ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Lubaczów: Dyskutowali o Centrum Spotkań Młodzieży

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

20 kwietnia w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie konsultacyjne, w którym udział wzięli przedstawiciele lubaczowskich organizacji i stowarzyszeń oraz członkowie Młodzieżowej Rady Miasta, którzy byli inicjatorami tego wydarzenia oraz jego gospodarzami.

Celem było zainicjowanie dyskusji oraz zebranie opinii mieszkańców miasta na temat idei powstania przy ulicy Marii Konopnickiej 9 w Lubaczowie Centrum Spotkań Młodzieży. Było to spotkanie, które rozpoczęło cykl konsultacyjny. Celem przyszłych spotkań będzie dalsze zbieranie informacji i opinii różnych grup wiekowych oraz zawodowych na temat koncepcji funkcjonowania tego miejsca.

Uczestnicy spotkania zastanawiali się nad tym, jakie aktywności mogą być realizowane w ramach Centrum Spotkań Młodzieży oraz czy i w jaki sposób organizacje, których przedstawiciele uczestniczyli w spotkaniu, mogą włączyć się w tworzenie oferty Centrum. - informuje UM w Lubaczowie

Uczestnicy spotkania zgodnie przyznali, że należy zastanowić się nad tym, czego brakuje w Lubaczowie i włączyć to do oferty Centrum. Podczas spotkania pojawiły się także propozycje aktywności, które mogą znaleźć się w ofercie Centrum. Są to m.in. wystawy, kameralne koncerty, szkolenia, zajęcia artystyczne, wieczorki filmowe, poetyckie i taneczne, imprezy tematyczne, turnieje gier planszowych. Ponadto młodzież mogłaby prezentować w CSM swoje zainteresowania i prace graficzne czy malarskie.

Centrum Spotkań Młodzieży to inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta. To właśnie jej członkowie stworzyli koncepcję powstania miejsca dedykowanego młodym ludziom, który następnie zgłosili jako jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego na rok 2017. Wygranie budżetu było sukcesem Młodzieżowej Rady Miasta. - czytamy na lubaczow.pl

Kolejne spotkanie konsultacyjne z innymi grupami odbędzie się w maju.

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.