ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Jest przetarg na przebudowę kolejnego odcinka drogi Stary Dzików – Oleszyce

Droga ze Starego Dzikowa do Oleszyc zostanie w całości wyremontowana fot. zlubaczowa.pl
Droga ze Starego Dzikowa do Oleszyc zostanie w całości wyremontowana fot. zlubaczowa.pl

Droga ze Starego Dzikowa do Oleszyc zostanie w całości wyremontowana fot. zlubaczowa.pl

Powiat ogłosił przetarg na przebudowę drogi na trasie Stary Dzików – Oleszyce. Chodzi o odcinek o długości 3,4km na odcinku Uszkowce - do skrzyżowania z drogą leśną do Zabiałej.

Pod koniec 2017 roku dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego zakończyła się przebudowa 9-kilometrowego odcinka drogi ze Starego Dzikowa do Oleszyc. Droga wyremontowana została na odcinkach: od Oleszyc do mostu w miejscowości Uszkowce - 1,7 km oraz od granicy gminy Stary Dzików (niedaleko uroczyska Horaj) do krzyżówki z ulicą Kustronia przed kościołem w Starym Dzikowie – 7,3 km. Co ważne oprócz wyremontowania samej drogi, wybudowano również chodniki w Uszkowcach, Nowym Dzikowie i Starym Dzikowie.  Inwestycja ta kosztowała 8,5 miliona, z czego 5,5 mln pochodziło z dofinansowania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Do przebudowy pozostał o odcinek o długości 3,4km Uszkowce - do skrzyżowania z drogą leśną do Zabiałej.  Na szczęście powiat dostał kolejne dofinansowanie w wysokości 1,2 mln na remont tej drogi ramach  „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.  Decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego skomentował na Facebooku powiatowy radny Henryk Goraj z Prawa i Sprawiedliwości:

Wspaniała wiadomość dla mieszkańców gminy Stary Dzików! Będzie remont drogi na odcinku Uszkowce - do skrzyżowania z drogą leśną do Zabiałej. Po raz kolejny władze wojewódzkie pokazują, że zależy im na mieszkańcach powiatu lubaczowskiego. Chciałbym również dodać, że w sprawie tej inwestycji wielokrotnie rozmawiałem z przedstawicielami Urzędu Wojewódzkiego z Wojewodą Panią Ewą Leniart na czele. - informuje Henryk Goraj

Starostwo ogłosiło właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.  Zwycięzcę poznamy w marcu.

Przebudowa powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

DSC_0047.JPGDSC_0048.JPGDSC_0049.JPGDSC_0050.JPGDSC_0056.JPGDSC_0057.JPG

Ten odcinek zostanie wyremontowany.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

wqw
-7 # wqw 2018-02-15 09:36
Super Panie Henryku tak trzymać!! i ciągle pokazywać zielonym TW jak trzeba działać ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
tw
+10 # tw 2018-02-15 09:47
Cytuję wqw:
Super Panie Henryku tak trzymać!! i ciągle pokazywać zielonym TW jak trzeba działać ;)

WIDZĘ, ŻE PRZED WYBORAMI KAŻDY CHCE SOBIE PRZYPISAĆ ZASŁUGI NA RZECZ LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI (CZYT. WYBORCÓW ) PYTANIE BRZMI ILE W TYM PRAWDY PANIE HERYKU??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
wójt
-8 # wójt 2018-02-15 15:48
Cytuję wqw:
Super Panie Henryku tak trzymać!! i ciągle pokazywać zielonym TW jak trzeba działać ;)


Pan Henryk na
wójta
starostę
marszalka
prezydenta!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
typ
+7 # typ 2018-02-15 17:42
Cytuję wójt:
Cytuję wqw:
Super Panie Henryku tak trzymać!! i ciągle pokazywać zielonym TW jak trzeba działać ;)


Pan Henryk na
wójta
starostę
marszalka
prezydenta!!!

a ty na powiatowego przygłupa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Adam
+25 # Adam 2018-02-15 09:41
A KIEDY WYREMONTUJĄ JAROSŁAW-BEŁŻEC !!! Jeżdżę tą trasą do pracy. zawieszenie wymieniam raem z olejem w silniku!!! Nie mówiąc już o braku chodników i oświetlenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
tw
+4 # tw 2018-02-15 09:44
Cytuję Adam:
A KIEDY WYREMONTUJĄ JAROSŁAW-BEŁŻEC!!! Jeżdżę tą trasą do pracy. zawieszenie wymieniam raem z olejem w silniku!!! Nie mówiąc już o braku chodników i oświetlenia.

O to trzeba pytać o to Pana Marszałak bo to jego droga
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
wqw
+6 # wqw 2018-02-15 10:45
I także Burmistrzów, Wójtów i Starostów przez które gminy i powiaty przebiega droga ,jakie poczynili starania i zapytania do urzędu marszałkowskieg o o remont tej drogi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Adam
+11 # Adam 2018-02-15 13:46
ALE TO JA MAM PYTAĆ? PRZECIEŻ OD TEGO WYBIERAMY PRZEDSTAWICIELI W SAMORZĄDZIE, TO CHYBA ICH ZADANIE!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
wqw
+13 # wqw 2018-02-15 10:41
Odcinek Zapałów-Oleszyc e najprawdopodobn iej w przyszłym roku , trwają prace nad przedłużeniem z Jarosław-Zapałó w
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
www
+3 # www 2018-02-19 10:37
Rozumiem twoją irytację!!!/
Ja też jestem zirytowany/. Samorządowcy gminy Oleszyce od wielu już lat zabiegają o remont tej właśnie drogi. Ale gdy ona prowadzi do powiatu gdzie zarządza ktoś inny niż z nadania PiS, to nie ma takiej możliwości. Marszałek "Uszczęśliwił" Nas. / Oleszyce/
/obwodnicą/ co nie było konsultowane z władzami i samorządem/ Tak postanowił marszałek i tak ma być!!! To jest oczywiście droga wojewódzka / i jej przebieg jak, rozumiem powinien być przynajmniej skonsultowany z samorządami przez które tereny przebiega. W Gminie Oleszyce z tego co się oriętuję takiej konsultacji nie było.
Jest również droga Sieniawa-Oleszy ce która również prowadzi do przejścia w Budomierzu, i /również jest w bardzo złym stanie, no przepraszam ale ona znowu prowadzi do powiatu nie rządzonego przez PiS/.
Przepraszam Panie Heniu Goraj . A może by Pan jako Radny powiatu zainteresował się remontem tej właśnie drogi, gdzie gmina Oleszyce do nie swoich zadań/droga wojewódzka/ non stop wykłada olbrzymie środki/budowa chodnika przy drodze przez St. Oleszyce? Jak widzę Pan Henio widzi tylko koniec własnego palca, a nie sprawy całego powiatu. Pozdrawiam!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
gg
+1 # gg 2018-02-20 13:53
Cytuję www:
Rozumiem twoją irytację!!!/
Ja też jestem zirytowany/. Samorządowcy gminy Oleszyce od wielu już lat zabiegają o remont tej właśnie drogi. Ale gdy ona prowadzi do powiatu gdzie zarządza ktoś inny niż z nadania PiS, to nie ma takiej możliwości. Marszałek "Uszczęśliwił" Nas. / Oleszyce/
/obwodnicą/ co nie było konsultowane z władzami i samorządem/ Tak postanowił marszałek i tak ma być!!! To jest oczywiście droga wojewódzka / i jej przebieg jak, rozumiem powinien być przynajmniej skonsultowany z samorządami przez które tereny przebiega. W Gminie Oleszyce z tego co się oriętuję takiej konsultacji nie było.
Jest również droga Sieniawa-Oleszyce która również prowadzi do przejścia w Budomierzu, i /również jest w bardzo złym stanie, no przepraszam ale ona znowu prowadzi do powiatu nie rządzonego przez PiS/.
Przepraszam Panie Heniu Goraj . A może by Pan jako Radny powiatu zainteresował się remontem tej właśnie drogi, gdzie gmina Oleszyce do nie swoich zadań/droga wojewódzka/ non stop wykłada olbrzymie środki/budowa chodnika przy drodze przez St. Oleszyce? Jak widzę Pan Henio widzi tylko koniec własnego palca, a nie sprawy całego powiatu. Pozdrawiam!!!


Niech wladzę zadbaja o swoje podworko! Na Zamkowej lód na chodniku ale gowna wladze to obchodzi oni jeżdżą furami. Ot gospodarze gminy ale to do czasu...do czasu na jesieni zostanie wystawiony rachunek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mieszkaniec
+3 # mieszkaniec 2018-02-22 21:03
nie płac podatków tylko do gminy przekaż rachunki z warsztatu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
GM
0 # GM 2018-02-22 21:46
Nie do gminy, tylko do Urzędu Marszałkowskieg o, Jarosław - Bełżec to jego droga.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Twoje imię
+4 # Twoje imię 2018-02-15 10:50
Ale się w tym roku będzie działo. Cały powiat rozkopany. Tu obwodnice tu drogi tu chodniki. Czyżby wybory się zbliżały??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
www
+15 # www 2018-02-15 12:48
Panie Heniu G. z całym szacunkiem!!!. To dzięki porozumieniu między samorządami Oleszyc i St .Dzikowa ta droga miała możliwość ubiegania się o dofinansowanie. Droga jest własnością powiatu i powiat jest odpowiedzialny za jej remont. Gminy nie mają obowiązku dokładania do nie swoich zadań. Tym bardziej że nie do końca gmina Oleszyce musiała być zainteresowana dokładaniem do drogi akurat w tym kierunku. Powiat został niejako postawiony przez oba samorządy przed faktem takiego porozumienia i chcąc nie chcąc musiał przystąpić do porozumienia, bo przecież to jego droga. Właściciel drogi /powiat/ składa wniosek o dofinansowanie i takie dofinansowanie zostało przyznane, wynikające z konkursu a nie ze wskazania z całym szacunkiem Pana Marszałka. A i tak cały ciężar wykonania dokumentacji przejęła gmina Oleszyce, która jak wcześniej wspomniałem nie do końca musiała być tym zainteresowana. To tylko dzięki porozumieniu trzech samorządów ten odcinek drogi zostanie wyremontowany. Pozdrawiam serdecznie!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Adam
+6 # Adam 2018-02-15 13:49
GMINY NIE MAJĄ OBOWIĄZKU, ALE MIESZKAŃCY TYCH GMIN NAJCZĘŚCIEJ JEŻDŻĄ TĄ TRASĄ. SAMORZĄDOWCY REPREZENTUJĄ LUDZI KTÓRZY ICH WYBRALI A TYCH LUDZI NAPRAWDĘ NIE INTERESUJE CZYJA TO DROGA, CHCĄ JEŹDZIĆ PO NORMALNYCH DROGACH I TYLE!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
www
+3 # www 2018-02-19 10:52
Rozumiem twoją irytację!!!/
Ja też jestem zirytowany/. Samorządowcy gminy Oleszyce od wielu już lat zabiegają o remont tej właśnie drogi. Ale gdy ona prowadzi do powiatu gdzie zarządza ktoś inny niż z nadania PiS, to nie ma takiej możliwości. Marszałek "Uszczęśliwił" Nas. / Oleszyce/
/obwodnicą/ co nie było konsultowane z władzami i samorządem/ Tak postanowił marszałek i tak ma być!!! To jest oczywiście droga wojewódzka / i jej przebieg jak, rozumiem powinien być przynajmniej skonsultowany z samorządami przez które tereny przebiega. W Gminie Oleszyce z tego co się oriętuję takiej konsultacji nie było.
Jest również droga Sieniawa-Oleszy ce która również prowadzi do przejścia w Budomierzu, i /również jest w bardzo złym stanie, no przepraszam ale ona znowu prowadzi do powiatu nie rządzonego przez PiS/.
Przepraszam Panie Heniu Goraj . A może by Pan jako Radny powiatu zainteresował się remontem tej właśnie drogi, gdzie gmina Oleszyce do nie swoich zadań/droga wojewódzka/ non stop wykłada olbrzymie środki/budowa chodnika przy drodze przez St. Oleszyce? Jak widzę Pan Henio widzi tylko koniec własnego palca, a nie sprawy całego powiatu. Pozdrawiam!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
typ
-8 # typ 2018-02-15 17:43
kto ci kazał te farmazony i kłamstwa wypisywać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Zulugul
+6 # Zulugul 2018-02-16 09:10
Masz absolutną rację my urzędnicy z gminy oleszyce nic nie musimy, i to co robimy czynimy z wielką łaską, więc podziękowania należą się tylko nam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
MK
+1 # MK 2018-02-15 14:39
łatwiej byłoby bez samorządu na poziomie starostwa, kupa problemów i papierów mniej. Wtedy Gminy byłby bardziej decyzyjne i łatwiej byłoby im rozwiązywać problemy, a tutaj trzeba jeszcze do jednego wiaderka lać wodę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kris
