Przetargi unieważnione. Co z zapowiadanym remontem szkół w Lubaczowie?

Projekt sali gimnastycznej w "dwójkach" fot. lubaczow.pl

We wrześniu ubiegłego roku władze Lubaczowa zapowiadały, że jeszcze w tym roku uda się wyremontować budynki Miejskiego Przedszkola Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 1 i Publicznego Gimnazjum Nr 1 oraz przebudować salę gimnastyczną i 9 sal dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 i Publicznym Gimnazjum nr 2 . W grudniu zostały ogłoszone przetargi, ale kilka dni temu zostały unieważnione, bo firmy oferowały zrealizowanie inwestycji za zbyt duże pieniądze lub… miasto źle oszacowało te inwestycje.

Pod koniec roku został otworzony przetarg na remont budynków Miejskiego Przedszkola Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 1 i Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Lubaczowie. Do przetargu przystąpiło 10 firm. Najniższa oferta wpłynęła od firmy „BUD-MAX” z Jarosławia - 3 762 323,26 zł. Tymczasem miasto na ten cel zarezerwowało kwotę prawie o 700 tysięcy zł niższą - 3 093 451,99 zł (brutto). W związku z tym przetarg został unieważniony.

Przypomnijmy, że w ramach tej inwestycji, wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych w budynkach miałoby polegać na dociepleniu przegród budowlanych, wymianie części stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacji instalacji c.o., c.w.u. oraz wentylacji. 85% inwestycji miałoby być sfinansowanych ze środków UE.

Jednak to nie wszystko. Miasto ma również problem z zapowiadanym zadaniem pod nazwą „Remont 9 sal dydaktycznych, przebudowa sali gimnastycznej oraz zakup pomocy dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 oraz Publicznym Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie”. Jak się okazuje i w tym przypadku władze Lubaczowa nie doszacowały tej inwestycji.  W przetargu najtańsza oferta wpłynęła od firmy z Muniny na kwotę 1 389 751,17 zł, a miasto ma do wydania 904 720,40 zł (brutto). Podobnie jak wcześniej inwestycja w części miałaby być zrealizowana z pieniędzy od Unii Europejskiej.

„Być może trzeba będzie obniżyć niektóre parametry”

Jak zapowiada wice-burmistrz Lubaczowa miasto ogłosi kolejne przetargi.

Kwoty z przetargów znacznie przekraczały wartości, które miasto zamierzało przeznaczyć na realizację zadań. Teraz nastąpi analiza założeń przetargowych i być może trzeba będzie obniżyć niektóre parametry. Zaraz potem zostanie ogłoszone kolejne postępowanie. – mówi Janusz Waldemar Zubrzycki

Nowy przetarg ma być ogłoszony w najbliższych dniach.

O sprawie będziemy na bieżąco informować.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: