ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

     

Lubaczowska A klasa nie śpi. W niedziele kolejna kolejka


Jak co tydzień, w najbliższą niedziele na boiska wybiegną piłkarze występujący w lubaczowskiej A klasie, by walczyć o kolejne ligowe punkty. Niestety tym razem terminarz poskąpił nam hitów z udziałem drużyn zajmujących czołowe miejsca w tabeli. Jednak kilka spotkań zapowiada się ciekawie, a ich rozstrzygnięcia nie będą bez znaczenia w kontekście układu tabeli.

Ciekawe spotkanie powinni obejrzeć kibice w Cieszanowie, gdzie przyjedzie drużyna z Horyńca. Juwenia oraz Zdrój-Horyniec, a więc dwie drużyny, które w ostatnich tygodniach zaczęły regularnie punktować i przy tym sprawiać niespodzianki, zmierzą się ze sobą. Gospodarze tego meczu są niepokonani od 15 kolejki, kiedy to ulegli u siebie drużynie Czarnych Oleszyce. Od tamtej pory 3 mecze wygrali oraz dwukrotnie remisowali. Horyniec z kolei w 4 ostatnich meczach, trzykrotnie wychodził zwycięsko. Obie ekipy prezentują w ostatnim czasie podobny, dobry futbol oraz zajmują sąsiednie miejsca w ligowej stawce. Także zapowiada się całkiem przyjemne dla oka widowisko na cieszanowskim stadionie.

Zmazać plamę po ostatniej porażce chcą piłkarze z Oleszyc. Czarni o ostatnim meczu ze Startem chcą chyba jak najszybciej zapomnieć. Gra zupełnie im się nie kleiła, piłkarze się gubili, byli wolni, mnożyły się niedokładności. Dopiero trzeci gol przyjezdnych obudził gospodarzy, który zaczęli grać dobry futbol, zdążyli nawet strzelić bramkę, lecz na więcej brakło już czasu. Kolejnym zmartwieniem może być uraz Przemysława Pytla, którego najprawdopodobniej zabraknie w niedziele i nie wiadomo kiedy będzie gotowy do gry.  Oleszycom jednak w tym spotkaniu o punkty łatwo nie będzie, ponieważ przyjeżdża do nich nieobliczalna ostatnio drużyna Unii Łukawiec. Unia w ostatnich meczach, poprawiła swoją gre. Potrafili wygrać ze Zrywem Młodów oraz zremisować ze Startem Lisie Jamy, w meczu  w którym prowadzili już 3:1. Te mecze potwierdzają, ze Unia potrafi punktować ze znacznie mocniejszymi rywalami, także piłkarze z Oleszyc muszą wyjść na boisko skoncentrowani jeżeli nie chcą, żeby na ich głowie po raz kolejny wylądował kubeł zimnej wody.

Żyjący jeszcze zwycięstwem w derbach piłkarze Zalewu Stary Lubliniec, mogą w niedziele równie szybko zostać  sprowadzeni na ziemię i to w sposób brutalny. Zalew swój najbliższy mecz rozegra „w paszczy lwa”, a dokładniej mówiąc, zagra z liderem -  Gwiazdą Wielkie Oczy na jej stadionie, a Gwiazda u siebie przegrała tylko raz.

Na Ursus Arenie dojdzie do starcia drużyn, które ostatnich tygodni nie mogą zaliczyć do udanych. Dachnów zmierzy się ze Zrywem Młodów. Obie drużyny nie dają ostatnio zbyt wielu powodów do radości swoim kibicom, w trzech ostatnich kolejkach Zryw oraz Ursus wygrały tylko raz, dwukrotnie doznali porażki. W gorszej sytuacji jednak obecnie znajdują się gospodarze najbliższego meczu. Ursus, który dobrze rozpoczął rundę wiosenną i wydawać się mogło, że szybko uciekną spod „topora” ostatnich miejsc walczących o  utrzymanie. Jednak ostatnie mecze pokazują zupełnie co innego, a piłkarze z Dachnowa muszą zacząć punktować, bo rywale z góry uciekają, a z dołu Zalew zbliża się nieuchronnie. Zryw Młodów, który podobnie jak Dachnów dobrze wszedł w rundę wiosenną, ostatnio zawodzi na całej linii. Początkowe nadzieje o zajęciu drugiego, czy nawet pierwszego miejsca na koniec sezonu trzeba porzucić i skupić się na walce o trzecie miejsce z Oleszycami,  Lisimi Jamami oraz Wólką Krowicką. Także będzie to dobry mecz na przełamanie jednej z tych drużyn.

Punkty zacząć zdobywać muszą piłkarze Victorii Stary Dzików, którzy ostatnio też zawodzą. Zaledwie 1 punkt zdobyty w 5 rozegranych meczach, nie jest to delikatnie mówiąc wybitne osiągniecie. Victoria, która na początku rundy wiosennej zajmowała dość bezpieczną pozycję, nie zagrażające spadkiem, po ostatnich kolejkach znalazła się tuż nad przepaścią. Jednak i w tym meczu jakakolwiek zdobycz punktowa może okazać się nieosiągalna, ponieważ piłkarze Victorii udadzą się na trudny teren do Wólki Krowickiej.

Poczuć smak zwycięstwa zapewne będą chciały drużyny Huraganu Baszni Dolnej oraz Błękitnych Futory.  Obie ekipy ostatnie zwycięstwo zanotowały w kolejce nr. 17. Kolejne punkty udało się zdobyć przed tygodniem w bezpośrednim pojedynku (remis 2:2). Jednak i w tej kolejce może być trudno o jakiekolwiek punkty. Futory pojadą do Antoników, by zmierzyć się z rozpędzonym Startem Lisie Jamy, a Huragan u siebie podejmie wicelidera – Granicznych Krowicę.

Wszystkie mecze XXI kolejki w lubaczowskiej A klasie.

niedziela, 31 marzec 2019
Start Lisie Jamy vs Rolnik Wólka Krowicka
Huragan Basznia Dolna vs Graniczni Krowica
Juwenia Cieszanów vs Czarni Oleszyce
Błękitni Futory vs Zryw Młodów
Leśnik Płazów vs Roztocze Narol
Unia Łukawiec vs Zdrój Horyniec
Czerwoni Cewków vs Victoria Stary Dzików

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

WYNIKI

niedziela, 24 marzec 2019
Start Lisie Jamy 6 : 1 Huragan Basznia Dolna
Czarni Oleszyce 0 : 3 Błękitni Futory
Graniczni Krowica 2 : 3 Juwenia Cieszanów
Zryw Młodów 7 : 1 Leśnik Płazów
Roztocze Narol 8 : 0 Unia Łukawiec
Zdrój Horyniec 1 : 1 Czerwoni Cewków
Rolnik Wólka Krowicka 5 : 2 Victoria Stary Dzików

TABELA

Zespół M Pkt Z
1. Roztocze Narol 14 35 11
2. Zryw Młodów 14 35 11
3. Graniczni Krowica 14 27 8
4. Juwenia Cieszanów 14 24 7
5. Start Lisie Jamy 14 23 7
6. Czerwoni Cewków 14 23 7
7. Czarni Oleszyce 14 20 6
8. Zdrój Horyniec 14 17 5
9. Huragan Basznia Dolna 14 16 5
10. Błękitni Futory 14 16 5
11. Victoria Stary Dzików 14 15 4
12. Rolnik Wólka Krowicka 14 13 3
13. Leśnik Płazów 14 10 2
14. Unia Łukawiec 14 4 1

NAJBLIŻSZE MECZE

niedziela, 31 marzec 2019
Start Lisie Jamy vs Rolnik Wólka Krowicka
Huragan Basznia Dolna vs Graniczni Krowica
Juwenia Cieszanów vs Czarni Oleszyce
Błękitni Futory vs Zryw Młodów
Leśnik Płazów vs Roztocze Narol
Unia Łukawiec vs Zdrój Horyniec
Czerwoni Cewków vs Victoria Stary Dzików

Pozostałe sportowe wieści

Sprawdź wyniki, tabele oraz informacje!

       

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.