ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dyskutowali o szansach i problemach gminy Cieszanów z Poseł Teresą Pamułą

Słowa i deklaracje, które padły na sobotnim spotkaniu  Mieszkańców Miasta i Gminy Cieszanów z Posłem na Sejm RP Teresą Pamuła, zapadną na długo w pamięci uczestników. Na przestrzeni dwóch godzin, każdy mógł zabrać głos w dyskusji i zadać nawet najbardziej bezpośrednie pytania. Otwartość organizatorów sprawiła, iż wśród jego uczestników znalazły się osoby o różnych poglądach, działające często w zgoła odmiennych środowiskach politycznych. Fakt ów sprawił, iż debata zyskała na wartości i temperamencie.

Czytaj więcej...

Burmistrz Lubaczowa zapowiada oszczędności w 2020 i 2021 roku. Będzie mniej inwestycji?

Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt fot. archiwum zlubaczowa.pl

Na Sesji Rady Miasta Lubaczowa, która odbyła się pod koniec listopada burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt poinformował, że miasto w ciągu najbliższych dwóch lat będzie musiało wprowadzać duże oszczędności.

Czytaj więcej...

Burzliwa sesja Rady Powiatu. Wstrząsające zarzuty radnych PSL

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Lubaczowskiego radna Polskiego Stronnictwa Ludowego Dorota Wróbel zasugerowała, że po spotkaniu ze starostą Zenonem Swatkiem dyrektor LO w Lubaczowie „stracił zdrowie i o mało co nie życie.” Takie słowa doprowadziły do nerwowej i emocjonalnej dyskusji pomiędzy radnymi PSL i PiS.

Czytaj więcej...

Zmodernizowana remiza OSP w Łukawcu oddana do użytku

fot. Gmina Wielkie Oczy

30. listopada w Łukawcu została oddana do użytku zmodernizowana remiza tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Inwestycja była możliwa dzięki środkom otrzymanym z MSWiA.

Czytaj więcej...

Będą wspólnie pracować nad marką Roztocze. Celem jest przyciągnięcie turystów

fot. powiatlubaczowski.pl

Wzmocnienie spójności oraz zrównoważonego rozwoju czy wykreowanie markowego produktu turystycznego Roztocza mają umożliwić porozumienia, zawarte 28. listopada br. między Powiatem Lubaczowskim a Powiatem Tomaszowskim oraz Uniwersytetem Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. To pierwsza- w ponad dwudziestoletniej historii Powiatu Lubaczowskiego- współpraca, nawiązana z ośrodkiem naukowym.

Czytaj więcej...

Przebudowany komisariat policji w Oleszycach ponownie otwarty

fot. KPP Lubaczów

Komisariat Policji w Oleszycach został przeniesiony do swojej poprzedniej siedziby - znajduje się przy ul. Spokojnej 2 w Oleszycach.

Czytaj więcej...

Radny gminy Horyniec-Zdrój apeluje: trzeba podjąć działania w celu usunięcia nielegalnych pomników UPA

Na początku listopada odbył się uroczystości przy pomniku UPA w Werchracie fot. Piotr Tyma

Radny gminy Horyniec-Zdrój Przemysław Zaremba złożył projekt uchwały dotyczący nielegalnych pomników Ukraińskiej Powstańczej Armii na terenie tamtejszej gminy. Według uchwały Rada Gminy miałaby zobowiązać wójta do m.in. wykonania wszelkich czynności zmierzających do usunięcia naruszających polskie prawo pomników UPA.

Czytaj więcej...

Podkarpackie i Lubelskie razem na rzecz Roztocza

fot. podkarpackie.pl

W piątek (22.10) podczas V Transgranicznego Forum Turystyki w Baszni Dolnej, organizowanego przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, został podpisany list intencyjny pomiędzy Województwem Podkarpackim a Województwem Lubelskim, dotyczący współpracy subregionu ROZTOCZE jako jednej marki turystycznej.

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.