Cewków znalazł pogromcę. Koniec fantastycznej serii lidera

329 dni, tyle trwała seria Czerwonych Cewków bez porażki w lidze. Złożyło się na to 12 oficjalnych meczów. W niedziele  06.05 mecze w ramach XIII serii gier rozgrywali piłkarze drużyn występujących w lubaczowskiej B klasie. Kolejka numer trzynaście okazała się pechowa dla faworytów.

Z pewnością liczbę trzynaście za pechową mogą uznać w Cewkowie. Klub Czerwoni Cewków przegrał po raz pierwszy od niespełna roku, w 13 oficjalnym meczu w lidze (od ostatniej porażki, włączając mecz z zeszłego sezonu), w kolejce numer 13. Brakowało tylko, żeby ta kolejka odbywała się w 13 dniu miesiąca.

Czerwoni  przez obecne rozgrywki szli jak burza, wygrywając 11 na 11 rozegranych do tej pory meczów. Aż przyszła feralna 13 seria gier, w której to lidera tabeli odprawił z kwitkiem Piast Antoniki. Mecz od początku nie układał się  po myśli piłkarzy z Cewkowa, ogromne problemy ze skutecznością, dokładnością oraz w głównej mierze obroną, powodowały, że to gospodarze tego meczu sprawiali lepsze wrażenie. Po niespełna 10 minutach gry Piotr Hypiak napoczął przyjezdnych. Piłkarze z Cewkowa musieli być lekko zszokowani takim obrotem spraw, ponieważ w tym sezonie  jeszcze nigdy nie stracili bramki jako pierwsi i kilka minut później kolejny cios zadał Piast.  Mateusz Załuski podwyższył prowadzenie na 2:0. Później mecz się uspokoił, lecz sytuacje były po obu stronach. Oczekujących na przerwę zawodników gości dobił Marcin Antonik, który pewnym strzałem podwyższył wynik. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie, kończąc tę kanonadę.  Na drugą połowę piłkarze z Cewkowa wyszli zmotywowani. Próbowali tworzyć sytuację na strzelenie bramki kontaktowej, lecz tego dnia byli wyjątkowo nieskuteczni. Gospodarze starali się utrzymywać korzystny dla nich wynik, jedynie od czasu do czasu zagrażali bramkarzowi rywali. Dopiero w ostatnich 20 minutach Paweł Czarny strzałem z dystansu pokonał golkipera Piasta. Jednak był to gol honorowy, na otarcie łez, ponieważ mimo okazji nie udało się trafić do siatki kolejny raz.

Pierwsza porażka Czerwonych w ligowym spotkaniu od 329 dni stała się faktem. Prawie rok czasu czekał zespół z Cewkowa na swojego pogromcę. Ostatnia porażka 11.06.2017 1:6 z Zalewem Stary Lubliniec, następne mecze w lidze, to kolejno 12 zwycięstw z rzędu aż do teraz. Gospodarzom tego meczu trzeba oddać, że wygrali zasłużenie, grając bardzo mądry a zarazem skuteczny futbol. Swoją drogą był to trzeci mecz z drużynami z czołówki tabeli Piasta, 2 z nich wygrali z Leśnikiem oraz teraz Cewkowem oraz zremisowali z Roztoczem. Piłkarze Piasta udowodnili również, że są bardzo mocni na swoim boisku.  Antoniki po tej wygranej poważnie włączyły się do walki o awans.

Inną niespodzianką było zwycięstwo Zjednoczonych Zabiała nad Roztoczem Ruda Różaniecka. Mecz  był wyrównany a wynik był remisowy, lub oscylował w granicach remisu. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 5 minuty, kiedy to Kamil Walkowicz pokonał bramkarza przyjezdnych. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo zaledwie już kilka minut później stan meczu wyrównał Jacek Kostrzycki.  Po zażartej walce i akcjach obu zespołów, gospodarzom udało się ponownie wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Po raz kolejny za sprawą Kamila Walkowicza. W drugiej odsłonie goście przycisnęli i szukali bramki wyrównującej. Ta sztuka udała się dość szybko, bo niespełna 10 minut potrzebowali piłkarze z Rudy Różanieckiej na wyrównanie rywalizacji. Gdy wszystkim wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów Mariusz Pelc w doliczonym czasie zdobył zwycięską bramkę. Można stwierdzić, że los oddał piłkarzom Zjednoczonych to, co zabrał w ostatniej kolejce, w Płazowie, kiedy stracili 2 gole w doliczonym czasie.

Kolejną porażkę zanotował zespół Błękitnych Zalesie, tym razem lepszy okazał się LKS Mołodycz wygrywając u siebie 2:1. Tym samym Błękitni jako jedyny zespół jeszcze nie zdobył choćby jednego punktu w rundzie wiosennej.

Po zaciętym spotkaniu Dąb Cetula zremisował z Walterem Opaka 2:2. Zespół z Cetuli tym samym jest wraz z Piastem Antoniki w zaszczytnym gronie niepokonanych do tej pory zespołów w rundzie wiosennej. Przy Czym należy dodać, że Dąb rozgrywał mecze z drużynami z dołu tabeli, w przeciwieństwie do Piasta Antoniki.