Piłkarską majówkę czas zacząć. Przed nami kolejna ligowa kolejka w lubaczowskiej A klasie.


W najbliższą niedziele rozpocznie się kolejna, XVIII seria gier w lubaczowskiej A klasie. Kolejka ta, rozpocznie również tygodniowy maraton ligowy, w którym zespoły rozegrają 3 mecze w tygodniu. Zapowiada się pracowity tydzień dla piłkarzy.

XVIII kolejka rozpocznie się mocnym akcentem. Do Oleszyc przyjedzie Rolnik Wólka Krowicka, a w Antonikach, Start Lisie Jamy jako gospodarz podejmą Huragan Basznie Dolną. Wszystkie 4 drużyny są bardzo blisko w ligowej tabeli, a różnica między najwyższym a najniższym w tabeli wynosi zaledwie 6 punktów.  Pojedynek Czarnych z Rolnikiem, to będzie spotkanie dwóch zespołów mających ostatnio nie najlepszą passę. Oleszyce po remisie z Dachnowem, ulegli Gwieździe Wielkie Oczy. Z kolei Wólka Krowicka została rozbita w ostatniej kolejce przez start lisie jamy. Obie drużyny zapewne będą chciały jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę. W pierwszym, bardzo zaciętym meczu Rolnik wygrał 4:3.

Start i Huragan to z kolei zespoły, które wygrały swoje mecze w ostatniej kolejce, po nie najlepszym początku rundy rewanżowej. Start w małych derbach pokonał wspomniany zespół z Wólki Krowickiej 5:1, a Huragan u siebie wygrał z Unią Łukawiec 1:0. Piłkarze z Lisich Jam zwycięstwem w tym meczu będą chcieli udowodnić, że najgorsze już za nimi.  Zawodnicy Huraganu do Antoników pojadą żądni rewanżu za bolesną porażkę 0:4 przed własną publicznością w pierwszym meczu tych ekip.   

Obydwa mecze rozpoczną się o godzinie 13:00

Mecz z kolejnym przedstawicielem gminy Cieszanów czeka na piłkarzy Granicznych Krowica. Po meczu w zeszłym tygodniu z Juwenią, przyszedł czas na potyczkę z Ursusem Dachnów.  Obie ekipy,  przystąpią do tego spotkania po porażkach w minionym tygodniu, które przerwały ich passe bez porażek. Graniczni oprócz 3 punktów, stracili również fotel lidera, na który równie szybko będą starać się wrócić.  Dachnów mimo dość dobrym początku wiosny, nadal okupuje przedostatnią – 13 pozycję z dorobkiem zaledwie 10 punktów, musi nadal szukać punktów, zachować dystans do rywali.  Będzie to starcie najlepszej ofensywy (57 bramek Krowicy) z najsłabszą defensywą (64 bramki stracone Ursusa).  Graniczni przystąpią do meczu jako gospodarze, pomimo, że odbędzie się ono w Dachnowie.

Kolejne 3 punkty do swojego konta będą chcieli dopisać zawodnicy z Horyńca. Po efektownej wygranej 6:0 z Victorią, pojadą do najsłabszego w ligowej stawce Starego Lublińca.

Kolejny mecz z drużyną z dolnej części tabeli czeka na piłkarzy z Młodowa, którzy tym razem pojadą do Łukawca. Zryw po wygranych z Dzikowem oraz Lublińcem, będzie chciał przedłużyć pasmo zwycięstw oraz umocnić się na trzeciej pozycji. Mecz z Unią Łukawiec będzie również okazją do rewanżu za porażkę 3:5 w pierwszym meczu.

Ciężkiego spotkania mogą spodziewać się piłkarze Błękitnych Futory, którzy u siebie zagrają z nowym liderem Gwiazdą Wielkie Oczy.

 

Pełny rozkład gier XVIII kolejki lubaczowskiej A klasy

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: