ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Weź udział w debacie na temat rewitalizacji Lubaczowa!

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

23 listopada, w środę odbędzie się pierwsza otwarta debata dotycząca gminnego programu rewitalizacji Lubaczowa. Udział w tym wydarzeniu może wziąć każda chętna osoba.

"Rewitalizacja” dosłownie oznacza przywrócenie czegoś do życia. Wyrażenie to samorządowcy używają bardziej w przenośni, bo przecież chodzi m.in. o remonty i modernizację budynków, nowe mieszkania, dbanie o zieleń, infrastrukturę drogową czy rozwój sportu. A przecież w każdej miejscowości znajdziemy tzw. zdegradowane obszary, które lata swojej świetności mają dawno za sobą. Takim miejscom przydałaby się „kuracja odmładzająca”, dlatego potrzebny jest głos mieszkańców.

Burmistrz Miasta Lubaczowa zaprasza Radnych Rady Miejskiej, przedstawicieli osiedli, przedstawicieli organizacji społecznych, przedsiębiorców oraz zainteresowanych mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w otwartej debacie na temat: „Opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lubaczowa na lata 2016-2026”. Skuteczność programu rewitalizacji w dużym stopniu zależy od uczestnictwa w jego tworzeniu, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału. - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Lubaczowie

Debata odbędzie się 23 listopada, w środę o godzinie 15.00 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Lubaczowie.

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

misio
+11 # misio 2016-11-21 17:13
drogi w miescie zrobcie jak nalezy, a potem debatujcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
CuowiekMawpa
+5 # CuowiekMawpa 2016-11-22 10:43
O tak, nie ma to jak czytać ze zrozumieniem. Najlepiej nie brać udziału w głosowaniach, nie chodzić na spotkania czy debaty ale za to zawsze można przyjść na jakieś forum i się wysmarkać jak to nikt nic nie robi, a jak już coś się dzieje w miasteczku to żle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mieszkaniec
-12 # mieszkaniec 2016-11-21 18:22
"bo przecież chodzi m.in. o remonty i modernizację budynków, nowe mieszkania, dbanie o zieleń, infrastrukturę drogową czy ROZWÓJ SPORTU." Czas najwyższy żeby miasto zrobiło w końcu coś dla sportu bo jak na razie tylko Pogo-Soko.. i nic więcej. Zrealizujcie STREFĘ SPORTU jaka była w budżecie obywatelskim i całe miasto i okolice będą mogli przyjechać na siłownię z prawdziwego zdarzenia, salę treningową i wiele innych......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Pol
+9 # Pol 2016-11-22 19:33
Cytuję mieszkaniec:
"bo przecież chodzi m.in. ...............całe miasto i okolice ......

Jakie całe miasto.Połowa siedzi przy kompie na fejsbukach i innych skejpach,druga połowa gra na plejstejszonach I ma siłownię w kompie.Na siłownie nie przyjdzie nawet 1%.A to zresztą nawet by sie nie pomiescili bo 1% z Lubaczowa I okolic to ponad
300 osób.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
zezem
+6 # zezem 2016-11-21 19:19
zrewitalizować cale miasto!!! caly powiat!!! o!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Jam
+16 # Jam 2016-11-22 09:33
Jak Pan Burmistrz wyobraża sobie rewitalizacje rynku, skoro dwa budynki zaburzają taka koncepcję. Mam pytanie kto wydał pozwolenie na przebudowę kamienicy przy ul. Adama Mickiewicza w której powstał Getin Bank (czy to aby nie ręka Boska maczała w tym palce) oraz jakim cudem w ścisłym rynku można było wybudować tak nowoczesny i futurystyczny budynek Banku Spółdzielczego który kompletnie nigdy nie będzie pasował do żadnej koncepcji rewitalizacji, chyba, że władze zamierzają wyburzyć pozostałe kamienice i postawić w ich miejsce szklane domy. Jakie trzeba mieć znajomości i wpływy aby móc tak budować?? Żaden szary obywatel nie ma na to szans!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Bingo
+1 # Bingo 2016-11-22 13:14
Czasy się zmieniają, budynki również. Gdyby Twoja koncepcja, że niczego już nie można zmienić i przebudować była słuszna to nie byłoby żadnych zmian w architekturze naszego rynku. Skoro ktoś już wybudował rynek w średniowieczu w Lubaczowie to dlaczego nie ma on średniowieczneg o wyglądu? Nie pamiętam wyglądu budynku gdzie stoi teraz GetIn, ale przecież BS w poprzednim wcieleniu też nie miał budynku, który stylem pasuje do rynku, dlatego uważam, że nic strasznego się na naszym rynku nie dzieje. Poza tym spójrz np. na Warszawę i co stoi na przeciwko bramy głównej Muzeum Powstania Warszawskiego - bardzo podobny budynek do tego jaki będzie miał teraz BS Lubaczów, a myślę, że urbaniści z Warszawy również musieli jakąś decyzję podjąć. Poza tym miasto nie wydaje decyzji na budowę - dlatego Burmistrz miał w tej kwestii mało do powiedzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ppp
+2 # ppp 2016-11-22 13:26
uwazam iz jam ma racje. po co degradowac nasz rynek. ? tak wyglada polityka niektorych. Stare to wyrzucic zniszczyc tak ma wygladac nowoczesnosc?. Tak tez jestem tego zdania iz kamienica gdzie jest bank to skandal gdyz byl to zabytek. I gdzie jest konserwator?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Pol
+2 # Pol 2016-11-22 20:15
[quote name="ppp"]uwaz am iz jam ma racje. po co degradowac nasz rynek. ? tak wyglada polityka niektorych. Stare to wyrzucic zniszczyc tak ma wygladac nowoczesnosc?. ........./quote ]
No to rozwalmy nowy szpital i wróćmy do starego,zlikwid ujmy podjazdy dla niepełnosprawny ch.A sklepy niech wrócą do starych trzeszczących ,zagrzybionych pomieszczeń jak za dawnego GS-u.
Czy o to ci chodzi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Bingo
+7 # Bingo 2016-11-22 21:43
Jaki zabytek? Zabytkową kamienicę wyburzono już po wojnie i postawiono właśnie Bank Rolny. To co teraz zbużono było budowane w latach 50, albo 60 XX wieku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ping Pong
-11 # Ping Pong 2016-11-22 14:00
Cytuję Bingo:
Czasy się zmieniają, budynki również. Gdyby Twoja koncepcja, że niczego już nie można zmienić i przebudować była słuszna to nie byłoby żadnych zmian w architekturze naszego rynku. Skoro ktoś już wybudował rynek w średniowieczu w Lubaczowie to dlaczego nie ma on średniowiecznego wyglądu? Nie pamiętam wyglądu budynku gdzie stoi teraz GetIn, ale przecież BS w poprzednim wcieleniu też nie miał budynku, który stylem pasuje do rynku, dlatego uważam, że nic strasznego się na naszym rynku nie dzieje. Poza tym spójrz np. na Warszawę i co stoi na przeciwko bramy głównej Muzeum Powstania Warszawskiego - bardzo podobny budynek do tego jaki będzie miał teraz BS Lubaczów, a myślę, że urbaniści z Warszawy również musieli jakąś decyzję podjąć. Poza tym miasto nie wydaje decyzji na budowę - dlatego Burmistrz miał w tej kwestii mało do powiedzenia.

Co ty bredzisz , czy wiesz, że w UM jest architekt miejski który opiniuje tego typu inwestycje i to między innymi od niego zależy czy zostanie coś zmienione, czy musi zostać wpasowane w dotychczasową koncepcję architektoniczn ą. Co do tego szklanego wieżowca obok Muzeum Powstania Warszawskiego, to powiem Ci , że pasuje on tam jak pięść do nosa, pewnie Pani HGW znowu przymknęła oko na tego typu przekręcik. I jeżeli twierdzisz , że Pan Burmistrz miał mało do powiedzenia na temat takiej inwestycji to się mylisz. Jeżeli nie wiesz na czym polega rewitalizacja to doczytaj sobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ja
+11 # ja 2016-11-22 14:13
Jaki architekt miejski?? Skąd go wytrzasnąłeś?? Co niby opiniuje?? Tu pole do popisu miał tylko konserwator zabytków i wszystko w temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ja
+9 # ja 2016-11-22 14:17
Rynek jest w strefie ścisłej ochrony konserwatorskie j, więc to ty nie bredź! Nic tu do gadania nie ma UM.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Pol
+8 # Pol 2016-11-22 19:59
Cytuję ja:
Rynek jest ..........

Rynek i rynek.Nie chodzi tylko o rynek a o cały Lubaczőw.("rewi talizacja” dosłownie oznacza przywrócenie czegoś do życia.).A tego właśnie potrzebuje miasto,przywróc enia do życia.Potrzebuj e też nowych budynków a nie starych sypiących sie domków.Nowe firmy czy banki nie ulokują swoich siedzib w starych zagrzybionych budynkach nie przystosowanych np.do obsługi niepełnosprawny ch.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Bingo
+3 # Bingo 2016-11-22 21:51
Decyzję na budowę wydaje Starostwo Powiatowe, a nie Urząd Miasta. Z tego co wiem w takim przypadku musiała być również zgoda konserwatora zabytków. Miast tu miało najmniej do powiedzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chichot losu
0 # chichot losu 2016-11-23 15:36
Prawdziwy PingPong, w środku pusty, kolego Architekta " z pełnymi uprawnieniami to w lubaczowie nie ma żadnego". A w UM namnożyło się ostatnio dużo osób do działu planowania przestrzennego, choć nie ma co się dziwić, jak bym był architektem to normalne, że nie siedział bym w UM za 2000-2500 na rękę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
pryncypał
-6 # pryncypał 2016-11-22 20:38
[ Poza tym spójrz np. na Warszawę i co stoi na przeciwko bramy głównej Muzeum Powstania Warszawskiego - bardzo podobny budynek do tego jaki będzie miał teraz BS Lubaczów,
spojrzałem, Bank Polskiej Spółdzielczości i już wiadomo skąd ta mania wielkości, pewnie kompleksy że my na wsi rzeszowskiej też chcemy mieć takie coś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Bingo
+2 # Bingo 2016-11-22 22:00
A, że wspomniane muzeum jest posadowione właśnie wokół większości takich budynków zauważyłeś. Chodziło mi o to, że architektura idzie z postępem i stare budynki są zastępowane nowymi i, że jest to normalne. Świat idzie do przodu. Ja akurat jestem dumny, że taki budynek powstanie właśnie w Lubaczowie i mam nadzieję, że będzie ich więcej. Nie wiem czy chodziłeś do tego banku wcześniej, ale niepełnosprawni nie mieli do niego kompletnie dostępu (wąskie i wysokie schody), a teraz będą mogli tam po prostu wejść czy wjechać z ulicy. Nie ma co się oszukiwać tacy ludzie korzystali bardzo często z tego Banku bo jest najtańszy w okolicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Julka
0 # Julka 2016-11-23 19:20
w Lubaczowie są urbaniści? w Lubaczowie na palcach jednej ręki można policzyć kto skończył Urbanistykę na Politechnice i wątpię, żeby te osoby pracowały w UM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chichot losu
+2 # chichot losu 2016-11-23 15:37
Cytuję Jam:
Jak Pan Burmistrz wyobraża sobie rewitalizacje rynku, skoro dwa budynki zaburzają taka koncepcję. Mam pytanie kto wydał pozwolenie na przebudowę kamienicy przy ul. Adama Mickiewicza w której powstał Getin Bank (czy to aby nie ręka Boska maczała w tym palce) oraz jakim cudem w ścisłym rynku można było wybudować tak nowoczesny i futurystyczny budynek Banku Spółdzielczego który kompletnie nigdy nie będzie pasował do żadnej koncepcji rewitalizacji, chyba, że władze zamierzają wyburzyć pozostałe kamienice i postawić w ich miejsce szklane domy. Jakie trzeba mieć znajomości i wpływy aby móc tak budować?? Żaden szary obywatel nie ma na to szans!!!!


Przecież to była siła wyższa dosłownie i w przenośni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
my
+3 # my 2016-11-22 18:52
Rewitalizacja Lubaczowa powinna polegać na wymianie naszych jego wysokości i dworu tumanowatych urzędasów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
boy george
+1 # boy george 2016-11-22 19:06
I zastąpić ich zgrają hassowatych i innych hasioków :) (wiecie co to hasiok po śląsku?)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xD
+2 # xD 2016-11-24 14:29
ja nie wiem ktoś tu chyba pna Hassa nie Lubi ty byś downie widział ile domów postawił i to za swoje pieniądze a ci urzędasy nawet za nasze nie potrafią normalnej drogi wyremontować co więcej nas zadłużają :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
słowo
-1 # słowo 2016-11-24 21:50
Nasi burmistrzowie Panu Hassowi do paznokci nie dorastają. Może dla niektórych mają gładszą mowę, ale brakuje im pracowitości, pomysłowości, przedsiębiorczo ści i mądrości P. Hassa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Olala
-1 # Olala 2016-11-24 22:07
Znam trochę Pana Hassa i uważam, że ma w sobie talenty a nie przeciętność. Jego burmistrzowanie mogło być ciekawą racją dla Lubaczowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
boy george
0 # boy george 2016-11-25 06:06
Na pewno byłoby śmieszniej :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ogień
+7 # ogień 2016-11-23 22:34
Ludzie kogo Rynek obchodzi jak na nim po godzinie 18:30 już nikogo nie ma! O czym wy mówicie! Dworzec autobusowy temat: odzyskać albo spektakularnie spalić w obecności straży pożarnej aby nie szpecił, targowisko przerobić na dworzec albo na szklarnie i sadzić poziomki. Dziurawe drogi zaorać niech wieś jadąc na zakupy do marketów parkuje na przedmieściu. PS Dom Kultury pęka !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
MK
-2 # MK 2016-11-24 08:42
No przestańcie ludzie sobie robić yaya. Ile można smarować? Życie was niczego do tej pory nie nauczyło? Dubaju szukają w Polsce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Julka
0 # Julka 2016-11-25 16:59
cenzura była :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować