pod niektórymi nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oko
-1 # oko 2018-03-28 09:10
bardzo dobrze, bo poziom tych komentarzy był dramatyczny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ZxRx
-1 # ZxRx 2018-03-28 09:16
Cytuję oko:
bardzo dobrze, bo poziom tych komentarzy był dramatyczny.


Był dramatyczny, bo ludzie pytali po grzyba tam ksiądz ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
niebo
+6 # niebo 2018-03-28 09:34
szatan boi się święconej wody, dlatego taki tutaj aktywny jest
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+8 # Ja 2018-03-28 09:54
Dramatyczny to zbyt delikatne określenie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tom
-1 # Tom 2018-03-28 09:22
Ten w białym na łopacie piękny widok :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
obiektywny
+7 # obiektywny 2018-03-28 09:28
jak się dziecko urodzi większość pędzi do kościoła po chrzest, po śmierci pogrzeb, tylko kiedy jesteśmy zdrowi i sprawni ksiądz i wara nasza, "naszego kraju" przeszkadza!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
obserwator
+3 # obserwator 2018-03-28 10:05
te wszystkie komentarze czytają ludzie z całego kraju a także za granicą, i bardzo źle świadczą o ludziach z naszych stron, dlatego dla dobra nas wszystkich hejtowskie komentarze powinno się kasować , sam zgłosiłem do redakcji wulgarne komentarze do usunięcia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ZxRx
-1 # ZxRx 2018-03-28 10:50
No dobrze ale tak jest wszędzie nie tylko u nas . Jest wolność slowa, dlaczego nie skomentować krytycznie tego co nam się nie podoba ? Po to żeby ładnie wyglądało ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
obserwator
-2 # obserwator 2018-03-28 11:13
wg mnie niedopuszczalne jest krytykowanie innych osób ukrywając się pod jakimś nickiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Krytyk
+1 # Krytyk 2018-03-28 12:56
Dlaczego niby jest niedopuszczalne , na jakiej podstawie? Chciałbyś, żeby krytykanci musieli się przedstawiać, to by zlikwidowało krytykę, bo ludzie baliby się ewentualnych szykan. Niedopuszczalne jest zniesławianie, znieważanie itp. a nie krytykowanie pracy i działań osób publicznych i pracujących dla nas i za nasze pieniądze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaś
+11 # Jaś 2018-03-28 13:40
Krytyka ok ale dobrze wiesz że najczęściej pojawiają się tu chmaskie napaści czy szczeniackie kpiny. Nie da się podyskutować bo przygłupy rozwalają każdą dyskusję swoimi grafomańskimi wynurzeniami. W końcu ten portal nie po to jest żeby każdy zakompleksiony mógł tu odreagować swoje schorzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Anonim
-2 # Anonim 2018-03-28 11:40
Pokaż lico! tam jest taki kwadracik na zdjęcie, ciekawe czy wtedy będziesz taki odważny w komentowaniu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pisowski portal stro
0 # pisowski portal stro 2018-03-28 10:19
pisowski portal stronniczy , wstyd!!!!!!!!!! !1
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
qa
+4 # qa 2018-03-28 11:46
Cytuję pisowski portal stro:
pisowski portal stronniczy , wstyd!!!!!!!!!!!1

Spieprzaj dziadu, na swój portal po-pslowski. Po jakiego grzyba tu piszesz i ludziom dupę zawracasz pajacu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kodo
-7 # Kodo 2018-03-28 15:11
Mówisz jak Twój dyktator
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kodo
+1 # Kodo 2018-03-28 15:13
A tego komentarza redakcja nie usunie, dziwne ;) CHOĆ OBRAŻA! !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
toto
0 # toto 2018-03-28 10:37
a gdzie starosta?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ES
0 # ES 2018-03-28 13:53
Cytuję toto:
a gdzie starosta?

A kogo to? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja
0 # ja 2018-03-28 16:09
Początek ( rondo): istniejące skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 865 (ul. Jarosławska) z drogą wojewódzką nr 867 (ul. Wiejska) i drogą gminną nr 105206R

COS MI TU NIE PASUJE. DUZE RONDO W KSZTAŁCIE ELIPSY? BO GDZIE JEST SKRZYZOWANIE; 865 Z 867 A GDZIE DROGA NA DZIKÓW?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Miki
0 # Miki 2018-03-28 20:20
Będą 3 ronda. Pierwsze na drodze 867 w połowie trasy między torami a rozjazdem Dachnów-Oleszyc e-Lubaczów. Drugie rondo na drodze 865 przed futorami, trzecie rondo w na drodze do Starego Dzikowa pomiędzy zjazdem na Dzików w prawo a łukiem w lewo na Jarosław.czyli 865.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja
+1 # ja 2018-03-28 22:50
Cytuję Miki:
Będą 3 ronda. Pierwsze na drodze 867 w połowie trasy między torami a rozjazdem Dachnów-Oleszyce-Lubaczów. Drugie rondo na drodze 865 przed futorami, trzecie rondo w na drodze do Starego Dzikowa pomiędzy zjazdem na Dzików w prawo a łukiem w lewo na Jarosław.czyli 865.


ponawiam pytanie;
to dlaczego napisali "drogą gminną nr 105206R"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pluto
+2 # Pluto 2018-03-29 08:55
Na skrzyżowaniu z drogą gminną i drogą wojewódzką na Sieniawę będzie początek obwodnicy a rondo będzie na skrzyżowaniu z drogą do Dzikowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tom
-2 # Tom 2018-03-29 20:29
Droga gminna nr 105206R to droga do przysiółka Lubomierz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja
0 # ja 2018-03-28 17:56
drogą gminną nr 105206R...... oleszycka częśc ulicy wiejskiej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Obserwator
0 # Obserwator 2018-04-01 11:48
Na fotografiach z otwarcia boiska szkolnego przy LO, które powstało dzięki staraniom radnego Goraja nie sposób go odszukać. Starosta i radny Nepelski nie dopuszczą pisowca do takiego splendoru. A tu potrafią się przykleić, choć nie mają z tym nic wspólnego, podobnie jak z boiskiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Obserwator
+1 # Obserwator 2018-04-06 15:08
Czy ktoś zwrócił uwagę na fotografie z tego wydarzenia na elubaczow
PSLowska antydemokratycz na deziinformacja. Same słuszne twarze, opasłych lokalnych, zielonych dygnitarzy. Wycięto niesłusznych, dzięki których zaproszeniu tam się znaleźli..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi