Trudne zadanie Mołodycza, ważny mecz w Rudzie Różanieckiej. Zapowiedź XII kolejki B klasy


W niedzielne południe na boiska wybiegną piłkarze drużyn lubaczowskiej B klasy, by walczyć o kolejne ligowe punkty. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Rudzie Różanieckiej, gdzie przyjedzie Piast Antoniki. Terminarz nie jest łaskawy dla zawodników z Mołodycza, których czeka kolejny mecz z drużyną z czołówki tabeli.

Bardzo interesująco zapowiada się mecz pomiędzy Roztoczem a Piastem, a więc dwóch drużyn, które cały czas są tuż za plecami v-ce lidera, Leśnika Płazów. Walka idzie więc o przedłużenie nadziei na zajęcie drugiego miejsca na koniec sezonu, które zagwarantuje awans. Na obecną chwilę bliżej tego jest Roztocze, które traci zaledwie punkt do v-ce lidera, Piast ma stratę 5 punktów. Jeżeli zawodnicy Rudy Różanieckiej poważnie myślą nad powrotem do A klasy, muszą w tym meczu zainkasować 3 punkty. O to jednak nie będzie łatwo, ponieważ zespół z Antoników jest ostatnio w dobrej formie, a wygrany w zeszłym tygodniu mecz z Leśnikiem Płazów 5:2 to potwierdza.  Piast jednak jest drużyną własnego boiska, świadczyć o tym może fakt, że w obecnym sezonie ani razu nie potrafili wygrać meczu wyjazdowego, na 4 mecze, 3 porażki i jeden remis. Roztocze, z kolei na własnym obiekcie w tym sezonie meczu jeszcze nie przegrało. Także zapowiada się bardzo emocjonujące widowisko.

Terminarz nie oszczędza piłkarzy drużyny LKS Mołodycz, którzy w dwóch pierwszych meczach rundy wiosennej grali mecze z Roztoczem oraz Leśnikiem, a teraz czeka ich pojedynek z liderem – Czerwonymi Cewków. Dla Mołodyczy, która ma zaledwie punkt przewagi nad ostatnimi w tabeli, pocieszeniem może być fakt, że rozgrywają to spotkanie u siebie. W obecnym sezonie to właśnie tylko na swoim boisku zdobywają punkty piłkarze z Mołodycza, lecz ciężko uwierzyć, że uda im się zatrzymać rozpędzonego lidera.

Leśnik Płazów po porażce z Piastem Antoniki 2:5 w ostatniej kolejce, będzie miał znakomitą szansę na zrehabilitowanie się przed własną publiką. Do Płazowa bowiem przyjeżdża najsłabszy zespół w stawce – LKS Zjednoczeni Zabiała. Jakakolwiek zdobycz punktowa gości będzie sensacją.

W ostatnim spotkaniu tej kolejki Walter Opaka zmierzy się z drużyną Błękitnych Zalesie. Błękitni, mimo że zajmują w pozycję w środku tabeli, będą chcieli wygrać to spotkanie, by przerwać serię trzech meczów bez zwycięstwa.

Wszystkie spotkania zaplanowano na godzinę 13:00

 

W tej serii gier pauzuje Dąb Cetula.

Pełny zestaw par XII kolejki

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: