Ursus Dachnów najlepszy na turnieju w Tarnogrodzie

W niedzielę (03.08) w Tarnogrodzie odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Tarnogrodu zorganizowany w ramach Dni Tarnogrodu (1-3.08). W turnieju udział wzięły drużyny reprezentujące A klasę lubelska: gospodarze Olimpiakos Tarnogród, Piast Babice oraz dwaj przedstawiciele naszej rodzimej A klasy: Victoria Stary Dzików, Ursus Dachnów.

Mecze rozgrywane były na pięknym stadionie, przy dopingu fantastycznej publiczności. Zespoły po rozlosowaniu par półfinałowych przystąpiły do rywalizacji w następującym zestawieniu:

I półfinał: Olimpiakos Tarnogród – Ursus Dachnów

Od początku meczu to drużyna z Dachnowa miała przewagę. Pierwsza połowa zakończona skromnym wynikiem 0-1. W drugiej połowie, worek z bramkami się rozwiązał, a końcowy rezultat 1-6 dla Ursusa Dachnów mówi kto był w tej parze lepszy i bez pozostawienia złudzeń to ekipa gości zameldowała się jako pierwsza w finale turnieju.

II Półfinał: Piast Babice – Victoria Stary Dzików

Po bezbramkowym remisie w pierwszej połowie, kibice z niecierpliwością czekali na wyłonienie finałowego przeciwnika dla Ursusa. Drużyny stać było na strzelenie po jednej bramce w regulaminowym czasie gry, więc o końcowym zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Szansę na udział w finale zaprzepaścili gracze Victorii i to piłkarze z Babic cieszyli się z wygranej.

Po przerwie na odpoczynek rozegrano mecz o 3 miejsce. W tym lepsi okazali się gospodarze turnieju, wygrywając przekonywująco z Victorią Stary Dzików 3-0. Olimpiakos sprawił wielką radość kibicom zgromadzonym na stadionie i po końcowym gwizdku sędziego rozległy się gromkie brawa.

Po rozgrzaniu publiczności w meczu o 3 miejsce nastąpił czas na rozegranie spotkania finałowego pomiędzy reprezentantem lubelskiej A klasy Piastem Babice, a przedstawicielem lubaczowskiej A klasy Ursusem Dachnów. Piłkarsko lepiej wyglądali gracze Ursusa, jednak pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej, gdy słońce nie odpuszczało gracze obu drużyn zapewnili zgromadzonym kibicom wielkie emocje do samego końca. Pierwsi bramkę strzelił Piast Babice, po dyskusyjnym rzucie karnym, atmosfera na boisku zrobiła się gorąca, głównie przez nieradzącego sobie sędziego i podejmującego kontrowersyjne decyzje. Ursus Dachnów po stracie bramki zabrał się do odrabiania strat i zrobił to z nawiązką, strzelając zwycięską i ustalająca wynik spotkania na ich korzyść 2-1 po rzucie rożnym, już doliczonego czasu gry.