ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Strażacy z Lubaczowa szkolili "terytorialsów" [ZOBACZ ZDJĘCIA]


W sobotę (17.03) strażacy z Państwowej Straży Pożarnej  w Lubaczowie szkolili żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W sobotnim szkoleniu uczestniczyli żołnierze V lubaczowskiej kompanii lekkiej piechoty 34. Batalionu Obrony Terytorialnej wchodzącego w skład 3. PBOT w Rzeszowie. Zajęcia odbyły się w komendzie PSP w Lubaczowie i podzielone zostały na kilka bloków. Pod okiem strażaków „terytorialsi” dowiadywali się m.in. jak układać worki z piaskiem przydatne do budowania wałów przeciwpowodziowych.  Żołnierzy uczyli się również sprawnego posługiwania się piłą łańcuchową. Ważną częścią sobotnich ćwiczeń była lekcja na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Niezwykle widowiskowe były ćwiczenia na sztucznym zbiorniku wodnym znajdującym się placu PSP w Lubaczowie. Strażacy uczyli żołnierzy jak podejmować poszkodowanego z wody i skutecznie ratować osobę znajdującą się pośród kry.

Zgodnie z założeniami wojska obrony terytorialnej mają za zadanie wspierać inne służby w razie wystąpienia zagrożeń ze strony natury. Umiejętności, które nabyli żołnierze WOT mogą przydać w sytuacjach kryzysowych, takich jak klęski żywiołowe. 

szkoleniewot001.JPGszkoleniewot003.JPGszkoleniewot004.JPGszkoleniewot005.JPGszkoleniewot006.JPGszkoleniewot007.JPGszkoleniewot008.JPGszkoleniewot009.JPGszkoleniewot010.JPGszkoleniewot011.JPGszkoleniewot012.JPGszkoleniewot013.JPGszkoleniewot014.JPGszkoleniewot015.JPGszkoleniewot016.JPGszkoleniewot017.JPGszkoleniewot018.JPGszkoleniewot019.JPGszkoleniewot020.JPGszkoleniewot021.JPGszkoleniewot022.JPGszkoleniewot023.JPGszkoleniewot024.JPGszkoleniewot025.JPGszkoleniewot026.JPGszkoleniewot027.JPGszkoleniewot028.JPGszkoleniewot029.JPGszkoleniewot030.JPGszkoleniewot031.JPGszkoleniewot032.JPGszkoleniewot033.JPGszkoleniewot034.JPGszkoleniewot035.JPGszkoleniewot036.JPGszkoleniewot037.JPGszkoleniewot038.JPGszkoleniewot039.JPGszkoleniewot040.JPGszkoleniewot041.JPGszkoleniewot042.JPGszkoleniewot043.JPGszkoleniewot044.JPGszkoleniewot045.JPGszkoleniewot046.JPG

fot. RM, tekst: GG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Amator
+1 # Amator 2018-03-18 11:32
Uczą bez filtra na worku samorozprężalny m?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Trep
+7 # Trep 2018-03-18 11:33
Uczycie ich udzielac pierwszej pomocy używając worek samorozprężalny . Brawo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
X
-8 # X 2018-03-18 15:05
Sądząc po treści wypowiedzi chyba się domyślam kto kryje się pod "Amatorem" i "Trepem". Coś widzę że macie wielki nagniot od strażaków. Mała rada - skupcie się bardziej na własnym profesjonalizmi e (a jest nad czym pracować) a nie szukajcie dziury w całym.
Pozdrawiam Pana Amatora i Pana Trepa - miłego niedzielnego popołudnia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Rat-Med
+9 # Rat-Med 2018-03-18 16:21
Niepotrzebny zgrzyt,który nic dobrego do wspólnej współpracy nie wnosi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Terytorial
-1 # Terytorial 2018-03-19 16:38
Fajnie było... Podziękowanie dla STRAŻAKÓW !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chichot losu
+2 # chichot losu 2018-03-20 11:23
Fajnie było, ale brak było jakiegoś marszu... tak do 18. Ale może lepiej, że go nie było bo głupio tak biegać bez broni (śmiesznie by to wyglądało). Lepsza była niedziela.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Fun
+6 # Fun 2018-03-19 18:08
Parę osób bawi się w wojsko i marnuje publiczne pieniądze które powinny być przeznaczone na zawodowe profesjonalne służby. Gwarantuje że 3/4 z nich w sytuacji zagrożenia,wojn y itp. dało by nogę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kado
-4 # kado 2018-03-19 19:12
Nogę? to ja Ci moge postrzelic ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Fun
+6 # Fun 2018-03-19 19:35
Cytuję kado:
Nogę? to ja Ci moge postrzelic ;)

Nie strasz synek bo się ze...sz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kard
0 # kard 2018-03-23 00:23
booo cywilu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chichot losu
-2 # chichot losu 2018-03-20 11:28
Publiczne pieniądze marnuje się w tylu miejscach, że taki WOT to jednak wypada raczej pozytywnie. Zawodowe profesjonalne służby?? - a wiesz ile osób w tych służbach to takie plecaki, które dostały się tam na garbie? Myślisz, że oni to tak bardzo są wyszkoleni i chętni do działania w sytuacji zagrożenia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
bolo
+3 # bolo 2018-03-19 19:34
Z badań wynika , kto tam jest w tej obronie terytorialnej, na pierwszym miejscu , ci co mają długi i nastepnie ci co chcą poprawic budzet domowy, nastepne 500 plus!aż sam się obawiam takich osób z bronią!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chichot losu
-1 # chichot losu 2018-03-20 11:21
Z jaki badań? Co prawda w naszym rejonie zapewne sporo osób sobie takim czymś reperuje budżet. Ale bez przesady znam tam wiele osób którym akurat nie brakuje na życie a wstąpili do WOT. A co do wojska zawodowego jak to Fun napisał, to skoro 3/4 da nogę to zostanie 1/4, a koszt nawet 4 osób to jakieś 50-60 % 1 zawodowego żołnierza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Rambo 8
+2 # Rambo 8 2018-03-20 13:12
"koszt nawet 4 osób to jakieś 50-60 % 1 zawodowego żołnierza" - a na ile oceniasz wartość 4 żołnierzy WOT w porównaniu z 1 żołnierzem zawodowym? Tanie mięso psy jedzą - mówi przysłowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Chochoł
-1 # Chochoł 2018-03-20 22:02
To ty chyba za dużo Rambo oglądałeś. I tak postrzegasz zawodowych żołnierzy. Chyba ty dawno żołnierzy zawodowych na oczy nie widziales i masz jakiś mityczny pogląd że to sami specjaliści.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
strach
0 # strach 2018-03-21 20:36
A ty chyba jesteś w terytorialsach, tfu,w tych co biorą kasę za nic, by tylko opłacic w banku ratę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kado
0 # kado 2018-03-23 00:21
chohjol morda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kado
0 # kado 2018-03-23 00:21
chohol morda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kard
0 # kard 2018-03-23 00:29
jestes gnojem ktrre psy omijaja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kichot don
+2 # kichot don 2018-03-20 20:21
Przestań ! tylko niech zabiorą 500 zł, gwarantuję ci,że na dzień dzisiejszy nie ma nikogo w WOT! i prawdą jest to co piszą, sam czytałem w gazecie,że do WOT poszli ci którym najbardziej chodzi o pieniądze, a tylko 1% z powołania
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Chochoł
-1 # Chochoł 2018-03-20 21:59
Czytałem w gazecie wyborczej i Newsweeku. Pewnie takie źródła czytasz skoro masz taki pewne informacje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
500+
0 # 500+ 2018-03-20 22:07
Musisz wybaczyć ale nie przeznaczę grosika na żelek i rurki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kado
0 # kado 2018-03-23 00:22
a Ty jestes pizda szczesca?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
yoko
+6 # yoko 2018-03-19 20:14
Pytam kolegę po co wstąpił do "terytorialsów" a on mi na to" 500 złotych dają co miesiąc" i tyle w temacie "terytorialsów, wiadomo po co tam każdy poszedł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chichot losu
-2 # chichot losu 2018-03-20 11:30
To teraz czekamy na yoko w WOT, chyba, że nie chce 500 zł za darmo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kado
0 # kado 2018-03-23 00:19
to masz pizde nie kolege
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kado