Jest przetarg na przebudowę kolejnego odcinka drogi Stary Dzików – Oleszyce

Droga ze Starego Dzikowa do Oleszyc zostanie w całości wyremontowana fot. zlubaczowa.pl
Droga ze Starego Dzikowa do Oleszyc zostanie w całości wyremontowana fot. zlubaczowa.pl

Droga ze Starego Dzikowa do Oleszyc zostanie w całości wyremontowana fot. zlubaczowa.pl

Powiat ogłosił przetarg na przebudowę drogi na trasie Stary Dzików – Oleszyce. Chodzi o odcinek o długości 3,4km na odcinku Uszkowce - do skrzyżowania z drogą leśną do Zabiałej.

Pod koniec 2017 roku dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego zakończyła się przebudowa 9-kilometrowego odcinka drogi ze Starego Dzikowa do Oleszyc. Droga wyremontowana została na odcinkach: od Oleszyc do mostu w miejscowości Uszkowce - 1,7 km oraz od granicy gminy Stary Dzików (niedaleko uroczyska Horaj) do krzyżówki z ulicą Kustronia przed kościołem w Starym Dzikowie – 7,3 km. Co ważne oprócz wyremontowania samej drogi, wybudowano również chodniki w Uszkowcach, Nowym Dzikowie i Starym Dzikowie.  Inwestycja ta kosztowała 8,5 miliona, z czego 5,5 mln pochodziło z dofinansowania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Do przebudowy pozostał o odcinek o długości 3,4km Uszkowce - do skrzyżowania z drogą leśną do Zabiałej.  Na szczęście powiat dostał kolejne dofinansowanie w wysokości 1,2 mln na remont tej drogi ramach  „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.  Decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego skomentował na Facebooku powiatowy radny Henryk Goraj z Prawa i Sprawiedliwości:

Wspaniała wiadomość dla mieszkańców gminy Stary Dzików! Będzie remont drogi na odcinku Uszkowce - do skrzyżowania z drogą leśną do Zabiałej. Po raz kolejny władze wojewódzkie pokazują, że zależy im na mieszkańcach powiatu lubaczowskiego. Chciałbym również dodać, że w sprawie tej inwestycji wielokrotnie rozmawiałem z przedstawicielami Urzędu Wojewódzkiego z Wojewodą Panią Ewą Leniart na czele. - informuje Henryk Goraj

Starostwo ogłosiło właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.  Zwycięzcę poznamy w marcu.

Przebudowa powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

DSC_0047.JPGDSC_0048.JPGDSC_0049.JPGDSC_0050.JPGDSC_0056.JPGDSC_0057.JPG

Ten odcinek zostanie wyremontowany.


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: