Zwycięstwo Pogoni-Sokoła Lubaczów na inauguracje

Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum zlubaczowa.plZdjęcie ilustracyjne fot. archiwum zlubaczowa.pl

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów w dobrym stylu rozpoczął rozgrywki w „okręgówce” w sezonie 2018/2019. Piłkarze z Lubaczowa w sobotę (11.08) wygrali 3:1 z Biało-Czerwonymi Kaszyce.

Pierwszy mecz w lidze okręgowej podopieczni Mariusza Błaszczyka rozegrali na własnym stadionie.

Jak czytamy w relacji na stronie Urzędu Miasta w Lubaczowie, od początku spotkanie prowadzone było w szybkim tempie. Przez pierwsze minuty to miejscowi dyktowali warunki na boisku, kilkukrotnie zagrażając bramce Biało-Czerwonych. Od 20 minuty w szeregi obrony lubaczowskiego zespołu wdał się chaos, za sprawą kilku błędów Wójtowicza. W 21 minucie żółtą kartkę zobaczył Dawid Dyś, prawy obrońca od początku nie radził sobie z szybkim skrzydłowym gości. Kilka minut później kartką został ukarany Damian Cisek, debiutujący na pozycji defensywnego pomocnika. W 29 minucie doskonałe podanie z prawej strony wykorzystał grający trener Kaszyc - Karol Wota. Goście nie długo cieszyli się z prowadzenia, minutę później z rzutu wolnego wyrównał Jarosław Roman, umieszczając piłkę tuż przy lewym słupku bramki. W 41 min. pierwszą żółtą kartkę dla zespołu z Kaszyc ujrzał Wota.

W 53 minucie, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Damian Cisek. a minutę później do notesu sędziego trafił Lorenowicz. Zawodnicy z Lubaczowa, mimo gry w osłabieniu nie zamierzali się poddawać. Ich zaciekłe dążenie do zdobycia 3 punktów na inaugurację opłaciło się - najpierw w 71 minucie na 2:1 trafił Paweł Małecki, a na 2 minuty przed końcem na 3:1 podwyższył Radosław Hojdak. W międzyczasie żółtą kartką (83 min.) ukarany został Joachim Tworko, a bezpośrednią czerwoną kartką minutę po pojawieniu się na placu gry zawodnik Kaszyc - Arkadiusz Sawka. – informuje lubaczow.pl

Skład MKS Pogoń-Sokół Lubaczów: Konrad Łakomy - Sebastian Zając, Dawid Dyś, Konrad Wójtowicz, Karol Kamień, Damian Cisek, Mariusz Błaszczyk, Damian Polucha, Radosław Hojdak, Paweł Małecki, Jarosław Roman, Joachim Tworko (60'), Dawid Polucha (80'), Piotr Parciak (90'), Dominik Batycki (90'), Wiktor Tasior (90').

W następnej kolejce Pogoń-Sokół znów zagra w Lubaczowie z Czuwajem Przemyśl. Mecz odbędzie się w sobotę, 18 sierpnia o godzinie 11:00.

Źródło: lubaczow.pl