ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

     

Mecz na szczycie w Oleszycach. Kolejne derbowe starcia w nadchodzącej kolejce A klasy


W najbliższą niedzielę 27.05 piłkarze występujący w lubaczowskiej A klasie rozegrają 23 serię gier. Na pierwszy plan wysuwa się spotkanie Czarnych Oleszyce z Granicznymi Krowica. Emocji na pewno nie zabraknie w derbowych meczach w Wólce Krowickiej oraz Dachnowie.

Po bardzo udanej kolejce nr. 22, kibice liczą, że nadchodząca seria gier nie będzie gorsza od poprzedniczki. A za sprawą wydarzeń w minionym tygodniu ligowym, w którym padło wiele efektownych bramek, sympatycy drużyn z A klasy, mają pełne prawo mieć takowe nadzieje. W 23 kolejce odbędzie się kilka ciekawych spotkań, m.in. derby gminy Lubaczów, w których Rolnik Wólka Krowicka podejmie Zryw Młodów. Derby gminy Cieszanów, w których Ursus zmierzy się z Juwenią, w Antonikach faworyzowanemu zespołowi z Lisich Jam, punkty postara się zabrać rozpaczliwie broniąca się przed spadkiem Victoria Stary Dzików. Na koniec czeka nas prawdziwe starcie wagi ciężkiej, czyli konfrontacja Czarnych Oleszyce z Granicznymi Krowica. Niedziela z A klasą zapowiada się naprawdę ciekawie.

Mecze 23 serii spotkań zainaugurują piłkarze w Antonikach oraz Baszni Dolnej, potyczki te mogą okazać się kluczowe w kontekście walki o utrzymanie

W Antonikach, Start Lisie Jamy zmierzy się z Victorią Stary Dzików. Mecz 4 z 12 drużyną w lidze, które dzieli aż 18 punktów. W dodatku podopieczni Anny Klufas do tego meczu przystąpią rozpędzeni po ważnym zwycięstwie z Krowicą. Logicznie rzecz biorąc murowanym faworytem w tym meczu powinien być Start. Paradoksalnie jednak, wydaję się, że za piłkarzami Victorii przemawia więcej argumentów o co grać. Jak zespół z Lisich Jam w tym sezonie walczy o najniższy stopień podium w tym sezonie, strata do drugiej miejsca może okazać się zbyt duża.  Tak Victoria ciągle kręci się wokół miejsc spadkowych, przez co w Dzikowie drżą. Możliwe jest jednak, że po ostatnim meczu z Huraganem, piłkarze ze Starego Dzikowa złapali wiatr w żagle i teraz będą chcieli pójść za ciosem i punktować, by uciec spod topora. Także, można się spodziewać woli walki, ambicji oraz zacięcia u graczy Victorii. Czy to jednak wystarczy na dobrze radzący sobie zespół Startu, dowiemy się w niedzielę.

W Baszni Dolnej, Huragan podejmie Zalew Stary Lubliniec. Sytuacja Huraganu w rundzie wiosennej jest wręcz tragiczna, a zdobyte 4 punkty w 9 meczach jest na to najlepszym dowodem. Po dobrej grze w rundzie jesiennej, którą piłkarze z Baszni zakończyli w środku stawki nie ma już śladu. Przegrywają mecz za meczem, co gorsza Huragan ma już za sobą potyczki z innymi drużynami walczącymi o utrzymanie – Ursusem oraz Victorią… i oba przegrali. Także najbliższe spotkanie z Zalewem, może okazać się meczem ostatniej szansy, bo później o punkty może być tylko trudniej.

Na Ursus Arenie, dojdzie do derbowego starcia pomiędzy Ursusem Dachnów a Juewnią Cieszanów. Drużyna z Dachnowa, podobnie jak Victoria oraz Huragan za wszelką cenę próbują uniknąć spadku z ligi. Jeszcze kilka tygodni temu mieli dobrą passę meczów ze zdobyczą punktową i wydawało się, że prędzej czy później Ursus udźwignie się z tarapatów. Jednak niespodziewana porażka z Zalewem przelała czarę goryczy i zespół z Dachnowa dalej ciągnie się w ogonie tabeli. Dla Ursusa każdy punkt będzie na wagę złota, jednak i w tym meczu może być o niego bardzo trudno. Juwenia Cieszanów zdecydowanie poprawiła swoją grę w ostatnich tygodniach, czego efektem jest świetna seria 7 meczów bez porażki.

Drugie derbowe starcie odbędzie się w Wólce Krowickiej, gdzie Rolnik w derbach gminy Lubaczów zmierzy się ze Zrywem Młodów. W tym meczu faworyta jednoznacznie ciężko wskazać. Jakkolwiek spojrzeć obie ekipy prezentują podobny poziom, oraz żadna z drużyn nie odstaje w jedną czy drugą stronę kadrowo. Co prawda Zryw przechodził w ostatnim czasie przez mały kryzys, jednak wydaję się, że po ostatnim zwycięstwie z Gwiazdą Wielkie Oczy, piłkarze z Młodowa wrócili na właściwe tory. Rolnik z kolei wygrywa wszystkie swoje mecze, ulegając jedynie drużynom z czołówki tabeli. W meczach drużyny z Wólki Krowickiej w ostatnim czasie pada sporo bramek, także i tym razem kibice mogą spodziewać się wielu akcji podbramkowych po obu stronach oraz tego co najważniejsze w futbolu – a więc goli.

Szlagierowe spotkanie tej kolejki odbędzie się w Oleszycach, gdzie Czarni zmierzą się z Granicznymi Krowica. Piłkarze z Krowicy z pewnością będą chcieli się zrehabilitować za ostatnią porażkę ze Startem Lisie Jamy, jednak i tym razem o zwycięstwo będzie  trudno, ponieważ Czarni są w bardzo dobrej dyspozycji. Na tę chwilę większość czynników – oprócz pozycji w lidze przemawia na korzyść gospodarzy. Podopieczni Łukasza Mazura przeprowadzają  szturm na pozycję wicelidera, wygrywając 4 z 5 ostatnich meczów, jeżeli w najbliższym meczu zdobędą 3 punkty, różnica między Czarnymi, a Krowicą będzie bardzo niewielka. Jednak zespół gości nie będzie w tym spotkaniu bez szans, w końcu nie bez kozery zajmują oni drugą pozycję, a przez jakiś czas nawet przewodzili w ligowej stawce. Kibice w Oleszycach mogą spodziewać się bardzo wyrównanego oraz ciekawego spektaklu.

W pozostałych spotkaniach lider – Gwiazda Wielkie Oczy u siebie podejmie dobrze prezentujący się ostatnio Zdrój Horyniec. Na Futorach, Błękitni zagrają z Unią Łukawiec.

Wszystkie mecze XXIII kolejki w lubaczowskiej A klasie.

niedziela, 28 październik 2018
Juwenia Cieszanów vs Rolnik Wólka Krowicka
Czarni Oleszyce vs Czerwoni Cewków
Zryw Młodów vs Victoria Stary Dzików
Start Lisie Jamy vs Leśnik Płazów
Huragan Basznia Dolna vs Błękitni Futory
Graniczni Krowica vs Unia Łukawiec
Roztocze Narol vs Zdrój Horyniec

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

WYNIKI

niedziela, 21 październik 2018
Błękitni Futory 1 : 0 Juwenia Cieszanów
Zdrój Horyniec 0 : 1 Zryw Młodów
Unia Łukawiec 0 : 3 Start Lisie Jamy
Victoria Stary Dzików 0 : 5 Czarni Oleszyce
Graniczni Krowica 0 : 1 Czerwoni Cewków
Leśnik Płazów 3 : 3 Huragan Basznia Dolna
sobota, 20 październik 2018
Rolnik Wólka Krowicka 3 : 5 Roztocze Narol

TABELA

Zespół M Pkt Z
1. Roztocze Narol 10 23 7
2. Zryw Młodów 10 23 7
3. Czerwoni Cewków 10 22 7
4. Graniczni Krowica 10 20 6
5. Victoria Stary Dzików 10 15 4
6. Start Lisie Jamy 10 14 4
7. Juwenia Cieszanów 10 14 4
8. Zdrój Horyniec 10 13 4
9. Błękitni Futory 10 13 4
10. Czarni Oleszyce 10 11 3
11. Huragan Basznia Dolna 10 10 3
12. Leśnik Płazów 10 9 2
13. Rolnik Wólka Krowicka 10 6 1
14. Unia Łukawiec 10 4 1

NAJBLIŻSZE MECZE

niedziela, 28 październik 2018
Juwenia Cieszanów vs Rolnik Wólka Krowicka
Czarni Oleszyce vs Czerwoni Cewków
Zryw Młodów vs Victoria Stary Dzików
Start Lisie Jamy vs Leśnik Płazów
Huragan Basznia Dolna vs Błękitni Futory
Graniczni Krowica vs Unia Łukawiec
Roztocze Narol vs Zdrój Horyniec

Pozostałe sportowe wieści

Sprawdź wyniki, tabele oraz informacje!

       

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.