ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

     

W niedziele znów powalczą o punkty w lubaczowskiej B klasie.


W niedzielne 13.05 południe do walki o kolejne ligowe punkty wybiegną piłkarze występujący w lubaczowskiej B klasie. Piłkarze lidera będą chcieli zmazać plamę po ostatniej porażce. Niełatwe zadanie również czeka na wicelidera z Płazowa.

Po wyjazdowej porażce 1:3 z Piastem Antoniki, Czerwoni Cewków zapewne bardzo będą chcieli udowodnić, że wpadka w Antonikach była tylko wypadkiem przy pracy. Stąd też, raczej nikt nie musi motywować piłkarzy z Cewkowa na niedzielne starcie. Zwycięstwo w tym meczu może okazać się zadaniem lekko skomplikowanym, bowiem lidera u siebie podejmie LKS Zjednoczeni Zabiała.  Co prawda zajmują oni ostatnią lokatę w tabeli, lecz od początku rundy wiosennej ten zespół gra z meczu na mecz coraz lepiej. Dobitnie świadczy o tym ostatni mecz, w którym grali do końca i  rzutem na taśmę wygrali z Rudą Różaniecką. Bardzo dobrze piłkarze Zjednoczonych zaprezentowali się na tle wicelidera, Leśnika Płazów. Co prawda przegrali, ale  w dość dramatycznych okolicznościach, tracąc gole w samej końcówce meczu. Jak widać gospodarze tego meczu bardzo dobrze radzą sobie z drużynami ze ścisłej czołówki ligi i mogą stawić opór przyjezdnym. Ewentualna porażka Cewkowa oraz wygrana Leśnika w korespondencyjnych meczach (Leśnik ma również rozegrany mecz mniej) może sprawić, że przewaga stopnieje do zaledwie 2 punktów. A przecież jeszcze jest do rozegrania bezpośredni mecz Cewkowa z Płazowem. W Cewkowie raczej nie zakładają takiego, czarnego scenariusza i liczą na pewne zwycięstwo Czerwonych.  Zatem w Zabiałej czeka nas typowe starcie Dawida z Goliatem.

Niełatwa przeprawa czeka również na piłkarzy z Płazowa. Leśnik po ubiegłotygodniowej pauzie, tym razem podejmie na swoim boisku Dąb Cetule.  W pierwszym meczu piłkarze obu ekip urządzili sobie prawdziwą strzelaninę, aż 9-krotnie pakując piłkę do siatki. Wynik końcowy 3:6 na korzyść Leśnika, daje kibicom nadzieje  na kolejne dobre widowisko. Mecz ten może okazać się zupełnie inny od poprzednika, piłkarze z Cetuli się poprawili na początku rundy wiosennej, zdobywając 5 punktów w 3 meczach. Dąb wespół z Piastem Antoniki utrzymują miano niepokonanych w rundzie wiosennej, jednak tym pierwszym będzie bardzo ciężko utrzymać się w tym gronie. Leśnik Płazów w tym meczu jest faworytem i po ostatniej porażce lidera, zwietrzył swoją szansę na walkę o pierwszą pozycję i ciągle będzie naciskał na Cewków .  Także piłkarze z Płazowa nie mogą pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów jeżeli marzą o mistrzostwie ligi. Dodatkowym atutem przemawiającym za Płazowem, jest jego stadion. W obecnym sezonie  ich bilans u siebie jest imponujący – 5 meczów – 5 zwycięstw. Lepszy ma tylko Cewków – 8/8, lecz oni już do końca sezonu mecze będą rozgrywać na boiskach rywali.

Swoich pierwszych punktów w rundzie wiosennej ciągle szukają piłkarze Błękitnych Zalesie. Tym razem, jednak chyba będą musieli te plany znowu  przełożyć o kolejny tydzień. Do Zalesia przyjeżdża bowiem rozpędzony po pokonaniu lidera, Piast Antoniki.  W tym meczu Piast jest zdecydowanym faworytem, a jakakolwiek strata punktów tej drużyny będzie niespodzianką.

W meczu kończącym tę serie gier Walter Opaka u siebie podejmie LKS Mołodycz. Obie ekipy zgromadziły do tej pory po 10 punktów i zajmują sąsiednie pozycję w ligowej stawce.  Te dwa zespoły  również niedawno zaczęły punktować w rundzie wiosennej,  także kibice mogą obejrzeć dość wyrównany mecz.

W XIV kolejce pauzuje Roztocze Ruda Różaniecka

Wszystkie mecze zaplanowano na godzinę 14:00

 

Pełny rozkład gier XIV kolejki lubaczowskiej B klasy

niedziela, 20 maj 2018
Leśnik Płazów vs Walter Opaka
Piast Antoniki vs LKS Mołodycz
LKS Zabiała-Stare Sioło vs Błękitni Zalesie
Dąb Cetula vs Roz. Ruda Różaniecka

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

WYNIKI

niedziela, 13 maj 2018
Leśnik Płazów 3 : 1 Dąb Cetula
Błękitni Zalesie 0 : 2 Piast Antoniki
LKS Zabiała-Stare Sioło 0 : 3 Czerwoni Cewków
Walter Opaka 1 : 0 LKS Mołodycz

TABELA

Zespół M Pkt Z
1. Czerwoni Cewków 13 36 12
2. Leśnik Płazów 12 28 9
3. Piast Antoniki 13 23 7
4. Roz. Ruda Różaniecka 12 22 7
5. Walter Opaka 12 13 4
6. Błękitni Zalesie 13 12 4
7. Dąb Cetula 12 11 3
8. LKS Mołodycz 13 10 3
9. LKS Zabiała-Stare Sioło 12 9 3

NAJBLIŻSZE MECZE

niedziela, 20 maj 2018
Leśnik Płazów vs Walter Opaka
Piast Antoniki vs LKS Mołodycz
LKS Zabiała-Stare Sioło vs Błękitni Zalesie
Dąb Cetula vs Roz. Ruda Różaniecka

Pozostałe sportowe wieści

Sprawdź wyniki, tabele oraz informacje!

       

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | REGULAMIN | KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.