Udana kolejka naszych drużyn w lidze okręgowej! [RELACJA][ZDJĘCIA]

To był udany czwartek dla drużyn z naszego powiatu grających w jarosławskiej klasie okręgowej. Piłkarze Pogoni-Sokoła Lubaczów pewnie pokonali San Hureczko 3:0 i awansowali na piątą pozycję w tabeli. Hat trickiem popisał się w tym meczu Jarosław Roman. Wygrała również drużyna Roztocza Narol, która pokonała Biało-Czerwonych Kaszyce 4:1.

Zespoły z okręgówki w ten ciepły majowy czwartek rywalizowały w ramach XXIII serii gier. Zarówno Pogoń, jak i Roztocze swoje mecze rozgrywały na własnym stadionie.

Mecz w Lubaczowie od samego początku był w miarę wyrównany. Obie drużyny przedostawały się pod pole karne rywali, lecz nieliczne akcje kończyły się strzałami, które mogłyby zagrozić bramkarzowi. Dopiero po upływie 30 minut piłkarze z Lubaczowa podkręcili tempo i częściej gościli pod bramką piłkarzy z Hurka. Przełomowym momentem w pierwszej części meczu była sytuacja z ok. 40 minuty, kiedy sędzia odgwizdał rzut wolny z ok. 25 metrów dla Pogoni. Po strzale zawodnika z Lubaczowa bramkarz gości “wypluł” piłkę przed siebie i w ostatniej chwili defensor Sanu Hurko wybił piłkę na rzut rożny przed nadbiegającymi napastnikami gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rożnego Jarosław Roman strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Do końca połowy wynik nie uległ już zmianie, lecz piłkarz gości sprawdził czujność bramkarza, oddając groźny strzał z rzutu wolnego z dośc sporego dystansu, lecz Konrad Łakomy bardzo dobrze sparował piłkę do boku.
Na początku drugiej połowy po raz kolejny Jarosław Roman pokonał bramkarza Sanu Hurko. Po tym goście rzucili się do odrabiania strat, lecz umiejętnie grający piłkarze z Lubaczowa nie dali się zaskoczyć. Wynik ustalił kilka minut przed końcem Jarosław Roman, który tym samym skompletował hat tricka.
Po tym zwycięstwie Pogoń awansowała na 5 pozycję w ligowej tabeli, ze stratą 3 punktów do Sanoczanki Święte, z którą zmierzy się w następnej kolejce, w niedziele. Zapowiada się więc bardzo ciekawe spotkanie.

Pogoń-Sokół Lubaczów 3:0 San Hureczko
J. Roman 42,47,85

luba-hur00.JPGluba-hur01.JPGluba-hur02.JPGluba-hur03.JPGluba-hur04.JPGluba-hur05.JPGluba-hur06.JPGluba-hur07.JPGluba-hur09.JPGluba-hur11.JPGluba-hur13.JPGluba-hur15.JPGluba-hur16.JPGluba-hur17.JPGluba-hur18.JPGluba-hur19.JPGluba-hur20.JPGluba-hur21.JPGluba-hur22.JPGluba-hur23.JPGluba-hur24.JPG

Mecz w Narolu nie najlepiej rozpoczął się dla gospodarzy, ponieważ po niespełna 10 minutach gry Adrian Cyran wyprowadził na prowadzenie Kaszyce. W kolejnych momentach meczu, obie drużyny próbowały zagrażać bramkarzowi rywali. Gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania w 44 minucie za sprawą Andrzeja Zuchowskiego, który strzałem z dystansu pokonał golkipera gości. Gol do szatni ewidentnie podłamał piłkarzy Biało-Czerwonych, ponieważ 5 minut po rozpoczęciu Roztocze na prowadzenie wyprowadził Mateusz Przednowek, który strzelił bramkę po zamieszaniu w polu karnym. Gol na 2:1 wyraźnie napędził gospodarzy, którzy zaczęli przejmować inicjatywę w spotkaniu. Po kilku niewykorzystanych sytuacjach przez Narol, na indywidualną akcję zdecydował się Sebastian Nisztuk, który został nieprzepisowo zatrzymany przez jednego z obrońców rywali, sędzia wskazał na “wapno”. Rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Gałka.  W doliczonym czasie wynik na 4:1 strzałem głową ustalił M. Zieliński. Tym samym zawodnicy Roztocza Narol zrewanżowali się Kaszycom za jesienną porażkę odniesioną w takich samych rozmiarach.

Bardzo ważne 3 punkty dla Roztocza, które były potrzebne niczym tlen w dalszej walce o utrzymanie, cieszy też postawa piłkarzy z Narola, którzy nie pogubili się po szybko straconej bramce.

Roztocze Narol 4:1 Biało-Czerwoni Kaszyce
Cyran 0:1 10’
Zuchowski 1:1 44’
Przednowek 2:1 51’
Gałka 3:1 76’
Zieliński 4:1 90(+2)

Aktualizacja: Mecz pomiędzy Roztoczem Narol, a Biało-Czerwonymi Kaszyce został zweryfikowany jako walkower na korzyść drużyny z Kaszyc.

Wisełka Siennów 5 : 4 Start Pruchnik
Start Lisie Jamy 1 : 2 LKS Skołoszów
Orkan Zapałów 0 : 1 Biało-Czerwoni Kaszyce
Orzeł Przeworsk 11 : 0 San Gorzyce
Promyk Urzejowice 2 : 3 Gorliczanka Gorliczyna
Piast Tuczempy 3 : 1 Wólczanka Wólka Pełkińska
Dąb Dobkowice 4 : 0 Santos Piwoda
Czuwaj Przemyśl 3 : 2 Płomień Morawsko

AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.