Lubaczów: Młodzież podsumowała swoje działania

fot. UM Lubaczów
fot. UM Lubaczów

fot. UM Lubaczów

W piątek (09.12) w Miejskim Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Wpływowa Młodzież”, który trwał przez osiem miesięcy. Podczas konferencji zaprezentowano inicjatywy uczestników projektu, odbyła się debata „Jak być rzecznikiem zmian?” i wymieniono doświadczenia młodzieżowych rad.

Głównym celem projektu „Wpływowa Młodzież”, realizowanego przez Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” w partnerstwie z Gminą Miejską Lubaczów, było zwiększenie zaangażowania społecznego młodzieży z Lubaczowa i okolic. W trakcie realizacji projektu młodzież uczestniczyła w warsztatach zwiększających ich wiedzę i umiejętności w takich obszarach jak: liderstwo, współpraca w grupie, poszukiwanie sojuszników do realizacji działań na rzecz wspólnoty lokalnej, sposobów komunikacji z lokalną społecznością itp. Młodzież spotkała się także z przedstawicielami władz samorządowych, jednostek kultury i sportu, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych, którzy podzielili się swoim doświadczeniem w przygotowaniu i realizacji wydarzeń. - informuje UM w Lubaczowie

Zajęcia pozwoliły na przygotowanie młodych ludzi do pracy nad realizacją autorskich inicjatyw. Młodzież w ramach projektu zrealizowała "Festiwalu Młodych", "Piknik dla Emilki" - zawody sportowe, "Bliżej Nauki" - spotkania z interesującymi osobami oraz złożyła i wypromowała wniosek w ramach Budżetu Obywatelskiego na stworzenie Centrum Spotkań Młodzieży, który zdobył uznanie mieszkańców i zostanie zrealizowany w 2017 r. Możliwość przeprowadzenia własnych pomysłów pozwoliło młodym osobom wzmocnić swoje umiejętności w zakresie planowania, tworzenia i realizacji projektów.

Młodzieżowa Rada Miasta podsumowując projekt swoimi doświadczeniami podzieliła się z innymi młodymi ludźmi i uczestnikami Konferencji pt. „Wpływowa Młodzież”, która odbyła się 9 grudnia. Przeprowadzona debata „Jak być rzecznikiem zmian?” dotyczyła sposobów zwiększenia zaangażowania i wpływu młodych mieszkańców na życie publiczne poprzez pełnienie przez młodzieżowe rady funkcji konsultacyjnej. Debatę poprowadził Kuba Radzewicz, który na co dzień pracuje w Programie Politycznym Fundacji Szkoła Liderów i współpracuje z Fundacją Civis Polonus jako trener i ekspert w zakresie działania samorządów uczniowskich i młodzieżowych rad gmin.

fot. UM Lubaczów

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: