ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

     

Mecz na szczycie w Oleszycach. Kolejne derbowe starcia w nadchodzącej kolejce A klasy


W najbliższą niedzielę 27.05 piłkarze występujący w lubaczowskiej A klasie rozegrają 23 serię gier. Na pierwszy plan wysuwa się spotkanie Czarnych Oleszyce z Granicznymi Krowica. Emocji na pewno nie zabraknie w derbowych meczach w Wólce Krowickiej oraz Dachnowie.

Po bardzo udanej kolejce nr. 22, kibice liczą, że nadchodząca seria gier nie będzie gorsza od poprzedniczki. A za sprawą wydarzeń w minionym tygodniu ligowym, w którym padło wiele efektownych bramek, sympatycy drużyn z A klasy, mają pełne prawo mieć takowe nadzieje. W 23 kolejce odbędzie się kilka ciekawych spotkań, m.in. derby gminy Lubaczów, w których Rolnik Wólka Krowicka podejmie Zryw Młodów. Derby gminy Cieszanów, w których Ursus zmierzy się z Juwenią, w Antonikach faworyzowanemu zespołowi z Lisich Jam, punkty postara się zabrać rozpaczliwie broniąca się przed spadkiem Victoria Stary Dzików. Na koniec czeka nas prawdziwe starcie wagi ciężkiej, czyli konfrontacja Czarnych Oleszyce z Granicznymi Krowica. Niedziela z A klasą zapowiada się naprawdę ciekawie.

Mecze 23 serii spotkań zainaugurują piłkarze w Antonikach oraz Baszni Dolnej, potyczki te mogą okazać się kluczowe w kontekście walki o utrzymanie

W Antonikach, Start Lisie Jamy zmierzy się z Victorią Stary Dzików. Mecz 4 z 12 drużyną w lidze, które dzieli aż 18 punktów. W dodatku podopieczni Anny Klufas do tego meczu przystąpią rozpędzeni po ważnym zwycięstwie z Krowicą. Logicznie rzecz biorąc murowanym faworytem w tym meczu powinien być Start. Paradoksalnie jednak, wydaję się, że za piłkarzami Victorii przemawia więcej argumentów o co grać. Jak zespół z Lisich Jam w tym sezonie walczy o najniższy stopień podium w tym sezonie, strata do drugiej miejsca może okazać się zbyt duża.  Tak Victoria ciągle kręci się wokół miejsc spadkowych, przez co w Dzikowie drżą. Możliwe jest jednak, że po ostatnim meczu z Huraganem, piłkarze ze Starego Dzikowa złapali wiatr w żagle i teraz będą chcieli pójść za ciosem i punktować, by uciec spod topora. Także, można się spodziewać woli walki, ambicji oraz zacięcia u graczy Victorii. Czy to jednak wystarczy na dobrze radzący sobie zespół Startu, dowiemy się w niedzielę.

W Baszni Dolnej, Huragan podejmie Zalew Stary Lubliniec. Sytuacja Huraganu w rundzie wiosennej jest wręcz tragiczna, a zdobyte 4 punkty w 9 meczach jest na to najlepszym dowodem. Po dobrej grze w rundzie jesiennej, którą piłkarze z Baszni zakończyli w środku stawki nie ma już śladu. Przegrywają mecz za meczem, co gorsza Huragan ma już za sobą potyczki z innymi drużynami walczącymi o utrzymanie – Ursusem oraz Victorią… i oba przegrali. Także najbliższe spotkanie z Zalewem, może okazać się meczem ostatniej szansy, bo później o punkty może być tylko trudniej.

Na Ursus Arenie, dojdzie do derbowego starcia pomiędzy Ursusem Dachnów a Juewnią Cieszanów. Drużyna z Dachnowa, podobnie jak Victoria oraz Huragan za wszelką cenę próbują uniknąć spadku z ligi. Jeszcze kilka tygodni temu mieli dobrą passę meczów ze zdobyczą punktową i wydawało się, że prędzej czy później Ursus udźwignie się z tarapatów. Jednak niespodziewana porażka z Zalewem przelała czarę goryczy i zespół z Dachnowa dalej ciągnie się w ogonie tabeli. Dla Ursusa każdy punkt będzie na wagę złota, jednak i w tym meczu może być o niego bardzo trudno. Juwenia Cieszanów zdecydowanie poprawiła swoją grę w ostatnich tygodniach, czego efektem jest świetna seria 7 meczów bez porażki.

Drugie derbowe starcie odbędzie się w Wólce Krowickiej, gdzie Rolnik w derbach gminy Lubaczów zmierzy się ze Zrywem Młodów. W tym meczu faworyta jednoznacznie ciężko wskazać. Jakkolwiek spojrzeć obie ekipy prezentują podobny poziom, oraz żadna z drużyn nie odstaje w jedną czy drugą stronę kadrowo. Co prawda Zryw przechodził w ostatnim czasie przez mały kryzys, jednak wydaję się, że po ostatnim zwycięstwie z Gwiazdą Wielkie Oczy, piłkarze z Młodowa wrócili na właściwe tory. Rolnik z kolei wygrywa wszystkie swoje mecze, ulegając jedynie drużynom z czołówki tabeli. W meczach drużyny z Wólki Krowickiej w ostatnim czasie pada sporo bramek, także i tym razem kibice mogą spodziewać się wielu akcji podbramkowych po obu stronach oraz tego co najważniejsze w futbolu – a więc goli.

Szlagierowe spotkanie tej kolejki odbędzie się w Oleszycach, gdzie Czarni zmierzą się z Granicznymi Krowica. Piłkarze z Krowicy z pewnością będą chcieli się zrehabilitować za ostatnią porażkę ze Startem Lisie Jamy, jednak i tym razem o zwycięstwo będzie  trudno, ponieważ Czarni są w bardzo dobrej dyspozycji. Na tę chwilę większość czynników – oprócz pozycji w lidze przemawia na korzyść gospodarzy. Podopieczni Łukasza Mazura przeprowadzają  szturm na pozycję wicelidera, wygrywając 4 z 5 ostatnich meczów, jeżeli w najbliższym meczu zdobędą 3 punkty, różnica między Czarnymi, a Krowicą będzie bardzo niewielka. Jednak zespół gości nie będzie w tym spotkaniu bez szans, w końcu nie bez kozery zajmują oni drugą pozycję, a przez jakiś czas nawet przewodzili w ligowej stawce. Kibice w Oleszycach mogą spodziewać się bardzo wyrównanego oraz ciekawego spektaklu.

W pozostałych spotkaniach lider – Gwiazda Wielkie Oczy u siebie podejmie dobrze prezentujący się ostatnio Zdrój Horyniec. Na Futorach, Błękitni zagrają z Unią Łukawiec.

Wszystkie mecze XXIII kolejki w lubaczowskiej A klasie.

niedziela, 26 maj 2019
Zdrój Horyniec vs Czarni Oleszyce
Unia Łukawiec vs Huragan Basznia Dolna
Rolnik Wólka Krowicka vs Błękitni Futory
Victoria Stary Dzików vs Graniczni Krowica
Czerwoni Cewków vs Start Lisie Jamy
Leśnik Płazów vs Juwenia Cieszanów
Roztocze Narol vs Zryw Młodów

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

WYNIKI

niedziela, 19 maj 2019
Juwenia Cieszanów 2 : 1 Unia Łukawiec
Czarni Oleszyce 0 : 4 Roztocze Narol
Zryw Młodów 3 : 2 Rolnik Wólka Krowicka
Start Lisie Jamy 2 : 2 Victoria Stary Dzików
Błękitni Futory 5 : 5 Leśnik Płazów
Graniczni Krowica 1 : 4 Zdrój Horyniec
Czerwoni Cewków 6 : 0 Huragan Basznia Dolna

TABELA

Zespół M Pkt Z
1. Roztocze Narol 22 57 18
2. Zryw Młodów 20 40 12
3. Start Lisie Jamy 21 39 12
4. Juwenia Cieszanów 21 38 11
5. Graniczni Krowica 21 36 11
6. Zdrój Horyniec 21 35 11
7. Czerwoni Cewków 22 31 9
8. Rolnik Wólka Krowicka 21 25 7
9. Błękitni Futory 21 25 7
10. Victoria Stary Dzików 21 25 6
11. Czarni Oleszyce 21 24 7
12. Leśnik Płazów 23 21 5
13. Huragan Basznia Dolna 22 21 6
14. Unia Łukawiec 21 4 1

NAJBLIŻSZE MECZE

niedziela, 26 maj 2019
Zdrój Horyniec vs Czarni Oleszyce
Unia Łukawiec vs Huragan Basznia Dolna
Rolnik Wólka Krowicka vs Błękitni Futory
Victoria Stary Dzików vs Graniczni Krowica
Czerwoni Cewków vs Start Lisie Jamy
Leśnik Płazów vs Juwenia Cieszanów
Roztocze Narol vs Zryw Młodów

Pozostałe sportowe wieści

Sprawdź wyniki, tabele oraz informacje!

       

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.