ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

     

Sprawdź wyniki, tabele oraz informacje

       

LKS Zryw Młodów świętował 40-lecie istnienia! [RELACJA][ZDJĘCIA]

fot. River Studio
fot. River Studio

fot. River Studio

W niedzielę 14 lipca piłkarze, trenerzy, działacze i kibice świętowali Jubileusz 40-lecia Ludowego Klubu Sportowego „Zryw” Młodów.

Jubileusz rozpoczął się od Mszy Świętej w intencji sportowców i działaczy. Następnie mieszkańcy Młodowa i okolic zebrani na stadionie sportowym mieli okazję zapoznania się z historią klubu, którą zaprezentował Prezes Ludowego Klubu Sportowego – Artur Puk.

Już na wstępie zaznaczył, iż „Zryw” Młodów tworzą mieszkańcy, związani emocjami i dumą lokalnego patriotyzmu. Stwierdził również, iż patrząc z perspektywy minionych lat, sportowcy żałują, że nie udało im się więcej dokonać. Podkreślił także, iż ci, którzy reprezentowali klub w tamtych czasach mogą mieć satysfakcję, że bez kompleksów, z sukcesami rywalizowali z drużynami, które miały o wiele większy potencjał, zarówno ludzki, jak i materialny.

Podczas 30-lecia istnienia klubu rozmawiano o budowie stadionu wielofunkcyjnego, co stało się faktem w 2010 r.  Pierwszy mecz na nowym stadionie Ludowy Klub Sportowy „Zryw” Młodów rozegrał 16 września 2012 r. z drużyną „Gwiazda” Wielkie Oczy, który zakończył  się sukcesem gospodarzy 2:1. Już wówczas stadion posiadał nową, profesjonalną płytę boiska z niezbędnym wyposażeniem. W następnych latach miały miejsce kolejne zmiany. W 2017 r. podczas finału Pucharu Wójta została oddana do użytku nowa szatnia sportowa.

Na przestrzeni tych czterdziestu lat trenowało w klubie „Zryw” Młodów wielu zawodników wspomaganych przez zarząd, trenerów, kibiców, lokalną społeczność oraz samorząd Gminy Lubaczów.

Podczas jubileuszu uczczono również minutą ciszy pamięć nieżyjących już zawodników i działaczy LKS-u „Zryw” Młodów: Andrzeja Zaborniaka, Stanisława Kopciucha, Zbigniewa Antonika, Zbigniewa Polczaka, Józefa Hakało, Dariusza Przybylskiego, Mariusza Pałysa, Karola Tabaczka i Mariana Tabaczka. Podkreślono, iż to dzięki takim ludziom klub zapisywał swoją aktywną działalność na kartach tej czterdziestoletniej historii.

Jubileusz Klubu Sportowego „Zryw” Młodów to również  czas podsumowań. W tym szczególnym dniu doceniono tych, którzy w sposób szczególny przyczynili się do uświetnienia działalności klubu.

Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej –  Mieczysław Golba wręczył zasłużonym działaczom klubu odznaczenia. Odznakę honorową otrzymał Feliks Mazurek, złotą – Henryk Antosz, zaś srebrne odznaki otrzymali: Jan Baran, Wiesław Kosior, Antoni Tabaczek, Jan Tabaczek i Mirosław Wojtowicz.

Złotą Odznakę Okręgowego Związku Piłki Nożnej otrzymali również z rąk prezesa Golby i przedstawicieli OZPN-u: Bogusław Antonik, Stanisław Antonik, Marian Baran, Ryszard Krzych, Wiesław Mamczura, Antoni Polczak, Artur Puk, Krzysztof Szczybyło, Stanisław Skibicki, Krzysztof Suchy, Tomasz Weselak, Krzysztof Wojtowicz oraz Wojciech Woszczak.

Srebrną Odznakę Okręgowego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Krzysztof Gruszczyk, Piotr Hypiak, Michał Kuziemski, Stanisław Lewandowski, Waldemar Łuczak, Janusz Meder, Andrzej Oleszycki, Kamil Polczak, Krzysztof Szmagara, Mariusz Szmagara, Marcin Szmul, Waldemar Szmul, Rafał Szpyt, Witold Szpyt, Artur Szymeczko, Marcin Tabaczek, Piotr Tabaczek, Tomasz Tabaczek, Stanisław Weselak, Dariusz Żak i Mariusz Żak.

Brązową Odznakę Okręgowego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Adrian Antonik, Kamil Antonik, Paweł Hakało, Wojciech Łuczak, Marek Mach, Kamil Młodziński, Łukasz Suchy, Damian Szmul, Arkadiusz Tabaczek, Piotr Zaremba i Hubert Wójciak.

Do podziękowań i gratulacji dla byłych i obecnych sportowców i działaczy klubu dołączył się również Wójt Gminy Lubaczów, doceniając wkład pracy trenerów, członków zarządu oraz najwierniejszych kibiców, podkreślając jednocześnie liczne osiągnięcia klubu.

W podziękowaniu za aktywną działalność klubu z życzeniami dalszych sukcesów na kolejne lata, Przewodnicząca Rady Powiatu – Marta Tabaczek wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Lubaczów – Wiesławem Kosiorem, ufundowali  zawodnikom okolicznościowe koszulki sportowe.

Do życzeń przyłączyli się także Prezesi Ludowych Klubów Sportowych  z Gminy Lubaczów oraz miejscowe Koło Gospodyń.

W trakcie Jubileuszu odbył się także Letni Turniej Piłki Nożnej Ludowych Klubów Sportowych o puchar  Wójta Gminy Lubaczów. W zmaganiach uczestniczyły zespołu: Zryw  Młodów, Graniczni Krowica Hołodowska, Walter Opaka, Huragan Basznia Dolna oraz Piast Antoniki. Zwyciężyli gospodarze, czyli LKS Zryw Młodów.

Na uroczyste obchody 40-lecia przybyło wielu znamienitych gości, między innymi:  Senator RP i Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Mieczysław Golba,  Starosta Powiatu Lubaczowskiego – Zenon Swatek, Wójt Gminy Lubaczów – Wiesław Kapel, delegaci Zarządu PZPN-u i OZPN-u z Jarosławia, a także przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy, którzy w swoich wystąpieniach podkreślili rangę działalności klubu na przestrzeni tych czterdziestu lat.

Ludowy Klub Sportowy „Zryw” Młodów zarejestrował w 1979 r. w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Przemyślu drużynę piłki nożnej do rozgrywek w klasie „C” grupy III na sezon 1979/1980. W historycznym meczu „otwarcia klubu” LKS „Zryw” Młodów pokonał LKS „Hetman” Laszki 6:1. Był to początek sukcesów drużyny, która awansowała do klasy „B”, by już po dwóch latach rywalizacji w sezonie 1981/1982 wywalczyć sobie awans do wojewódzkiej klasy „A”.

Zdjęcia: River Studio

DOC_4778.jpgDOC_4853.jpgDOC_4985.jpgDOC_5055.jpgDOC_5176.jpgDOC_5266.jpgDOC_5298.jpgDOC_5359.jpgDSC_8336.jpgDSC_8419.jpgDSC_8441.jpgDSC_8486.jpgDSC_8577.jpgDSC_8757.jpgDSC_8773.jpg

Źródło: lubaczow.com.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Mlodowianin
+4 # Mlodowianin 2019-07-17 07:50
Impreza godna jubileuszu 40 lecie, brawa dla organizatorów, Pani Marty , radnych i sołtysów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ciekawski
+7 # Ciekawski 2019-07-17 08:14
Przepraszam, za co prezes klubu dostał złotą odznakę ? Nie było wśród ludzi tam obecnych lub nawet nie obecnych bardziej zasłużonych? Kpina jakaś !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Janek
+9 # Janek 2019-07-17 08:51
[quote name="Ciekawski "]Przepraszam, za co prezes klubu dostał złotą odznakę ? Nie było wśród ludzi tam obecnych lub nawet nie obecnych bardziej zasłużonych? Kpina jakaś !![/quote
Zgadzam się, ta złota odznaka to troszeczkę przesada.Miejmy nadzieję, że ją odpracuje w przyszłości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
adamn
-10 # adamn 2019-07-17 09:10
pięknie skopiowane
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Weik
+7 # Weik 2019-07-17 10:02
Moim zdaniem bardzo udana impreza , bardzo dobrze prowadzona przez Panią Martę. Jak czytam komentarze to widzę , że są tacy , którzy mają inne zdanie, mają prawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kibic
+11 # Kibic 2019-07-18 09:52
Gratulacje za organizacje takiej imprezy mam jednak mieszane uczucia i niesmak jeśli chodzi o odznaczenia.Chc iałbym przypomnieć działaczom oraz kibicom ,że największe sukcesy tego klubu były za czasów trenera Stanisława Knapa właściwie on zaczął w tym klubie profesjonalny trening.Serdecz nie chciałbym również podziękować kolegom zawodnikom za ich wkład i zaangażowanie w grę w tym klubie a nawet nikt nie wspomniał o nich .
Jan Kobiałka
Stanisław Strumecki
bracia Pukasowie
Andrzej Szczybyło i wielu innych wspaniałych ludzi o których nie pamiętali działacze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kibic
+5 # Kibic 2019-07-18 10:14
Przepraszam Pana Strumeckiego za pomyłkę imienia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Czeslaw
+7 # Czeslaw 2019-07-18 11:25
Podzielam zdanie Kibica i chce jeszcze dodać, że największe sukcesy z 80 lat to zasługa śp Zbigniewa Polczaka i Prezesa Józefa Hakalo, Oni zbudowali drużynę, dawali swoje pieniadze .Aktualny i niektórzy poprzedni trenerzy mieli i mają za trenowania płacone pieniadze,wcześ niej nikt nikomu nie placil.Co do zawodników to dodam jeszcze Czesława Chomyszyna, Adama Ceniucha,Zygmun ta Polczaka, Zenka Tkacza, Tadeusza Dzikiego.Jako kibic najmilej wspominam tamte czasy gdy na naszym starym boisku Mlodow wygrywał z Orłem Przeworsk, Sieniawa czy Radymnem.Dzisia j idę na mecz , kibicuje tej drużynie , ale poziom już nie ten, a warunki doskonale, stroje, piłki,płyta, trybuny tylko grać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
yyy
-9 # yyy 2019-07-18 12:55
Pojeb.jestescie ??? Z imienia i nazwiska piszecie w dobie rodo??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Czeslaw
+4 # Czeslaw 2019-07-19 10:14
Kto jest p...... To na pewno Ty , ogarnij się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kibic
+1 # Kibic 2019-07-21 12:28
Warto znać historie własnego klubu ponieważ,jak można budować przyszłość nie znając przeszłości .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nrt
+2 # nrt 2019-07-21 13:08
Tak jak to juz jest z tymi jubileuszami. NA 40 lat Huraganu, ówczesny prezes też zaszalał ale nie tak jak Wasz bo ze srebrną odznaką. Wkład w rozwój klubu miał niemal zerowy. Wtedy też odznaczono gości którzy kręcili się wokół klubu żeby wypić za darmoszkę, zapominając o tych, którzy poświęcili kilkanaście lat zdrowia, czasu i nierzadko własnej kasy. NA 50 -l3cie już się ogarnęli. Może i w Młodowie tak będzie.
JAk pisze @Czesław wyżej: czasy się zmieniły ale śliczne stroje, szatnie i warunki jakie mają ówcześni "piłkarze" a poziom i przede wszystkim ogólne podejście do tego wszystkiego, jest na żałosnym poziomie i byli zawodnicy każdego z okolicznych klubów z politowaniem patrzą na to wszystko... Można by pisać i pisać....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Obserwator
0 # Obserwator 2019-11-05 10:15
Jaki wyższy poziom? Kiedy? Gdzie? Żyjecie historią nie doceniając tego co macie teraz, i to słabą historią. Oj dziadostwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.