ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Czy Straż Miejska w Lubaczowie jest potrzebna? Radny apeluje o zmiany


Na ostatniej sesji Rady Miasta radny Józef Kołodziej poruszył temat straży miejskiej w Lubaczowie. W jego opinii powinno się zlikwidować tę formację lub ją wzmocnić poprzez zakup np. radiowozu.

Na styczniowej sesji miejskich radnych, Józef Kołodziej zwrócił uwagę na to, że utrzymanie Straży Miejskiej w Lubaczowie kosztuje około 168 tysięcy złotych:

- Przeznaczamy około 168 tysięcy złotych na utrzymanie straży miejskiej, a w zamian za taką pracę otrzymamy około dwóch tysięcy złotych w mandatach. Nie stać nas na taką rozrzutność – mówił radny Kołodziej

Józef Kołodziej uważa, że Straż Miejską powinno się zlikwidować lub wzmocnić poprzez zatrudnienie kolejnych funkcjonariuszy lub zakupienie radiowozów by strażnicy byli widoczni w mieście.

- Mamy tylko trzy osoby, które są niewidoczne. Jeden jest na chorobowym, drugi odpiera urlop, a trzeci siedzi i tak bez przerwy… A jednemu do interwencji nie wolno podejść – podkreślał radny z Lubaczowa

Jakie jest Wasze zdanie? Czy podzielacie zdanie radnego? Zachęcamy do dyskusji.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ama
+12 # Ama 2018-01-28 22:55
O la,la straż miejska zbyt dobrze się ma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Cichy
-9 # Cichy 2018-01-29 16:05
Radni niech usunął Skorodeckiego z grona honorowych obywateli miasta Lubaczowa. Bo to ze ta kanalia tu jest obraża moje uczucia religijne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Albert
+5 # Albert 2018-01-29 20:57
Cytuję Cichy:
Radni niech usunął Skorodeckiego z grona honorowych obywateli miasta Lubaczowa. Bo to ze ta kanalia tu jest obraża moje uczucia religijne.

"Radni niech usunął". Pisze się "usuną" tłuku. Znowu się ośmieszyłeś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Z
-13 # Z 2018-01-29 00:24
Przy okazji burzy holokaustowej radni powinni podnieść głos w związku z absolutnie skandalicznym stanem lubaczowskiego kirkuta, tak duże zaniedbania na tej nekropolii to ujma dla mieszkańców i wstyd na cały świat! Tam na tym kirkucie powinna być zbiorowa mogiła Żydów zabitych przez Niemców, na pewno z pomocą ukraińskiej policji.
Poza tym uczniowie LO mają z okien widok jak z horroru. Dla wszystkich władz lubaczowskich ( w przeciągu kilkudziesięciu lat) ten cmentarz to ich obiekt wstydu, ale lepiej się zajmować śmieciami, strażą, i parkometrami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Błażej
+16 # Błażej 2018-01-29 08:20
Cytuję Z:
Przy okazji burzy holokaustowej radni powinni podnieść głos w związku z absolutnie skandalicznym stanem lubaczowskiego kirkuta, tak duże zaniedbania na tej nekropolii to ujma dla mieszkańców i wstyd na cały świat! Tam na tym kirkucie powinna być zbiorowa mogiła Żydów zabitych przez Niemców, na pewno z pomocą ukraińskiej policji.
Poza tym uczniowie LO mają z okien widok jak z horroru. Dla wszystkich władz lubaczowskich ( w przeciągu kilkudziesięciu lat) ten cmentarz to ich obiekt wstydu, ale lepiej się zajmować śmieciami, strażą, i parkometrami.

Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia. Spróbuj coś zrobić na kirkucie bez zgody Żydów, to sie przekonasz jakie masz do tego prawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Reveiller
+11 # Reveiller 2018-01-29 16:48
Szanowny Panie Z
A dlaczego miasto zajmować się ma tym cmentarzem? To już nie mamy żydów, którzy by chcieli zająć swoimi zmarłymi? 100 milionów złotych ostatnio na to poszło, to niech się zajmą, niech się zajmie tym może pan profesor z Uniwersytetu Rzeszowskiego co to niedawno w Horyńcu był składać kwiaty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Z
-4 # Z 2018-01-30 14:53
Cieszanów i Wielkie Oczy potrafili odnowić synagogi, Lubaczów nie potrafi się dogadać choćby do otynkowania muru kirkut, kwestia chęci do działania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
MK
+15 # MK 2018-01-29 08:11
Kirkut nie należy do miasta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Anna.h
+9 # Anna.h 2018-01-29 09:03
Zlikwidować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
za-radny
-9 # za-radny 2018-01-29 09:23
Najlepiej nic nie robić przy kirkucie i nie mieć problemu .Odsyłam na dokształt do Cieszanowa jak mozna dogadać się tematach utrzymania tej nekropolii i synagogi z której uczyniono perełkę.Byłem ,widziałem ...Jeśli chodzi o SM to nie likwidować jej tylko zmobilizować do działania.Częst o widziałem strażników w patrolach mieszanych z policją na terenie gminy Lubaczów .Po co niech pilnują Lubaczowa .Panowie radni - zostało Wam tylko 9 miesięcy ,po co te nerwowe ruchy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ama
-7 # Ama 2018-01-29 09:27
Kirkut należy do Lubaczowa , ale przecież można sprawdzić w urzędzie kto jest właścicielem; gmina żydowska czy miejska , a tak zaniedbany to jeszcze nie był
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ty
+18 # ty 2018-01-29 09:45
Nawet jeśli miasto jest właścicielem to nie takie proste. To jest nekropolia, a nie park czy skwer na który można wleźć i przekopać. Każda czynność musi odbywać się za zgodą gminy zydowskiej i pod okiem uprawnionego rabina. Żydzi doskonale wiedzą w jakim stanie jest ich cmentarz i wcale się nie wyrywają do działania. Widocznie tak powinno być a to ich decyzja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jjjj
-8 # jjjj 2018-01-29 16:27
Cytuję ty:
Nawet jeśli miasto jest właścicielem to nie takie proste. To jest nekropolia, a nie park czy skwer na który można wleźć i przekopać. Każda czynność musi odbywać się za zgodą gminy zydowskiej i pod okiem uprawnionego rabina. Żydzi doskonale wiedzą w jakim stanie jest ich cmentarz i wcale się nie wyrywają do działania. Widocznie tak powinno być a to ich decyzja.

Podnieść im podatki za kwatery na cmentarzu się płaci - oni też powinni słono zapłacić, pamiętam jak w czynie społecznym sprzątaliśmy ów Kirkut w trakcie LO , policzyć im za kilka takich działań sporą sumkę i będzie na chodniki w mieście
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
lola
+12 # lola 2018-01-29 09:30
Jeszcze radiowoz kupic i utrzymywac??? Tu policja nie ma co robic na co tych gnojow utrzymywac?? Usunac bez zastanowienia.. ..hu..a robia i kase biora kazdy tak by chcial...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Mieszkaniec
+17 # Mieszkaniec 2018-01-29 10:13
W tak małym mieście straż miejska nie potrzebuje radiowozu. Wystarczy ruszyć cztery litery i wystarcza piesze patrole. Cały rynek i sąsiednie ulice mogą być patrolowane przez SM nie ma potrzeby blachowanie się policji 100 razy w ciągu dnia po rynku. Ps.Panowie policjanci zakupy robimy przed służbą a nie radiowozem do sklepu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Jan
+21 # Jan 2018-01-29 10:21
Straż miejska w Lubaczowie przez lata egzystowała w błogim zapomnieniu ze strony władz. Czas to zmienić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obcy
+6 # obcy 2018-01-29 13:44
Cytuję Jan:
Straż miejska w Lubaczowie przez lata egzystowała w błogim zapomnieniu ze strony władz. Czas to zmienić.



a jest> myslalem ze dawno ja pogonili
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
pAN kLEKS
+21 # pAN kLEKS 2018-01-29 10:29
STRAŻ MIEJSKA JEST POTRZEBNA, ALE TAKA, KTÓRA COŚ ROBI DLA MIASTA I JEGO MIESZKAŃCÓW, CZYLI PILNUJE PORZĄDKU W MIESCIE I WCALE NIE MUSI ZA KAŻDYM RAZEM WYSTAWIAC MANDATÓW KLARNYCH, BO TO NIE MA BYĆ MASZYNKA DO ZARABIANIA PIENIĘDZY WYSTRACZY UPOMMNIEĆ , POUCZYĆ, A W OSTATECZNOŚCI KARAĆ NP: CWANIAKÓW PARKUJĄCYCH NOTORYCZNIE GDZIE POPADNIE, WYPROWADZAJĄCYC H PIESKI PO KTÓRYCH NIE MA KOMU SPRZĄTAĆ I WTEDY NIKT NIE ZARZUCI TEJ FORMACJI , ŻE NIC NIE ROBIĄ, ALE SKORO JEST PRZYZWOLENIE PANA BURMISTRZA NA SIEDZENIE I NIC NIE ROBIENIE TO PO CO MAJĄ SIĘ MĘCZYĆ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
rany Julek
-1 # rany Julek 2018-01-29 12:17
Niech rada miejska rozwiąże problem z dojazdem od Fachowca do wieży .Trylinka masakryczna , zaraz będzie odpowiedż to nie nasze , sie nie da ,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
on
+3 # on 2018-01-29 12:41
Skąd wiesz jaka będzie odpowiedź? Prorok jakiś? :)
Dlaczego nie napiszesz do Burmistrza albo do kogoś w UM albo do Twojego radnego tylko wrzucasz temat tutaj? Liczysz na kolejnych hejterów że dasz im używanie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
as
-10 # as 2018-01-30 06:21
Przydupas rządzących się znalazł. "radny Jurek" ma rację. ta władza to totalna porażka. Zresztą poprzednia też. Budują jakieś beznadziejna baseny a nawierzchnia drogowa to ostatnio wymieniana była chyba przed wizyta Jana Pawła II. - totalna porażka!!!. Raz do roku 400-500 metrów chodnika zrobią i to jest dbanie o miasto? Jeszcze cymbały robią to w listopadzie jak przymrozki lub chlapa a na drugi rok chodnik wygląda jakby go dziecko układało a nie firma . Porażka!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
quick
+9 # quick 2018-01-30 12:55
Cytuję rany Julek:
Niech rada miejska rozwiąże problem z dojazdem od Fachowca do wieży .Trylinka masakryczna , zaraz będzie odpowiedż to nie nasze , sie nie da ,

Droga będzie remontowana dopiero po wybudowania basenu, kiedy z placu budowy zjedzie już ciężki sprzęt i to ma sens.A nie odwrotnie,najpi erw droga i chodnik a po nim ciężki sprzęt i betoniary.To tak jak by górnik po szychcie poszedł spać a kąpiel wziął jak się wyśpi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
tttttttttttttttttt76
-12 # tttttttttttttttttt76 2018-01-29 13:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
gerwazy
+6 # gerwazy 2018-01-29 14:10
o nie nie, żadnych wzmocnień - kupią radiowóz, zatrudnią kolejnych strażników, wesoła drużyna trochę się pokręci, coś tam porobi i po kilku miesiącach dalej miasto o nich zapomni, a koszty wzrosną dwukrotnie - zlikwidować całość, a obecne koszty przeznaczyć na szkoły
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
protazy
+13 # protazy 2018-01-29 15:20
albo im znaleźć taką robotę gdzie będą pod nadzorem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
pol
+12 # pol 2018-01-29 16:30
Szanowny Panie radny Józefie Kołodziej, dlaczego podejmuje Pan temat likwidacji straży miejskiej w ro0ku wyborczym, gdzie Pan był przez cztery lata ??? Kiedy poda Pan do publicznej wiadomości ile kosztuje mieszkańców roczne utrzymanie rady miasta z Panem na czele??? Panowie strażnicy przynajmniej w skali roku wpłacą do kasy miasta kilka tysięcy, a jakie korzyści są z Pańskiej działalności??? Czyżby zaczął Pan już marzyć o kolejnej kadencji, tym razem pięcioletniej i trzepaniu co miesiąc sowitej diety za marne efekty radzenia??? Cieszyłoby każdego mieszkańca miasta Lubaczowa, gdyby poinformował Pan nas o tym, że dzięki Pańskiej działalności, lub wielkiemu wysiłkowi powstały nowe miejsca pracy, bo zlikwidować cokolwiek, nawet taką straż miejską to byle idiota potrafi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxx
-1 # xxx 2018-01-29 18:24
Cytuję pol:
Szanowny Panie radny Józefie Kołodziej, dlaczego podejmuje Pan temat likwidacji straży miejskiej w ro0ku wyborczym, gdzie Pan był przez cztery lata ??? Kiedy poda Pan do publicznej wiadomości ile kosztuje mieszkańców roczne utrzymanie rady miasta z Panem na czele??? Panowie strażnicy przynajmniej w skali roku wpłacą do kasy miasta kilka tysięcy, a jakie korzyści są z Pańskiej działalności??? Czyżby zaczął Pan już marzyć o kolejnej kadencji, tym razem pięcioletniej i trzepaniu co miesiąc sowitej diety za marne efekty radzenia??? Cieszyłoby każdego mieszkańca miasta Lubaczowa, gdyby poinformował Pan nas o tym, że dzięki Pańskiej działalności, lub wielkiemu wysiłkowi powstały nowe miejsca pracy, bo zlikwidować cokolwiek, nawet taką straż miejską to byle idiota potrafi.

I tu jest zawarta cała prawda o działalności tego pana i innych radnych.Rok wyborczy i nagle chęć zaistnienia, gwiazdorskie pomysły , byle tylko o mnie koś mówił ,pisał , może znowu wybiorą. A co było robione przez całą kadencję? Pewnie niewiele. Co pan zrobił dla swojego osiedla. Co np. z drogą w kierunku Bałaji , zero chodnika , zero oświetlenia , ruch samochodów duży i szybki. Drogą chodzi mnóstwo dzieci, młodzieży. Ciekawe co będzie jak się komuś coś stanie? Ale co tam powie się że to droga powiatowa , my nic nie możemy itp. itd. Takich przykładów można na naszym osiedlu jeszcze kilka podać. Tu jest pole do popisu ale co tam lepiej zainteresować się strażą miejską. Inny geniusz z rady niedawno chciał zakładać wszędzie parkomaty. Za chwilę pewnie objawi się następny z jakimś światłym pomysłem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
bonifacy
+3 # bonifacy 2018-01-29 19:28
Parkomaty to dobry pomysł, ale nie wszędzie tylko w ścisłym centrum. Są w dwóch miejscach, powinny być jeszcze w dwóch. Droga na Bałaje, tu masz świętą rację. Dawno temu położony asfalt, od dawna mnóstwo domów, a chodnika ani oświetlenia nie ma. Tam nie chodzi o wygodę pieszych, ale o ich bezpieczeństwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
rrr
+4 # rrr 2018-01-31 10:29
A może by tak zlikwidować mandat radnego Kołodzieja albo wzmocnić go poprzez zakup roweru co by podjechał na nim do społeczeństwa i dowiedział się co nie co jak się ludziom żyje jakie są potrzeby może ktoś potrzebuje pomocy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
gall
+19 # gall 2018-01-29 17:25
FAKTY SĄ TAKIE ŻE PANOWIE NIC NIE ROBIĄ. NAJCZĘŚCIEJ MOŻNA ICH SPOTKAĆ NA ZAKUPACH, PRYWATNYM AUTEM W GODZINACH PRACY ZA MIASTEM LUB W TOTOMIXIE. A I JESZCZE PARKUJĄ TUŻ PRZED PASAMI PRZY SWOJEJ SIEDZIBIE!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Antosia
0 # Antosia 2018-01-30 17:04
Skrzyżowanie ul.Słowackiego i Kopernika posesja z dwoma psami za ogrodzeniem to co tam się dzieje .... to musi zobaczyć "straż miejska" a może nie chce tego zobaczyć ,zapraszam na mały spacer naszych dzielnych strażników ,tak na marginesie to już myślałem że ta formacja u nas już nie istnieje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kolo