ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Nie będzie ani dworca, ani supermarketu. "Lubaczów został w bezczelny sposób wystrychnięty na dudka"Kilka lat temu PKS Jarosław sprzedał dworzec autobusowy firmie, która miała przebudować budynek na supermarket i co najważniejsze wybudować poczekalnie dla pasażerów. Nowy nabywca zrezygnował z inwestycji i wystawił nieruchomość na sprzedaż. PKS dostał wysokie odszkodowanie  i stwierdził,  że miastu nie potrzeba dworca. Na tym wszystkim stracił nie tylko Lubaczów, ale przede wszystkim pasażerowie.

Dworzec należał do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Jarosławiu. W 2014 roku PKS sprzedał budynek firmie Krokus z Poznania. Firma w ubiegłym roku zobowiązała się, że w ciągu 24 miesięcy wyburzy dworzec i postawi supermarket Intermarche. Sam pawilon handlowy miał mieć prawie 2000 metrów kwadratowych, a obok supermarketu miał być parking, na 80 samochodów. Najważniejszy jest fakt, że inwestor zagwarantował także, że postawi poczekalnię dla pasażerów z kasami biletowymi, pomieszczenie dla kierowców i stanowiska odjazdowe.  Cała inwestycja miała być zrealizowana w ciągu dwóch lat. Umowa pomiędzy PKS a firmą z Poznania miała bardzo ważny zapis – w przypadku nie wywiązania się z niej inwestor musi zapłacić wysokie odszkodowanie.

Tak więc w  marcu 2014 roku całkowicie zamknięto dworzec. Jakiś czas później, nie widząc postępów w pracach, miasto w pobliżu dworca utworzyło dwa przystanki. Mieszkańcy byli oburzeni, że 12-tysięczne miasto nie ma dworca, a podczas zimy na autobus musieli oczekiwać pod gołym niebem. Do akcji ponownie więc włączył się burmistrz. Powstała tymczasowa poczekalnia obok sklepu Lewiatan. Mijały miesiące, a dworzec cały czas był zamknięty. Nie pojawił się w nim żaden budowlaniec. W 2015 roku Krzysztof Szpyt, mówił, że jeśli inwestor nie wywiąże się z umowy to będzie płacił kary pieniężne. W podobnym tonie wypowiadał się prezes PKS Jarosław.

Po trzech latach od zamknięcia, dworzec został przeniesiony na targowisko przy ul. Handlowej. To efekt porozumienia urzędników z lubaczowskiego Ratusza z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Jarosławiu. PKS za wynajęcie części targowiska miał płacić niewielkie opłaty.

To pewne – dworca nie będzie.

Dziś jest już wszystko jasne – nie będzie ani sklepu ani dworca. Firma Krokus poinformowała, że nieruchomość została wystawiona na sprzedaż.

Do inwestycji nie doszło ze względu na zmianę strategii i polityki handlowej szyldu Intermarche. W chwili obecnej Lubaczów nie jest brany pod uwagę, w kontekście potencjalnej lokalizacji dla naszych sklepów – mówiła na łamach Życia Podkarpackiego Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds. komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów, która jest właścicielem marki Intermarche.

Tygodnik Życie Podkarpackie informuje, że PKS mógł otrzymać nawet milion złotych odszkodowania. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodem stwierdził również, że węzeł przesiadkowy przy ul. Handlowej w pełni zaspokaja potrzeby mieszkańców.  

Janusz Waldemar Zubrzycki: Lubaczów został w bezczelny sposób wystrychnięty na dudka

Władze miasta są taką postawą oburzone. – Lubaczów został w bezczelny sposób wystrychnięty na dudka. Pretensje podróżnych i mieszkańców są oczywiście kierowane do burmistrza, dlaczego czegoś z tym nie zrobi. Nie byliśmy stroną w tej transakcji i nie mamy prawa dochodzić żadnych roszczeń – mówi dla Życia Podkarpackiego Janusz Waldemar Zubrzycki, zastępca burmistrza Lubaczowa.

– Poczekalnia i przystanek na Handlowej niestety nie znajdują zainteresowania wśród podróżnych. Ruch tam żaden. Pieniądze ze sprzedaży nieruchomości wydali na odnowienie taboru, ale i tak podróżni się skarżą, że na naszym terenie kursują najgorsze rupiecie – dodaje wice-burmistrz

Co dalej?

Burmistrz Krzysztof Szpyt zapewnia, że miasto bardzo mocno interesuję się, tym kto kupi dworzec:

- W przypadku uzgadniania warunków zabudowy, będziemy dążyć by w okolicach tego miejsca powstał węzeł przesiadkowy. Oprócz tego, że przyzwyczailiśmy się, że w tym miejscu jest przystanek, to dochodzi nowy element potwierdzający jego dalsze ulokowanie - zależy nam, by powstający nieopodal basen był dobrze skomunikowany z miejscowościami leżącymi wokół Lubaczowa. Chcemy, by jak najwięcej osób mogło bez problemu dojechać w pobliże basenu i skorzystać z pływalni.

Najbardziej poszkodowani są pasażerowie

Nie da się ukryć, że na całej tej historii nie straciło tylko miasto, ale przede wszystkim pasażerowie z całego powiatu lubaczowskiego. Dzisiaj w 12-tysięcznym mieście nie ma normalnego dworca PKS, a stary odstrasza swoim wyglądem. Miejmy nadzieję, że zmieni się to, gdy znajdzie się rozsądny przedsiębiorca, który zakupi nieruchomość i porozumie się z miastem.

Źródło: Życie Podkarpackiego, Gazeta Lubaczów.pl, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

hmm hmmm
+11 # hmm hmmm 2018-02-14 10:54
Sok i niedowierzanie. ... !!

A że Francuziki uciekają z pl handlu to żadna nowość, skończyły się wały na podatkach, dopłaty, władzasię zmieniła to się powoli zwijają. Anglicy i Tesco podobnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hmm hmmm
+7 # hmm hmmm 2018-02-14 10:58
A pan burmistrz zamiast też się tak szokować (przez kolejne lata swojego urzędowania) może powinien pomyśleć o budowie dworca zamiast dupereli...

Liczenie na innych, że mu wybudują no cóż - lepiej tego nawet nie komentować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zych
-14 # Zych 2018-02-14 11:09
Bardzo dobrze bo komu następny market? Co do dworca to kiedyś staliśmy pod wiatą i było bardzo dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Su
+29 # Su 2018-02-14 12:03
Miasto powiatowe, basen beda stawiac, ktory nigdy nie zostanie otworzony, bo funduszy na to nie znajda - jest to tylko obiecanka wyborcza, na ktora zlakomia sie naiwni lubaczowianie pozwalajac na kolejna wygrana Pana S.
Miasto powiatowe, miasto supermarketow, bankow i aptek, a nie posiadajace dworca PKS.
Gdzie byli wlodarze, kiedy PKS Jaroslaw sprzedawal dworzec? Czy w ogole probowali walczyc o pozostawienie go? Zamiast wydawac pieniadze na basen, ktory - powtorze sie- nigdy nie zostanie otwarty, moze warto pomyslec o wydaniu pieniedzy i ulokowaniu dworca w dogodnym miejscu.
Dla siwadomosci wszystkich naiwnych - horyniecki basen ledwo zipie, a jest utrzymywany dzieki kuracjuszom. Nasz basen kto utrzyma? Jeszcze, zeby Lubaczow byl miastem atrakcyjnym turystycznie, a tu nawet parku zielonego, po ktorym mozna byloby spacerowac z rodzinami nie ma - tylko obszar, ktory kiedys sie nim nazywal niszczeje
Gratulacje dla wlodarzy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pablo
-19 # Pablo 2018-02-14 13:14
Cytuję Su:
Miasto powiatowe, basen beda stawiac, ktory nigdy nie zostanie otworzony, bo funduszy na to nie znajda

Uspokoję Twoje obawy. Prace budowlane trwają i nabierają tempa. Jeśli przyjeżdżasz z okolic to dostarczam informacje z pierwszej ręki - placu budowy.


Cytuję Su:
Miasto powiatowe, miasto supermarketow, bankow i aptek, a nie posiadajace dworca PKS. Gdzie byli wlodarze, kiedy PKS Jaroslaw sprzedawal dworzec?

Słuszna uwaga do byłej już Burmistrzowej.


Cytuję Su:
Zamiast wydawac pieniadze na basen, ktory - powtorze sie- nigdy nie zostanie otwarty, moze warto pomyslec o wydaniu pieniedzy i ulokowaniu dworca w dogodnym miejscu.

Prace budowlane trwają i w końcu doczekam się długo oczekiwanego otwarcia basenu w Lubaczowie.
Wystarczy uruchomić szare komórki. Kto wie ? Może nowy dworzec powstanie pod samym basenem z dowozem pod sam próg? Może to jest odpowiedź dotycząca nierentownych basenów ?

Cytuję Su:
... horyniecki basen ledwo zipie, a jest utrzymywany dzieki kuracjuszom.

Jeśli jesteś z Horyńca to dobrze mącisz wodę.
Zdecydowanie łatwiej utrzymać basen z 12 000 mieszkańców i bliskim zapleczem ludności z Cieszanowa (2000) i Oleszyc (3000) niż 2500 mieszkańców Horyńca + kuracjusze, którzy w dużej mierze zniechęcają do korzystania z tego obiektu.

Jeśli chodzi o atrakcje to w każdej miejscowości można znaleźć coś dla siebie. W Lubaczowie dostrzegam wiele atrakcji dlatego nigdzie nie emigruję. Gdy mam dość tego klimatu to zwiedzam inne miasta, niektórymi się zachwycam. Wracam jednak do korzeni, bo tu mi dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Su
+5 # Su 2018-02-14 14:03
Uspokoję Twoje obawy. Prace budowlane trwają i nabierają tempa. Jeśli przyjeżdżasz z okolic to dostarczam informacje z pierwszej ręki - placu budowy.

Pablo, napisalem, ze basen nie zostanie otwarty! Owszem, sa pieniadze, ale jedynie na postawienie budynku plywalni w stanie surowym, a skad wezma kolejne miliony na zaadoptowanie go i wykonczenie?

Skad szkoly wezma pieniadze, aby umozlisic uczniom korzytanie z niego? Zadna szkola przez x lat nie wykazala inicjatywy, aby wynajmowac busy.i dowozic dzieci do Horynca, wiec skad nagle wezma pieniadze bilety w lubaczowskim basenie?

Nie wyemigrowalem, zostalem w Lubaczowie, a o jakich atrakcjach mowisz, bo ja zadnych nie widze?

Matki z wozkami z dziecmi spaceruja wzdluz ulic i wdychaja spaliny, bo nie maja gdzie wyjsc : zadnej zielonej alejki, zadnego parku, kompletnie nic!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hiii hiihi
+9 # hiii hiihi 2018-02-14 14:11
pablo to stały i zasłużony troll z urzędu miasta.... - więc czy warto z takim dyskutować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bo
+2 # bo 2018-02-16 21:33
Cytuję hiii hiihi:
pablo to stały i zasłużony troll z urzędu miasta.... - więc czy warto z takim dyskutować

Troll z urzędu miasta? Bo pisze o faktach? Bo nie narzeka i nie pluje jak wy? To jeden z niewielu normalnych pośród waszej żałosnej bandy mongołów umysłowych czy raczej ugoru umysłowego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lubię_plywać
-2 # lubię_plywać 2018-02-15 15:19
Zadna szkola przez x lat nie wykazala inicjatywy, aby wynajmowac busy.i dowozic dzieci do Horynca,

Nie wypowiadaj się jak nie masz wiedzy na ten temat. Jest szkoła w Lubaczowie co wynajmuje busy i uczniowie tej szkoły są wożeni na lekcvjhe WF na pływalnię do Hoiryńca - sytuacja trwa już X lat!
Również szkoły z gminy Lubaczów organizują zajęcia pozalekcyjne z pływania dla swoich uczniów. Dzieci są dowożone autokarem na pływalnię i uczestniczą w lekcjach pływania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bo
0 # bo 2018-02-16 21:30
Więc kurde wyjedź stąd bo tak marudzisz nudzisz że się flaki wywracają. Ty wiesz wszystko nawet to czego nie wiesz. Jakie masz pojęcie o finansowaniu tego basenu że już ferujesz wyroki? Gówno wiesz, lubisz tylko jęczeć i straszyć innych. Co to jest "zaadoptowanie" basenu? Może ci się z psem ze schroniska porąbało? "Żadna szkoła..." - czyli wiesz to co piszesz o wszystkich szkołach? Czytam te wypierdziny kolejnego czarnowidza i niedobrze mi. Wiesz co wyjdź na dach i skocz łbem w dół. Będzie to z pożytkiem dla świata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
trol
+11 # trol 2018-02-14 15:19
bla, bla, bla..... srały muchy będzie wiosna. Obudź się i włącz myślenie, jak można zaczynać inwestycje mając pieniędzy na pół albo jeszcze mniej basenu? A co potem jaki jest plan, poczekamy do kolejnych wyborów, może coś skapnie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chochoł
+5 # chochoł 2018-02-14 15:26
Zawsze akcja na koniec kadencji, ale miasto da rade jeszcze kilka pożyczek i będziemy mieć basen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ech
-3 # ech 2018-02-15 14:50
Podniecajcie się nakręcajcie tryskajcie jadem. Tylko kogo to obchodzi bando tłuków? Wam kury szczać prowadzać a nie dyskutować o inwestycjach :))) Tyle wiecie co z koryta zeżrecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ech
-10 # ech 2018-02-15 08:17
Daj spokój Pablo. Tumany i tak wiedzą lepiej. Basen nie zostanie otwarty hehehe. chcielibyście kmiotki żeby Lubaczów w ogóle zaorać, bo go nienawidzicie. Wasz chory kompleks niższości nie daje wam racjonalnie myśleć. Jednak z chorobami to do lekarza nie na forum.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zacofany powiat
+11 # zacofany powiat 2018-02-14 12:44
Hahaha a kto się liczy i interesuje m. Lubaczów i powiatem najbiedniejszym w Polsce i z jedną słuszną władzą od x lat? Nikt tu nic nie zrobi ,bo nikt się z nami nie liczy, zielony ciemnogrodzie. Basen to tylko kiełbasa przedwyborcza aby utrzymać stołek a budowa będzie trwała w nieskończoność( w jednym przygotowanie placu pod budowę, w drugim wykopanie fundamentów ..... w czwartym dalej kiełbaska czyli stan surowy i tak dalej kolejną kadencję ,aż emeryturka stuknie) Pozdrawiam POpaprańców i zielone ludziki :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bo
+3 # bo 2018-02-18 17:13
To właśnie przez takich ciemnych cepów jak ty o naszym terenie krążą złe opinie. Przez ludków durnych, niereformowalny ch, zawistnych i wrednych. Jeśli basen zbudują to odwołasz te swoje wypierdziny? Nie sądzę. Ty znajdziesz sobie nowy temat gdzie można pożerować na głupocie i łatwowierności takich jak ty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
wójt
+3 # wójt 2018-02-14 12:46
A co na ten temat powie Pani Poseł, ktora tak dba o nasz powiat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
PPK
+6 # PPK 2018-02-14 16:47
Sprawa nie leży w kompetencji żadnego z posłów. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest sprzedaż dworca przez firmę Krokus na rzecz miasta. Teraz pytanie czy firma z Poznania chce sprzedać i na jakich warunkach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pasażer
+4 # Pasażer 2018-02-14 18:02
Nie leży w kompetencji tak samo jak kopalnia siarki albo gazownia w Lubaczowie, ale mimo tego coś się udało pani poseł zrobić, więc może z dworcem też by się dało. Zakupienie dworca przez miasto to chyba byłoby za drogie rozwiązanie, firma Krokus raczej taniej nie sprzeda niż kupiła, a jeszcze pewnie chciałaby sobie odbić odszkodowanie, które zapłaciła PKSowi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tesa
0 # Tesa 2018-09-19 14:28
Cytuję wójt:
A co na ten temat powie Pani Poseł, ktora tak dba o nasz powiat


Ona dba, ale o swoje interesy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Podróżnik
+21 # Podróżnik 2018-02-14 14:47
Za niedługo PKP będą odnawiać dworzec kolejowy, który po remoncie mógłby służyć także pasażerom PKSu i busów. Chyba nie po to go chcą remontować żeby stał zamknięty na cztery spusty jak teraz. I nie trzeba byłoby budować innego dworca, tylko przybliżyć ewentualnie zatoczkę autobusową, tę po stronie osiedla bloków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xyz
+17 # Xyz 2018-02-14 16:31
A co z targowiskien na ul.Handlowej. Odpowie ktoś za to?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kl
+7 # kl 2018-02-14 16:31
Zablokować Szosy nie wpuszczać PKS Jarosław na nasze drogi,Basen i samorządowe środki komunikacji,pub licznej dla mieszkańców,ocz ywiście darmowe przejazdy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
-13 # Ama 2018-02-14 16:43
Ale szczekacie a przeproście jak basen powstanie, a co sami zrobiliście dla tego miasta, umiecie tylko hau , hau
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
typ
+2 # typ 2018-02-14 17:04
Cytuję Ama:
Ale szczekacie a przeproście jak basen powstanie, a co sami zrobiliście dla tego miasta, umiecie tylko hau , hau

Przeproszę ,szkoda tylko ,że będzie to maiało miejsce za kilkanaście lat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ech
-6 # ech 2018-02-15 08:21
Niektórymi tutaj to powinien zając sie psychiatra, choć widoki na wyzdrowienie marne. Będą obszczekiwać dalej bo taka już ich natura, a przeprosić za coś, no nie przecież nie o prawdę chodzi tylko o odreagowanie własnych ułomności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mono
+18 # Mono 2018-02-14 18:15
Przeciez wg. PSLu powiat lubaczowski to bardzo ciekawy powiat. Jest ogolnodostepny internet moze nie darmowy ale szerokopasmowy jest. Hehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Widz
+11 # Widz 2018-02-14 20:17
Hahaha postawcie tam obelisk a na nim "LUBACZA" niech może z stamtąd szybciej trafi na złom!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak
+6 # polak 2018-02-15 08:05
a moze nie na zlom tylko do Magierowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
TW. BOLEK
+11 # TW. BOLEK 2018-02-15 09:51
PARAFRAZUJĄC KLASYKA, ZA CHWIL PARĘ NIE BĘDZIE W LUBACZOWIE NICZEGO!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Katalina
0 # Katalina 2018-02-15 16:52
Ten dworzec musi być wyremontowany .To wstyd ,żeby nasze miasto nie miało go.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jano
0 # Jano 2018-02-18 15:44
Tak ,ten dworzec powinien byc wvyremantowany ,a miastu powinien pomoc powiat i okoliczne gminy w finansowaniu zakupi i remontu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bo
+2 # bo 2018-02-18 17:18
Żeby coś miasto mogło z tym dworcem zrobić to by najpierw musiało go odkupić od obecnego właściciela, a potem dołożyć parę baniek do remontu. Ja się k...a na to nie godzę, są w mieście większe potrzeby.
Jest jeszcze jedna sprawa, za transport zbiorowy odpowiada starosta. To jego obowiązkiem jest rozwiązać temat dworca w powiatowym mieście. Skoro nic nie robi to znaczy że jego zdaniem dworca nie potrzeba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Z
+3 # Z 2018-02-16 00:13
Po co Lubaczowowi dworzec? Cieszanów nie ma, Oleszyce nie mają, Krowica Hołodowska nie ma, ani Nowa Grobla. Czasy świetności PKSu minęły, zwijają się bardzo szybko. Lubaczów potrzebuje tylko miejscówki komunikacyjnej i tyle. Gdyby nie szkoły, to autobusy byłyby puste z pojedynczymi ludźmi, busy wyrzynają PKS skutecznie i w końcu zarżną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Miki
+1 # Miki 2018-02-16 11:09
Wystarczy " Magoniowe Targowisko" zamienić w konkretny dworzec i bedzię ok.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bo
+3 # bo 2018-02-17 16:56
Cytuję Miki:
Wystarczy " Magoniowe Targowisko" zamienić w konkretny dworzec i bedzię ok.

Wyżej jest napisane że nikt nie chce z tego korzystać. Czytać umiesz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Miki
-6 # Miki 2018-02-18 20:14
Nie ważne co kto chce ważne że to dobry pomysł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bo
+6 # bo 2018-02-19 04:49
Cytuję Miki:
Nie ważne co kto chce ważne że to dobry pomysł.

Taaa samo targowisko to już "dobry pomysł". Lepiej nie brnąć dalej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Miki
0 # Miki 2018-02-19 19:30
Chodzi mi o to że warto rozważyć takie rozwiązanie aby dworzec zrobić na terenie targowiska. Samo targowisko to pieniądze wyrzucone w błoto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Krycha
+3 # Krycha 2018-02-16 15:08
Odszkodowanie powinno dostać miasto. PKS sprzedał dworzec, a później dostał odszkodowanie. Czyli obłowili się dwa razy? Gdzie tu sens, gdzie tu logika
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
maria
0 # maria 2018-02-17 11:49
Właśnie co z targowiskien na ul.Handlowej?

sigmapozyczki.pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
adelajda
-2 # adelajda 2018-10-31 14:54
na pewno na dobrego gospodarza trzeba poczekać,,,nauc zyciele to tragedia przy władzy..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Krzychu
0 # Krzychu 2018-11-24 17:09
Większej dziury niż to "miasto" nie widziałem także po co im dworzec skoro każdy stamtąd ucieka kupuje bilet w jedna stronę i już nie wraca. Tam czas się zatrzymał w miejscu także lepiej wyburzyć to straszydło bo niedługo samo się zawali i jeszcze ktoś przypadkiem ucierpi. Tak miasto Lubaczów dba o swoich mieszkańców stawiają chyba tylko na transport jakim jest samochód który ciężko zarejestrować w urzędzie komunikacji. Także jakim środkiem komunikacji żyć się poruszać? Chyba tylko pieszo albo koniem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.