ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

     

Drużyny lubaczowskiej B klasy rundę jesienną mają za sobą

fot. Sylwia Liweń
fot. Sylwia Liweń

fot. Sylwia Liweń

Drużyny lubaczowskiej B klasy rundę jesienną mają już za sobą. Z czołowych pozycji do wiosny mogą cieszyć się kibice w Cewkowie oraz Płazowie.

Niekwestionowanym liderem, mistrzem jesieni została drużyna Czerwoni Cewków, który wygrał wszystkie (8 meczów), strzelając przy tym 52 bramki, tracąc 5.  Każdy mecz to była bezdyskusyjna przewaga piłkarzy z Cewkowa, którzy byli poza zasięgiem rywali.  Z drużyn, które zaprezentowała się najlepiej przeciwko mistrzowi jesieni była Ruda Różaniecka, która nie przestraszyła się siły ofensywnej piłkarzy Czerwonych i chwilowo stawiła im opór. Końcowy wynik 3:1, i jest to jedyny mecz, gdzie lider wygrał różnicą nie większą niż 2 bramki.

Tuż za liderem plasują się zespoły Leśnik Płazów oraz Roztocze Ruda Różaniecka a więc obydwa spadkowicze z A klasy. Każda z tych drużyn chciałaby jak najszybciej wrócić z powrotem do wyższej ligi.  W lepszej sytuacji jest oczywiście Leśnik Płazów, który ma 5 punktów straty do lidera i to w nim upatruje się jedynego poważnego rywala Czerwonych Cewków w walce o mistrzostwo ligi i awans. Dodatkowym atutem dla Płazowa jest fakt, że Cewków wszystkie swoje spotkania w rundzie wiosennej rozegra na wyjazdach.  Roztocze stratę ma trochę większą, bo 9 punktów i wydaję się, że piłkarze marzenia o A klasie będą musieli przełożyć na kolejny sezon.

Choć z B klasy się nie spada, to zajmowanie ostatniego miejsca nigdy nie jest przyjemne, niezależnie czy chodzi o rywalizację sportową czy zwykłą dziecięcą zabawę. Bycie ostatnim to w pewnym rodzaju wstyd. Kto zatem zajmuję tę niechlubną pozycję po półmetku rozgrywek? Otóż tutaj sytuacja wydaję się bardzo ciekawa, ponieważ aż 3 drużyny - mianowicie Walter Opaka, Dąb Cetula oraz LKS Zabiała Stare Sioło mają po 6 punktów, różni ich jedynie bilans bramek. Smaczku dodaje fakt, że 6 drużyna w tabeli LKS Mołodycz ma tylko 1 punkt więcej niż wyżej wymieniona trójka, co w perspektywie rozegrania meczów rundy wiosennej wydaję się nikłą przewagą. Tak więc bardzo ciekawie zapowiada nam się „walka” o ostatnie miejsce.

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

WYNIKI

TABELA

Zespół M Pkt Z
1. Huragan Basznia Dolna 0
2. Roz. Ruda Różaniecka 0
3. Błękitni Zalesie 0
4. LKS Zabiała-Stare Sioło 0
5. Tanew Wola Wielka 0
6. Unia Łukawiec 0
7. Zalew Stary Lubliniec 0
8. Piast Antoniki 0
9. LKS Mołodycz 0
10. Walter Opaka 0
11. LKS Miękisz Nowy 0

NAJBLIŻSZE MECZE

Pozostałe sportowe wieści

Sprawdź wyniki, tabele oraz informacje!

       

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.