+4 # Kris 2018-02-15 18:44
Do wiadomości wszystkich, którzy niepotrzebnie "biją pianę": jest coś takiego w polskim prawie, jak zadania własne (gminy, powiatu, samorządu województwa). I tak np. gmina może z własnych środków remontować drogi gminne, powiat - powiatowe, samorząd województwa - wojewódzkie. I nie ma znaczenia fakt, że np droga powiatowa biegnie przez daną gminę - gmina ta nie może sfinansować jej remontu, gdyż byłoby to naruszenie dyscypliny finansów publicznych za które to grozi włodarzom odpowiedzialnoś ć dyscyplinarna i finansowa. A nie wszyscy o tym wiedzą i pomyje wylewają np, na bogu ducha winnych wójtów, czy burmistrzów,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
radny
-5 # radny 2018-02-15 21:12
Krisowi chciałem dodać że gminy dokładają do remontu dróg powiatowych czy wojewódzkich a powiat czy województwo nie dołożą do drogi gminnej.Chcecie mieć dobrą drogę u siebie be względu na status wyciągnijcie kasę kosztem zadań własnych jak oświata,kultura , opieka społeczna czy inne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
demos
+9 # demos 2018-02-15 22:43
A ja radnemu chciałem dodać,ze i owszem gminy dokładją , ale są to bardzo małe kwoty,ze nie powiem wprost symboliczne!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Janek
-8 # Janek 2018-02-16 09:59
Są to kwoty 50%zadania czyli po polowoe gmina i powiat jezeli droga jest np. powiatowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
horynianka
+13 # horynianka 2018-02-16 14:54
Pracując w urzędzie wiedziałbyś, że piszesz bzdury, nie widziałam jeszcze dofinansowania w kwocie 50%, najczęściej jest to 10, 20%, a czasami nawet mniej, wrecz smieszne pieniądze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Mieszkaniec
-12 # Mieszkaniec 2018-02-16 22:56
Dokładnie powiat żąda od gmin 50% dofinansowania mam pismo które to potwierdza.
Po co wogole powiat funkcjonuje?
Myślę że gminy spokojnie same poradziły by sobie gdyby miały do dyspozycji dodatkowe środki na utrzymanie dróg "powiatowych"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ktosik
-7 # ktosik 2018-02-17 15:58
horynianka nie ośmieszaj się pisząc takie bzdury. Informacje są ogólnie dostępne na stronach poszczególnych gmin, wystarczy tylko się zainteresować .Gminy dokładają się 50%.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kris
-10 # Kris 2018-02-15 22:45
Masz rację, radny. Ale takie dokładanie przez gminy nie jest wcale takie proste, trzeba zawierać różne porozumienia i potem się z tego tłumaczyć przed różnego rodzaju kontrolami, czy to aby było konieczne.Fakte m jest też to co twierdzisz, że tzw. "góra", czyli powiat i województwo, nawet nie chcą "naginać przepisów", aby wspomóc w tym temacie gminy. Zawsze tłumaczą się, że mają tyle swoich wydatków, że już nie starcza na wspomożenie gmin. Oni tylko chętnie przyjmują pieniądze w drugą stronę - czyli liczą na dofinansowanie swoich zadań przez zainteresowane gminy. A potem mieszkańcy gmin oburzają się (i słusznie), że ich pieniądze idą na sfinansowanie inwestycji, które leżą w gestii powiatów, czy województwa. Zwłaszcza, że ci ostatni chwalą się potem, co to nie zrobili dla gmin, nic nie wspominając przy tym o współfinansowan iu,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
demos
+18 # demos 2018-02-15 22:46
Kurcze, nie doczytałem do końca wypowiedzi radnego.....pro ponuję wyciągnąc kasę kosztem..diet radnych!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Amdrzej
-10 # Amdrzej 2018-02-16 10:07
Wyluzuj demos ,piszesz ciagle na forach o duzych wrecz astronomicznych kwotach diet radnych , napisz w koncu jakie to sumy bo ja sprawdzilem na stronie urzedu i nie dopatrzylem sie tam jakis wielkich pieniedzy.Jak ci jest wielki zal tych pieniedzy to wybory juz w jesieni startuj na co liczysz masz tak duzo pomyslow na podatki i rozwoj powiatu gmin to do dziela .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
radny
-5 # radny 2018-02-16 10:13
Startuj do powiatu na staroste , a w ostatecznosci na wojta ,szkoda zeby taki madry czlowiek jak ty demos sie matnowal.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
zorientowany
+16 # zorientowany 2018-02-16 20:03
Popieram, jak najbardziej,nat omiast ty nie startuj już na radnego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kratos
-15 # kratos 2018-02-16 13:28
I jak wygra to niech się zrzeknie swojej diety jak chce innym odbierać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
tadek
+16 # tadek 2018-02-16 14:36
Kolego , brat jest radnym gminnym na lubelszyznie i ma dietę o połowe nizszą od diet w gminie lubaczów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mieszkaniec
-15 # mieszkaniec 2018-02-16 14:51
No i co że ma niższą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
horynianka
+15 # horynianka 2018-02-16 14:57
U nas w Horyńcu mają połowę mniej niż w Lubaczowie, nie szukajcie daleko, a z reguły gminy płacą za sesje i komisje, także policz sobie 200 na sesje i 100 za komisje, to miesięcznie wychodzi 300 do 500 na miesiąc ,czyli dużo mniej niż w waszej gminie Lubaczów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
zorientowany
+13 # zorientowany 2018-02-16 20:13
Amdrzeju drogi!też nieraz czytam te komentarze i powiem ci szczerze,że akurat komentarze demosa świadczą o jego wiedzy, której tobie brak. Wraz ze wzrostem podatków maleją wpływy z nich(krzywa Laffera) ale to ekonomia,co do radnych, uważam,że funkcja ta powinna być społeczna, obniż diety naszym radnym, połowa z nich zrezygnuje, zostanie druga połowa, która robi interes w gminie. I taka jest okrutna prawda o naszych radnych, radny powinien być głosem mieszkańców, miałeś wpływ na podatki? na inwestycje?''ra da gminy stanowi o kierunkach działania wójta" to teoria, a u nas jest całkiem odwrotnie, wójt steruje radnymi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kratos
-7 # kratos 2018-02-16 22:23
Jeżeli chodzi o diety radnych to nie trzeba żadnej wiedzy, wystarczy jak Amdrzej, spojrzeć na oświadczenia majątkowe na stronach gmin. W powiecie od radnych gminy Lubaczów więcej mają w Cieszanowie, Wielkich Oczach i mieście Lubaczowie, w innych gminach niewiele mniej (oprócz Horyńca, tam dostają dużo mniej, jakieś 2x mniej).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kratos
-12 # kratos 2018-02-17 13:41
Jeśli chodzi o podatki to też można znaleźć na stronach gmin, albo łatwiej w dzienniku urzędowym województwa, uchwały w sprawie stawek podatków. W gminie Lubaczów podatki wcale nie są jakieś strasznie wysokie. Podatek od budynków mieszkalnych na terenie powiatu niższy jest tylko w Wielkich Oczach i Starym Dzikowie. Podatek od budynków gospodarczych niewykorzystywa nych do działalności gospodarczej jest wyższy w mieście Lubaczów i w Cieszanowie. Podatek od budynków gospodarczych wykorzystywanyc h do działalności gospodarczej jest wyższy w m. Lubaczów, Cieszanowie, Horyńcu i W. Oczach. Cena żyta przyjmowana do obliczania podatku rolnego jest wyższa m. Lubaczów, Cieszanowie, Horyńcu i taka sama w Oleszycach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
demos
+9 # demos 2018-02-17 19:23
Jeśli chodzi o podatki! w stosunku do sytuacji ekonomiczno- gospodarczej gminy są na jednym z najwyższych poziomów, emerytury mamy najniższe w Polsce, zarobki jedne z najniższych,por ównaj sobie teraz te dane!nasze podatki w stosunku do zarobków są najwyzsze!dlacz ego gminy podkarpackie płacą podatki o połowę niższe? dlaczego gmina Wiązownica zwolniła wszystkich z podatku od budynków mieszkałnych?w rankingu gmin płacących najmniejsze podatki jest kilkanaście gmin podkarpackich na pierwszym miejscu!dlaczeg o nie ma tam gminy lubaczowskiej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Weikj
-10 # Weikj 2018-02-18 15:31
Ciagle piszesz o duzych podatkach w gminie Lubaczow i jakoś nie przemawiaa do Ciebie ,że z tych podatkow korzystaja wszyscy mieszkancy .Dlaczego nie piszesz nic o innych podatkach np.o potatku vat 22% przy kazdym zakupie w sklepie ,o 18% podatku od zarobku ,te podatki bija nas bardzo mocno po kieszeni iprzy nich te gminne to nic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
demos
+8 # demos 2018-02-18 18:31
Przytoczę ci wypowiedż radnego z Jarosławia " na obniżeniu podatków nie ucierpią inwestycje, oszczędnosci będą na funkcjonowaniu urzędu,imprezac h i inwestycjach nie mających aprobaty mieszkańców"... można ..pewnie,ze można obniżyć o połowę podatki jak zrobił to Jarosław i jest miastem i gminą sprzyjającą mieszkańcom i przedsiębiorcom , nawet w tv było!...poczyta j sobie wszystkie wypowiedzi , bo w nich jest odpowiedz na twoje pytanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Weik
-6 # Weik 2018-02-18 19:21
Czytaj ze zrozumieniem, z moich zarobkow brutto panstwo zabiera mi 30% na roznego rodzaju podatki,a pozniej przy robieniu zakupow plave mastepny podatek i to jedt Twoim zdaniem wporzadku .Jezeli jestes taki biedny i placisz tak duzy podatek do gminy, że z tego tytulu brakuje Ci ma cheb to napisz podanie do wojta o umorzenie podatku ,,, zwroc sie o wsparcie do swego radnego sołtys .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxxl
+8 # xxxl 2018-02-18 20:01
Wyprowadż się do Luksemburga
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mieszkaniec
+10 # mieszkaniec 2018-02-19 18:32
czytaj ze zrozumieniem,po dwarszawskie gminy maja podatek od nieruchomosci taki jak u nas 60 gr, natomiast rolny nie ma najwyższej stawki jest nizszy niż u nas, tam nieruchomości sa droższe 2 razy, pole również,zarabia ją niemalże 2 razy więcej od nas, płacą takie same podatki dla państwa, czy to jest ok?zarabiają 2 razy tyle co my i płacą niższe podatki lokalne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxxl
+4 # xxxl 2018-02-22 15:10
Weik! czy to nie dośc już jak ludzie cię nie akceptują ?miałes pytanie" czy ktoś ci za to płaci?" za te komiczne komentarze, które wypisujesz, pracujesz w urzędzie gminy? trochę rzeczywistości wprowadż do swojego życia, a nie tylko "lizanie" tyłka wójtowego!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxxl
+4 # xxxl 2018-02-22 19:41
Weik stara się chyba o te 2 wolne etaty w urzędzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
demos
+12 # demos 2018-02-17 19:29
I cena zyta! wypowiedz wiceministra rolnictwa na temat połacalnosci rolniczej działalnosci " maksymalna stawka podatku rolnego jest w marginalnej liczbie gmin",to dalaczego my jesteśmy na marginesie?.mam y maksymalny podatek rolny!czy u nas czarnoziemie?cz y ta gleba rodzi dwa razy do roku? kolego najpierw dokładnie zapoznaj się z danymi, dopiero po tym pisz! I na koniec nie patrz na " czarną dziurę" w samorządzie terytorialnym jakim jest starostwo lubaczowskie! wcale się nie dziwię , że mówią o nas "Polska b"....dopóki nie zaznajomimy się z tym jak dziła samorząd , tak będa o nas myślec!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
zorientowany
+11 # zorientowany 2018-02-17 20:15
Kratosie, dlaczego wypisujesz takie bzdury? brak ci wiedzy, brak ci wiadomości,skor o cena żyta w gminie lubaczowskiej jest max., to skąd ty masz inne dane w m.Lubaczów itd? wypisujesz wielkie bzdury w ogóle nie opierając się na faktach, najpierw doucz się , potem coś pisz, i czytaj wszystko ze zrozumieniem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kratos
-12 # kratos 2018-02-17 23:18
OK, z żytem się zamotałem, przepraszam, rzeczywiście napisałem bzdury. Wziąłem sobie do porównań najnowsze uchwały w sprawie ceny żyta z każdej gminy, ale większość z tych uchwał nie ustalała ceny na rok 2018 tylko na wcześniejsze lata. Na 2018 rok uchwały obniżające cenę żyta były w Narolu i Starym Dzikowie, z pozostałych gmin powiatu i miasta Lubaczów nie ma w dzienniku urzędowym województwa takich uchwał więc obowiązuje w nich stawka maksymalna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Zenek
-11 # Zenek 2018-02-18 09:26
Nie wiem dlaczego taka dziwna narracja - niskie podatki uchwalane przez radę gminy to super , wysokie to nie przystoi .To dzięki podatkom i subwencji samorządy mogą inwestować w infrastrukturę bo stać je na wkład własny .Na gminie Cieszanów praktycznie wszystkie media już wykonane - wodociągi , kanalizacja , gazyfikacja .drogi też niczego sobie , zainwestowano w szkoły ,zabytki .Zostało trochę chodników przy drogach powiatowych i wojewódzkich
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować