ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Ponad 400 zawodników ukończyło Oleszyce Półmaraton i Nordic Walking. Krzysztof Jaworski najlepszy [WYNIKI I VIDEO]

fot. pomiar-czasu.pl
fot. pomiar-czasu.pl

fot. pomiar-czasu.pl

W niedzielę 11 lutego na terenie leśnictwa Zabiała ponad czterystu zawodników stanęło na starcie piątej edycji Oleszyce Półmaratonu i czwartej edycji zawodów Oleszyce Nordic Walking organizowanych przez Stowarzyszenie Czas na Pomoc w Oleszycach.

Trasę półmaratonu o długości 21,097 km najszybciej pokonał Krzysztof Jaworski  ze Starego Sącza (01:21:26), tuż za nim na mecie pojawił się Marcin Kruba  z Jarosławia (01:22:10), a trzeci był Marcin Michalec  z klubu KKB MOSiR Krosno (01:22:11). Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Winiarska z Przemyśla (1:32:31), druga na mecie pojawiła się Beata Lange z Biłgoraja (1:36:46), a na najniższym stopniu podium stanęła Agnieszka Faron z Krakowa.

Po raz czwarty były organizowane także zawody w Nordic Walking. Zawodnicy mieli do przejścia 9,4 km. Najlepszy w tej dyscyplinie był Tadeusz Wójtowicz z Krosna, który na metę dotarł z czasem (1:03:33). Wśród kobieta zaś najlepsza okazała się Małgorzata Kubiszyn (1:04:52).

Szczegółowe wyniki można sprawdzić tutaj.

Po części oficjalnej, organizatorzy zapewnili atrakcje dla zgromadzonej publiczności. Loteria fantowa, wspólne pieczenie kiełbasek, degustacja grochówki i ciast podkreśliły świetną atmosferę zawodów, towarzyszącą przybyłym od samego początku.  Ta nietuzinkowa impreza od czterech lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, zarówno najmłodszych jak i starszych sympatyków aktywnej rekreacji w leśnej scenerii.

Bieg wspólnie zorganizowali: Stowarzyszenie ,,Czas na pomoc” w Oleszycach, Starostwo Powiatowe Lubaczów, Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach, Nadleśnictwo Oleszyce, Urząd Gminy w Starym Dzikowie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Trwają prace nad systemem komentarzy.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.