Fatalny mecz MKS Pogonii- Sokół Lubaczów, przegrana 0:4 z Morawskiem

Przegraną MKS Pogoń-Sokół Lubaczów 0:4 z Płomieniem Morawsko zakończył się mecz 18. kolejki jarosławskiej klasy "O" rozegrany w Lubaczowie. Kibice, którzy w sobotę przyszli na Stadion Miejskim przy ulicy Sportowej zobaczyli po dwie bramki na każde 45 minut, niestety zdobywali je tylko zawodnicy gości.

W sobotnim meczu Płomień Morawsko nie dał żadnych szans rywalowi z Lubaczowa. Wynik, który można nazwać szczęśliwym dla Lubaczowa mógł znacznie się zwiększyć. Przez cały mecz Płomień wypracował sobie kilkanaście sytuacji strzeleckich z których 4 wykorzystał.

Piłkarze z Lubaczowa pod bramką Płomienia zagościli zaledwie kilka razy w ciągu meczu. Od początku spotkania gra toczyła się pod dyktando gości, pierwszą bramkę zdobył Marek Pajda, kiedy to Marcin Gołębiowski świetnie podał do Tomka Sawy, ten idealnie podał do Marka, który dopełnił formalności strzelając do pustej bramki. Kilkanaście minut później Artur Skiba jest faulowany 25 metrów od bramki, podchodzi do piłki i uderza ją tak, że Marcin Gołębiowski strzela bramkę głową. W pierwszej połowie meczu gospodarze nie mogli wydostać się z własnej połowy boiska. W drugiej połowie w 53 minucie Marek posyła piłkę do Artura Skiby i ten nie dając szans bramkarzowi strzela na dłuższy słupek. Wynik spotkania w 83 minucie ustalił Marcin Gołębiowski, kiedy to Artur podał mu świetną piłkę, ten minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. W ten sposób Płomień wywozi z Lubaczowa 3 punkty, które były bardzo ważne.

To druga porażka z rzędu zespołu z Lubaczowa w bieżącej rundzie, a bilans bramowy to aż 2-10! Czy zespół Władysława Pisarza po tak bardzo dobrej pierwszej połowie sezonu zawiedzie kibiców podczas drugiej? Możliwość na szybką rehabilitację już za tydzień w Zadąbrowiu, gdzie MKS zagra z LKS Wesoła.

Pogoń-Sokół Lubaczów: Łakomy - Hass, Kuziemski, Załuski, Zając, Roman (86` Traczyk), Polucha, Tor (55` Taratuła), Dyś (62` Kinach), Małecki, Sałek (72` Omiotek)

Płomień: Sochacki - Hulak (46` Kuziemko P), Pajda Ł, Matusz, Kuziemko Mat, Żołyniak (46` Zaprutkiewicz), Skiba K (73` Kuźniar), Gołębiowski, Skiba A, Pajda M, Sawa (58` Adamarek)

Kartki żółte: Kuziemski - Żołyniak, Kuziemko Mat

Sędziowali: Buczek Kamil - Włoch Adam, Kublas Damian (Jarosław)

Zawodnik meczu: Gołębiowski Marcin

Widzów: ok 100

tabela: 90 minut.pl

Źródło: pogonsokollubaczow.futbolowo.pl, plomienmorawski.futbolowo.pl