Zawodnicy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Karate z Lubaczowa zdobyli 14 medali

W dniach 12-13.04.2014 odbył się X Międzywojewódzki Turniej Karate Shotokan w Krzyżu Wielkopolskim. W imprezie wzięło udział około 200 osób z 19 klubów z całej Polski. Zawodnicy z Lubaczowa startowali w kategoriach młodzików i juniorów młodszych. Zdobyli w sumie 14 medali.

Międzywojewódzki Turniej Karate Shotokan od lat stanowi jedną z najmocniejszych pozycji sportowych w Krzyżu Wielkopolskim. W tym roku w jubileuszowych zawodach uczestniczyły drużyny z: Lubaczowa, Słupska, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Poznania, Pelplina, Chojnic, Czerska, Tucholi, Kalisk, Śliwic, Lińska, Skarszew, Człuchowa, Piły, Krajenki, Złotowa, Drezdenka, Wielenia.

Eliminacje turnieju rozpoczęły się w sobotę po szkoleniu sędziowskim, na którym zostały omówione przepisy dotyczące rozgrywania jiyu-ippon-kumite w kategorii młodzicy starsi, które na zawodach w Krzyżu Wlkp. rozgrywano po raz pierwszy. Natomiast w niedziele oprócz finałowych pojedynków można było zobaczyć pokazy karate, które prezentowali instruktorzy i ich uczniowie z klubów z Pelplina, Tucholi i Ostrowa Wlkp. Po zakończonych konkurencjach nagrody wręczyli: starosta Wiesław Maszewski, burmistrz Zygmunt Jasiewicz, naczelnik Ryszard Jabłonowski, dyrektor Renata Dahmani oraz przedstawiciele innych instytucji: pani Regina Jaworska i pani Joanna Majewska. Nad ocenami czuwało 12 doświadczonych sędziów, którym przewodniczyła Katarzyna Suss z Poznania. Zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Karate z Lubaczowa podczas turnieju zdobyli w sumie 14 medali: