Lubaczów. Wyznaczono tereny do rewitalizacji

fot. panoramio.com/varm
fot. panoramio.com/varm

fot. panoramio.com/varm

W Lubaczowie wyznaczono granice terenu, który ma zostać poddany rewitalizacji. Po serii spotkań i konsultacji z mieszkańcami wstępnie zdecydowano, że proces ten obejmie między innymi ulice Mickiewicza czy Słowackiego.

Na podstawie dotychczasowej analizy danych ustalono, że do wstępnej rewitalizacji planowane są tereny:
a) ul. Szopena w szczególności blok 28,26 do skrzyżowania z ul. Budowlanych do tunelu
b) ul. Kolejowa
c) os. Słowackiego
d) ul. Mickiewicza, ul. Grunwaldzka, Piłsudskiego, św. Anny, ul. Rynek
e) os. Mały Łążek
f) ul. Sobieskiego
g) Podobszar A: ulice:  Kościuszki, Kurierów AK, Zespół Placówek Jana Pawła II, Zakład Usług Galanteryjnych
h) Podobszar B: tereny po „Befamie”-  ul. Sobieskiego, ul. Mazury
i) Podobszar C: os. Żuki


"Rewitalizacja” dosłownie oznacza przywrócenie czegoś do życia. Wyrażenie to samorządowcy używają bardziej w przenośni, bo przecież chodzi m.in. o remonty i modernizację budynków, nowe mieszkania, dbanie o zieleń, infrastrukturę drogową czy rozwój sportu. A przecież w każdej miejscowości znajdziemy tzw. zdegradowane obszary, które lata swojej świetności mają dawno za sobą. Takim miejscom przydałaby się „kuracja odmładzająca”, dlatego potrzebny jest głos mieszkańców. W związku z tym miasto po raz kolejny organizuje spotkanie w tej sprawie. Odbędzie się ono 1 lutego  o godz. 15.30 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Lubaczowie.

Skuteczność programu rewitalizacji w dużym stopniu zależy od uczestnictwa w jego tworzeniu, dlatego zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału, zaangażowania i dzielenia się wiedzą. Udział w konsultacjach społecznych, wnoszenie propozycji i uwag pozwoli nam wyznaczyć ostatecznie obszary zdegradowane i obszary rewitalizacji. Propozycje i uwagi zbierane będą od dnia 30.01.2017r. do dnia 04.02.2017 r. w Referacie Inwestycji i Rozwoju pok. B5 - czytamy w oświadczeniu burmistrza Lubaczowa

zlubaczowa.pl, lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: