ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

     

B klasa wraca do gry! W niedzielę inauguracja rundy wiosennej

fot. Sylwia Liweń
fot. Sylwia Liweń

fot. Sylwia Liweń

Na ten dzień kibice z Lubaczowa i okolic czekali aż 175 dni. W najbliższą niedziele (15 kwietnia) na boisko po prawie półrocznej przerwie wybiegną zawodnicy „BUNDESLIGI”, jak przez niektórych określana jest B klasa.

Czysta formalność lidera?

Na pierwszy plan wysuwa się spotkanie pomiędzy liderem, zespołem prężnie zmierzającym po awans do A klasy – Czerwonymi Cewków, a ostatnią drużyną ligi Walterem Opaka. Kibice mogą spodziewać się w tym meczu sporej ilości bramek. Przypomnijmy w pierwszym meczu Cewków rozgromił u siebie rywali aż 10:1. Drużyna trenera Bartosza Grudowskiego nie próżnowała podczas przerwy zimowej, rozgrywając 4 sparingi, w tym 3 z drużynami A-klasowymi. Co prawda były to tylko sparingi, w których trener testował różne warianty gry oraz grę poszczególnych zawodników, to wyniki mogą napawać optymizmem. Czerwoni wygrali 3 spotkania, notując jedną porażkę.

Wyniki sparingów Czerwonych:

0-2 vs Zdrój Horyniec ( A klasa )
4-2 vs Huragan Basznia Dolna ( A klasa )
8-4 vs Ursus Dachnów ( A klasa )
4-0 vs Błękitni Zalesie ( B klasa )

Widać, że trener Grudowski wziął sobie na poważnie przedstawione przed nim cele i jak najszybciej chce awansować do wyższej ligi by zagościć tam na dłużej. Świadczyć o tym może fakt, że w zimie sprowadzono do drużyny 2 młodych zawodników: Pawła Czarny oraz Michała Granisza, poprzednio występujących w Victorii Stary Dzików. Po dłuższej przerwie wraca do składu również Dawid Witko. Z kolei do Ursusa Dachnów na półroczne wypożyczenie powędrował Rafał Kusina.

Początek meczu Walter Opaka-Czerwoni Cewków w niedziele o godzinie 13:00 na stadionie w Opace.

Trudny sprawdzian V-ce lidera.

 Ciekawe widowisko mogą zaprezentować kibicom również w Płazowie, gdzie spadkowicz z A klasy Leśnik Płazów  – v-ce lider tabeli zmierzy się z klubem LKS Mołodycz.  Gospodarze, jeżeli chcą utrzymać kontakt z liderem oraz mieć bezpieczną pozycję, dającą awans, muszą w tym meczu zgarnąć 3 punkty. A, że nie będzie to łatwe zadanie przekonali się w I kolejce rundy jesiennej, gdzie na stadionie w Mołodyczu po kapitalnym meczu padł remis 3:3.  Leśnik wtedy odrobił dwubramkową stratę z nawiązką w przeciągu niespełna 20-stu minut. LKS Mołodycz, też ma o co grać. Zajmują oni co prawda 6 pozycję ale przewaga nad trzema zespołami, które są niżej  w tabeli wynosi zaledwie 1 punkt, co tak naprawdę może nam odwrócić tabele w przeciągu jednej kolejki. W takim wypadku dla zespołu LKS Mołodycz praktycznie każdy zdobyty punkt, jest na wagę złota. Jak wiadomo, nikt nigdy nie chciałby być na ostatniej pozycji, nawet w B klasie. Leśnik Płazów może spodziewać się bardzo trudnego zadania ale fakt rozgrywania meczu na własnym boisku stawia ich w roli faworyta, w końcu będą mieli za sobą  12 zawodnika – kibiców. Pierwszy gwizdek sędziego tego spotkania w niedziele o godzinie 13:00 na boisku w Płazowie.

Ciekawie w Rudzie Różanieckiej

Swój mecz w niedzielę rozegra kolejny ze spadkowiczów – Roztocze Ruda Różaniecka u siebie podejmie Błękitnych Zalesie.  Zanosi się na bardzo wyrównany oraz ciekawy pojedynek. Obecnie trzecie Roztocze ma 3 punkty przewagi nad 5 drużyną z Zalesia. Goście (Błękitni) w tym meczu zapewne będą chcieli się zrewanżować się za porażkę poniesioną na własnym boisku 3:5 w pierwszym spotkaniu obu ekip.  O to jednak może być bardzo trudno, ponieważ Roztocze, jeżeli chcę zachować jakiekolwiek nadzieje na powrót do A klasy po rocznej absencji nie może sobie pozwolić na potknięcie.

Mecz pomiędzy bezpośrednimi rywalami w tabeli chciałby wykorzystać czwarty w klasyfikacji ligowej Piast Antoniki. Zespół, który dzieli wspomnianą Rude Różaniecką oraz Błękitnych Zalesie, ma szanse na doskoczenie do trzeciej pozycji w przypadku utraty punktów przez Roztocze. Piast na swój mecz pojedzie do Cetuli. Niżej notowany Dąb Cetula nie ma argumentów by przestraszyć rywala i nie powinien sprawić im większych kłopotów. Jeżeli tylko Piast nie zlekceważy rywala i nie będzie chciał wygrać na „stojąco” z jak najmniejszym nakładem sił, powinien wywieźć 3 punkty.

W tej kolejce pauzuje zespół LKS Zjednoczeni Zabiała.

Kto awansuje?

Przynajmniej kilka drużyn deklaruje chęć walki o 2 czołowe, premiujące awansem miejsca. Niektórzy robią to w większym stopniu, inni troszkę mniejszym ale starają się naciskać liderów.

Na tę chwilę jedynym murowanym faworytem do awansu do A klasy jest lider – Czerwoni Cewków i chyba tylko katastrofa mogłaby zabrać im ten awans.  Spadkowicze naturalnie chcieliby szybko wrócić do A klasy ale te plany przynajmniej jedna z drużyn będzie musiała odłożyć na przyszły sezon. Która? Tego oczywiście  dowiemy się za kilka tygodni, wszak jest to dopiero pierwszy mecz na wiosnę a, że futbol jest grą nieobliczalną i przewrotną to wszystko może się jeszcze zdarzyć. Obecnie w lepszej sytuacji jest Leśnik Płazów, który ma 5 punktów przewagi nad Roztoczem Ruda Różaniecka. Swoją szansę chciałyby wykorzystać drużyny z Antoników oraz Zalesia, które po cichu naciskają na pierwsze 3 drużyny w tabeli.

niedziela, 28 kwiecień 2019
Ursus Dachnów vs Roz. Ruda Różaniecka
Zalew Stary Lubliniec vs Dąb Cetula
Piast Antoniki vs Błękitni Zalesie
LKS Mołodycz vs Walter Opaka

Wyniki oraz aktualną tabelę znajdziecie na SPORT.ZLUBACZOWA.PL.

http://zlubaczowa.pl/images/sport-na-zlubaczowa.jpg

PM, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

WYNIKI

niedziela, 21 październik 2018
Ursus Dachnów 11 : 0 LKS Zabiała-Stare Sioło
Zalew Stary Lubliniec 2 : 0 Błękitni Zalesie
Roz. Ruda Różaniecka 3 : 1 Piast Antoniki
Walter Opaka 3 : 0 Dąb Cetula

TABELA

Zespół M Pkt Z
1. Orkan Zapałów 9 22 7
2. Piast Antoniki 9 21 7
3. Ursus Dachnów 9 18 6
4. Roz. Ruda Różaniecka 9 15 5
5. Dąb Cetula 9 13 4
6. Zalew Stary Lubliniec 9 11 3
7. LKS Mołodycz 9 11 3
8. Walter Opaka 9 10 3
9. Błękitni Zalesie 9 8 2
10. LKS Zabiała-Stare Sioło 9 1 0

NAJBLIŻSZE MECZE

niedziela, 28 kwiecień 2019
Ursus Dachnów vs Roz. Ruda Różaniecka
Zalew Stary Lubliniec vs Dąb Cetula
Piast Antoniki vs Błękitni Zalesie
LKS Mołodycz vs Walter Opaka

Pozostałe sportowe wieści

Sprawdź wyniki, tabele oraz informacje!

       

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.