ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Podwyżka dla burmistrza Lubaczowa

Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt fot. archiwum zlubaczowa.pl
Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt fot. archiwum zlubaczowa.pl

Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt fot. archiwum zlubaczowa.pl

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Lubaczowie radni uchwalili podwyżkę wynagrodzenia burmistrza Lubaczowa. Miesięczna pensja Krzysztofa Szpyta wzrosła o 975 zł brutto.

Gdy Krzysztof Szpyt objął funkcję burmistrza Lubaczowa radni podjęciem uchwały 18 grudnia 2014 roku ustalili miesięczne wynagrodzenie burmistrza w kwocie 9125 złotych. Na tę kwotę składa się: wynagrodzenie zasadnicze – 5000 zł, dodatek funkcyjny 1500 zł, dodatek specjalny – 1625 zł oraz dodatek za wysługę lat w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego - 1000 zł.

25 maja 2017 roku radni postanowili zwiększyć wynagrodzenie burmistrza, podwyższając mu wysokość wynagrodzenia zasadniczego o 500 zł oraz dodatku funkcyjnego o 200 zł. Dzięki podwyżce płacy podstawowej wzrosła także kwota dodatku specjalnego o 175 zł i dodatku za wysługę lat o 100 zł.

Zatem od maja burmistrz Lubaczowa zarabia miesięcznie 10100 zł brutto – o 975 zł więcej niż przez ostatnie dwa lata.

zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Elo
+25 # Elo 2017-06-01 09:16
Ale za co ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ujek Stach
-15 # Ujek Stach 2017-06-01 13:32
Nie wiesz za co? www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
milicjant
+8 # milicjant 2017-06-01 15:27
Wybraliście dupki swoich przedstawicieli , to macie.
Pretensje do siebie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chichot losu
+2 # chichot losu 2017-06-03 12:30
Jak to za co, Burmistrz zatrudnia rodzinki to trzeba się odwdzięczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
olo
+16 # olo 2017-06-01 09:38
Do radnych co tak mało dajcie więcej mieszkańców na to stać i wam diety wzrosną nie krępujcie się nieroby.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniec
+4 # mieszkaniec 2017-06-01 11:44
Nie no robią coś-sadzą drzewka :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
centrum
+21 # centrum 2017-06-01 09:57
no to fajnie, a połowa ludzi w Lubaczowie nie ma pracy , może wreszcie coś z tym zrobicie a nie tylko koryto dla siebie . nie pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja
-16 # ja 2017-06-01 13:29
mają ci robotę znaleźć? dobre hehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lubik
+5 # lubik 2017-06-02 07:58
przyzwyczajony jesteś do koryta? i dlatego kwiczysz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lolek i Bolek
+21 # Lolek i Bolek 2017-06-01 10:14
Pracy nie ma, a jak juz idzie sie do Burmistrza o "bardzo wysokiej kulturze osobistej" prosic o pomoc lub prace to nalezy cieszyc sie i docenic, ze rodzice maja emeryture to moga utrzymac dziecko lub maz pracuje i to sa powody, aby moc byc zadowolonym :)
Zero wsparcia dla mlodych, nie majacych wspolnych interesow z owym Panem. Licza sie tylko kontakty, a pod nie ustawiane konkursy na specjalnie tworzone stanowiska dla wybranych osob.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lub
0 # lub 2017-06-01 11:40
I jeszcze tam mowa ciała Pana Burmistrza :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Monia
-22 # Monia 2017-06-01 10:17
Jaka jazda dla tumanów! Lepszego prezentu tej bandzie nie można było zrobić, jak podjudzić na burmistrza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
renia
+12 # renia 2017-06-01 11:14
Pensja premiera kraju Beaty Szydło wynosi 16,7 tys. zł brutto. A teraz sobie porównajcie pracę i odpowiedzialnoś ć na obu tych stanowiskach, premier kraju jest ciągle krytykowana przez media, a tutaj drobna informacja o zarobkach a takie obruszenie, przecież to nasze pieniądze mamy prawo wiedzieć jak są wydawane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tyr
+6 # Tyr 2017-06-01 11:57
Musi sie nachapac, w koncu nie ma szans na reelekcje :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zibo
+16 # Zibo 2017-06-01 12:13
To teraz wszystkim radnym poobniżać o 100 i nie ma problemu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ujek Stach
+19 # Ujek Stach 2017-06-01 13:29
O masz, ludzie maja nizsze emerytury niz Pan Burmiszcz podwyzke.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
katalina
0 # katalina 2017-06-01 16:00
Burmistrz dostał podwyżke za ławki i tyle wszystkiego....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oko
+10 # oko 2017-06-01 16:49
Przecież sami zatrudniliście tego burmistrza i daliście mandat radnym , to dlaczego uprawiacie taki hejt , trzeba było inaczej głosować. Toż to wszystko zasługa mieszkańców, sami wybraliście a teraz pana burmistrza obrażacie, przecież nie mówił, że będzie pracował społecznie. a co do wynagrodzeń włodarzy zarobki są podobne też w gminach, wynagrodzenie podnieśli radni, to należy mieć pretensje do radnych. Moim zdaniem zarobki maja być adekwatne do rezultatów pracy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lucek
+9 # Lucek 2017-06-01 17:12
Jak to jest ja na tyle musze pracowac 5 miesięcy wychamuj chlopie te korto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
cela
+16 # cela 2017-06-01 17:57
Panie Szpycie burmistrzu naszej wsi wiekszej Lubaczowa... za te podwyżke od poniedziałku wszystkim radnym daj po łopacie i zacznijcie kopać ten basen bo lato idzie !!!! :) aaaa prosze pozdrowic ksiedza Stopyre :) bo jest drugi po Panu w mieście.. a może na odwrót.. enyway :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sasasq
-3 # Sasasq 2017-06-01 21:56
DURNIE! Wybicie sobie ten basen w końcu z głowy. Nie było go i nigdy nie będzie, a burmistrzowi to powinno ciąć pensję za niezreazizowane obietnice!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
.......
+1 # ....... 2017-06-02 08:15
Artykuł jest o burmistrzu i jego podwyżce....wię c nie wiem po co mieszasz w to księdza. A poza tym jak już rzucasz nazwiskami, to ujawnij swoje, będzie fair.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Riki
+10 # Riki 2017-06-01 22:14
To jest jakaś kpina. Nie dość że nie ściąga żadnych pracodawców do miasta, wyjawia skargi jakie są składane na pracowników mu podległych to jeszcze podwyższa sobie pensje. Czy ten Pan potrafi spojrzeć sobie w lustro? Koniec świata! Teraz tylko podpisze zgodę na większe diety dla radnych i już wszyscy zadowoleni. Macie teraz wyborcy Pana burmistrza! Dalej głosujcie na tych samych!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lubik
+1 # lubik 2017-06-02 08:38
sobie podwyższa? przeczytałeś tekst? może za wolno czytasz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Riki
-8 # Riki 2017-06-02 12:44
A ty w ogóle rozumiesz na jakiej zasadzie dają sobie podwyżki w Urzędzie? Przecież jakby nie chciał to Rada nie głosowałaby za tym. Popracujesz kiedyś na stanowisku państwowym to dowiesz się więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lubik
+4 # lubik 2017-06-02 13:10
to w UM są stanowiska państwowe?? innym zarzucasz brak wiedzy, a sam nie masz pojęcia. to co że fakty są inne niż twoja za przeproszeniem teoria? to tylko źle dla faktów hehehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Riki
0 # Riki 2017-06-02 16:01
Dobrze wiesz o co chodzi ze "stanowiskiem państwowym" gdzie inaczej patrzy się na wydatki niż w firmie prywatnej. Jeżeli nie chcesz tego zrozumieć to nie zrozumiesz. Nie ma się co denerwować, popracujesz kiedyś w jednym i drugim miejscu to nabierzesz pojęcia o wszystkim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chichot losu
+12 # chichot losu 2017-06-03 12:35
Wiele osób by chciało popracować w urzędzie, tylko jakoś nie mogą się załapać, a dlaczego to już inna bajka, bo wciskanie bajek, że nie mają wykształcenia etc, to śmieszne. Bo jak wiadomo, najbardziej się liczą kompetencje rodzinno-towarz yszkie, a nie jakieś tam wykształcenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
milicja
0 # milicja 2017-06-01 22:35
to kłamca i słowa nie dotrzymuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
.
+13 # . 2017-06-02 06:20
lubaczow.pl/.../rada_miejska
Oto w linku, rada miasta Lubaczowa dokładnie sobie wyborcy zapamiętajcie, byście po kolejnych wyborach znowu nie płakali i nie stękali. To dzięki wam ich rękami burmistrz dostaje taką podwyżkę. Szanowna rado czy Wy z kolei macie świadomość tego co zrobiliście? Daliście burmistrzowi taką podwyżkę jaka jest na naszym terenie średnie miesięczna emerytura. Drogi Ciemnogrodzie jak teraz pójdziesz do wyborów to zagłosuj głową a nie nogami i nie narzekajcie teraz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sam
+20 # Sam 2017-06-02 07:06
Jaka wartosc maja wybory, gdzie na jednej stronie uprawnionych do glosowania tylko dwa podpisy? Nalezaloby zaczac od nas samych i zmobilizowac sie, aby frekwencja wyborcza byla na wysokim poziomie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Riki
+13 # Riki 2017-06-02 12:46
Ciekawe też dlaczego do tej pory nie ma tu lubaczow.pl/.../... ich oświadczeń majątkowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chichot losu
+4 # chichot losu 2017-06-03 12:17
Niestety tak to jest, jak większość rady to osoby zwykle pracujące w szeroko-rozumia nej budżetówce. Co oni mogą wiedzieć o normalnym życiu mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pl
-8 # pl 2017-06-02 08:43
Pan Szpyt z PO, a w Radzie z PO jest jedna lub dwie osoby, większość ma chyba PIS. Sam sobie dał? Żale do kogo? Jaka była frekwencja na wyborach? Nie głosowałeś nie masz prawa narzekać. Nie bronię obecnie urzędującego burmistrza, ale on jest władza wykonawczą tego co uchwali Rada.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
haha
+2 # haha 2017-06-02 19:19
haha PIS nie ma wiekszości, z pisu jest 5 radnych, cała rada miejska liczy 15 członków, wiec jak mogą mieć wiekszość?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pl
+1 # pl 2017-06-03 13:18
ok. mało precyzyjnie bo nie śledzę dokładnie kto skąd, ale czy czasami PIS nie poszedł w koalicję z jakimś ugrupowaniem nasz lubaczow czy nasze miasto - jak zwał tak zwał popierając Pana Cencorę w wyborach na burmistrza? jakby nie patrzeć zwolennicy Pana Szpyta w obecnej Radzie są w zdecydowanej mniejszości. jednocześnie ponowię pytania: Sam sobie dał? Żale do kogo? Jaka była frekwencja na wyborach? Cytując mojego znajomego: Nie głosowałeś nie masz prawa narzekać. Nie chciało ci się d.... ruszyć więc automatycznie godziłeś się na wybór dokonany przez innych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Obywatel
+3 # Obywatel 2017-06-03 21:54
I o to chodzi. Według PKW frekwencja w wyborach do rady miasta i w pierwszej turze wyborów burmistrza wyniosła 49,30 %, a w drugiej turze wyborów burmistrza 40,01 %. Wygląda na to, że większości ludzi jest obojętne kto będzie rządził, a potem narzekają. Chyba tak po prostu lubią. Nie ich wina tylko zawsze czyjaś, że im źle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ZoB
+10 # ZoB 2017-06-02 10:46
Podwyżka prawie równa wypłacie niektórych ludzi hymm
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bum Bum
-8 # Bum Bum 2017-06-03 06:55
Przyglądam się komentarzom i co zauważam, kto tu pisze:
- nieuki - uczyć się nie chciało, teraz wrzask, e innym lepiej,
- niemoty - nie znaleźliby pracy nawet gdyby z nią spali w jednym łóżku,
- łajzy - nikt ich do pracy nie chce,
- paździerz - do niczego się nie nadają,
- mendy - zazdroszczą wszystkim wszystkiego.
Ot wesoła kompanija. Rewelacja!
Zdarzają się tu normalni, którzy po jednym czy dwóch wpisach i totalnym zminusowaniu wycofują się, bo nie ma z kim i nie ma o czym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Czar prysł
+5 # Czar prysł 2017-06-03 07:48
Bum-Bum spojrzał w lustro i wszystko opisał
Dziękujemy za szczerość
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bum Bum
-4 # Bum Bum 2017-06-03 08:29
Liczyłem na mocniejszą reakcję, a tu taka przedszkolacka: ty jesteś głupi, nie to ty jesteś głupi. Hehehe no taki jest wasz poziom sieroty III RP :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Obywatel
-4 # Obywatel 2017-06-03 22:02
To raczej dzieci sierot po PRL, w których III RP podtrzymała zwyczaj liczenia na coś/kogoś/cuda, a nie na siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chichot losu
+3 # chichot losu 2017-06-03 12:19
Bum Bum zastrzelił wszystkich, chyba z opcji tolerancyjnych osób. Taki wszech wiedzący leming, który każdego co coś źle pisze, od razu sprowadza do niezdary życiowej. Tak to bywa jak się ma mniemanie o swojej wyższości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
tak tak
+1 # tak tak 2017-06-03 07:00
wszystko w imie Boga
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Super
+4 # Super 2017-06-03 08:00
Ludzie wyjeżdżają do cywilizacji, w samym Lubaczowie nie ma pracy. Nawet jakby chciał znaleźć, po prostu NIE MA, Lubaczów się wyludnia z dnia na dzień. Nawet nie ma dworca, żeby poczekać na te jebane pksy, nic - zero. Nosz [wulgaryzm], to jest dramat. A tak poza tym, jak chcieliście dziada, to macie dziada, macie [wulgaryzm]nie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
leo
-9 # leo 2017-06-03 12:09
Za kogo się masz kozodupco że chcesz obrażać burmistrza? Nie podoba się tu? To wypad! Fajans nam niepotrzebny!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chichot losu
+6 # chichot losu 2017-06-03 12:27
leo, czyżbyś był z opcji obrońców demokracji, bo miłość i tolerancja z Twoich wpisów płynie strumieniem, to że lubisz kozy to nie znaczy, że każdy tak ma, a jak nie potrafisz zrozumieć tekstu pisanego, to radzę wrócić do szkoły. A na dodatek chwała wielkim POkrakom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
za kogo się mam?
+10 # za kogo się mam? 2017-06-03 13:29
za mieszkańca Lubaczowa, wolno mi powiedzieć/napi sać co myśle na temat obecnego burmistrza. On jak mnie obraza tym ze min. za moje pieniądze, dostał podwyżkę nic nie robiąc, to jest ok?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
o
+7 # o 2017-06-03 08:19
Mam nadzieje, że tym razem ludzie w wyborach pójdą głosować głową a nie nogami i dokonają totalnie innego wyboru, podziękują obecnym radnym powiatu, miasta i gminy, jak również obecnemu burmistrzowi i wójtowi. Jeśli tak się nie stanie to będą to kolejne stracone lata i tragedia dla naszych dzieci, wnuków i nas samych. Najwyższy czas odsunąć od władzy tych, dla których liczą się tylko pieniądze i własne ego i w bezczelny sposób łżą ludziom w oczy, s a fałszywi i dwulicowi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chichot losu
0 # chichot losu 2017-06-03 12:29
Nadzieja jest niestety płonna, radnych zazwyczaj się wybiera tych samych, bo są "znani" i "lubiani" kto wie za co? ale to już inna bajka. Po za tym co się dziwić radnym, jak większość z nich ma rodziny pozatrudniane w urzędach, to jak mogą narażać ich na utratę pracy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pablo
0 # Pablo 2017-06-26 07:32
Cytuję o:
Mam nadzieje, że tym razem ludzie w wyborach pójdą głosować głową a nie nogami i dokonają totalnie innego wyboru, podziękują obecnym radnym powiatu, miasta i gminy, jak również obecnemu burmistrzowi i wójtowi. Jeśli tak się nie stanie to będą to kolejne stracone lata i tragedia dla naszych dzieci, wnuków i nas samych. Najwyższy czas odsunąć od władzy tych, dla których liczą się tylko pieniądze i własne ego i w bezczelny sposób łżą ludziom w oczy, s a fałszywi i dwulicowi.


"o" liczę na to, że pokażesz swoją moc startując w najblizszych wyborach samorządowych.
Bardzo na to liczę.
Wszystko w imię naszych dzieci, wnuków i nas samych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Riki
+1 # Riki 2017-06-03 15:43
Dlatego jak najwięcej ludzi powinno wziąć udział w następnych wyborach i pokazać co myśli o takim sposobie zarządzania miastem. Musi nas być więcej niż tych którzy pracują w UM! Tu trzeba osoby spoza tego starego układu który jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wojciech
-4 # Wojciech 2017-06-03 20:25
Standardowe komentarze krytyki;-)
Pracy nie daje burmistrz
Musi zarobic wiecej aby nie byl narażony na korupcje
Mozna zalozyc wlasny biznes i zyc nsprawde godnie tylko checi do pracy i pomysl
Kazdy tylko drugiemu zazdrosci, ale mysle, ze to domena ludzi mających duuuzo wolnego czasu i nie majacych chęci do pracy
;-);-):-D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chłop
+2 # chłop 2017-06-03 22:09
Spa miało być, obiecywał przed wyborami...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dra
+1 # dra 2017-06-08 13:07
Cencora by zrobił
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lubik
+1 # lubik 2017-06-08 13:24
w Horyńcu miał okazję zrobić wiele i co zrobił?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bd
0 # bd 2017-06-09 08:08
Oby drugi raz nie startował
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jan Antonik
+4 # Jan Antonik 2017-06-04 12:06
Kto wybrał aktualnego burmistrza niech się cieszy,kto go nie wybierał niech go krytykuje, kto nie był na wyborach niech się zamknie . Tak naprawdę ludzie mają swoje sprawy, każdy orze jak może na swoim podwórku , a Lubaczów jeszcze długo będzie zabitą dechami wioską i nikt szybko tego nie zmieni. Miłego dnia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
czytelnik
-1 # czytelnik 2017-06-18 15:05
znam pana szpyta jest człowiekiem sztywnym, ani nie pomoze ,itez nie zaszkodzi.byłem u niego
zeby mi coś pomógł nie dało rady.jest powiedzenie licz sam na siebie pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hehehehe Szpycieeeee
0 # hehehehe Szpycieeeee 2017-06-20 01:05
A co na to P. Burmistrz.!!!!! !!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi