ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

     

Drużyny lubaczowskiej B klasy rundę jesienną mają za sobą

fot. Sylwia Liweń
fot. Sylwia Liweń

fot. Sylwia Liweń

Drużyny lubaczowskiej B klasy rundę jesienną mają już za sobą. Z czołowych pozycji do wiosny mogą cieszyć się kibice w Cewkowie oraz Płazowie.

Niekwestionowanym liderem, mistrzem jesieni została drużyna Czerwoni Cewków, który wygrał wszystkie (8 meczów), strzelając przy tym 52 bramki, tracąc 5.  Każdy mecz to była bezdyskusyjna przewaga piłkarzy z Cewkowa, którzy byli poza zasięgiem rywali.  Z drużyn, które zaprezentowała się najlepiej przeciwko mistrzowi jesieni była Ruda Różaniecka, która nie przestraszyła się siły ofensywnej piłkarzy Czerwonych i chwilowo stawiła im opór. Końcowy wynik 3:1, i jest to jedyny mecz, gdzie lider wygrał różnicą nie większą niż 2 bramki.

Tuż za liderem plasują się zespoły Leśnik Płazów oraz Roztocze Ruda Różaniecka a więc obydwa spadkowicze z A klasy. Każda z tych drużyn chciałaby jak najszybciej wrócić z powrotem do wyższej ligi.  W lepszej sytuacji jest oczywiście Leśnik Płazów, który ma 5 punktów straty do lidera i to w nim upatruje się jedynego poważnego rywala Czerwonych Cewków w walce o mistrzostwo ligi i awans. Dodatkowym atutem dla Płazowa jest fakt, że Cewków wszystkie swoje spotkania w rundzie wiosennej rozegra na wyjazdach.  Roztocze stratę ma trochę większą, bo 9 punktów i wydaję się, że piłkarze marzenia o A klasie będą musieli przełożyć na kolejny sezon.

Choć z B klasy się nie spada, to zajmowanie ostatniego miejsca nigdy nie jest przyjemne, niezależnie czy chodzi o rywalizację sportową czy zwykłą dziecięcą zabawę. Bycie ostatnim to w pewnym rodzaju wstyd. Kto zatem zajmuję tę niechlubną pozycję po półmetku rozgrywek? Otóż tutaj sytuacja wydaję się bardzo ciekawa, ponieważ aż 3 drużyny - mianowicie Walter Opaka, Dąb Cetula oraz LKS Zabiała Stare Sioło mają po 6 punktów, różni ich jedynie bilans bramek. Smaczku dodaje fakt, że 6 drużyna w tabeli LKS Mołodycz ma tylko 1 punkt więcej niż wyżej wymieniona trójka, co w perspektywie rozegrania meczów rundy wiosennej wydaję się nikłą przewagą. Tak więc bardzo ciekawie zapowiada nam się „walka” o ostatnie miejsce.

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Trwa cisza wyborcza, która obowiązuje także w Internecie. W związku z tym z portalu ZLUBACZOWA.PL od soboty do niedzieli do godz. 21:00 została wyłączona możliwość dodawania komentarzy pod wszystkimi artykułami.

WYNIKI

niedziela, 12 maj 2019
Zalew Stary Lubliniec 3 : 0 LKS Zabiała-Stare Sioło
Piast Antoniki 1 : 1 Dąb Cetula
LKS Mołodycz 9 : 3 Błękitni Zalesie
Walter Opaka 1 : 3 Roz. Ruda Różaniecka
Orkan Zapałów 4 : 0 Ursus Dachnów

TABELA

Zespół M Pkt Z
1. Orkan Zapałów 12 28 9
2. Piast Antoniki 12 25 8
3. Ursus Dachnów 12 24 8
4. Roz. Ruda Różaniecka 12 21 7
5. Zalew Stary Lubliniec 12 20 6
6. Dąb Cetula 12 17 5
7. Walter Opaka 12 16 5
8. LKS Mołodycz 12 14 4
9. Błękitni Zalesie 12 8 2
10. LKS Zabiała-Stare Sioło 12 1 0

NAJBLIŻSZE MECZE

niedziela, 26 maj 2019
Zalew Stary Lubliniec vs Ursus Dachnów
Błękitni Zalesie vs Roz. Ruda Różaniecka
LKS Mołodycz vs Piast Antoniki
Dąb Cetula vs LKS Zabiała-Stare Sioło

Pozostałe sportowe wieści

Sprawdź wyniki, tabele oraz informacje!

       

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.