Oldboje z Oleszyc najlepsi na turnieju piłki nożnej

W sobotę, 14.12.2013 r. odbył się III Amatorski Turniej Halowy w Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce. Pierwsze miejsce zdobyli Oldboje Oleszyce (w zespole tym grał burmistrz Oleszyc), na drugim uplasował się zespół JLB Przerwa.

W turnieju wzięły udział  4 drużyny z terenu gminy- Tradycja i Smak- Stare Oleszyce, JLB Przerwa, Amatorski Klub Sportowy ?Legia? Oleszyce i Oldboje Oleszyce.

O godz. 9.00 uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce - Pan Andrzej Gryniewicz, który w krótkim przemówieniu przywitał wszystkich sportowców oraz życzył wszystkim udanej rywalizacji i dobrej zabawy. Następnie sędzia spotkania- Pan Łukasz Pracało przedstawił zebranym system i zasady rozgrywek.

Na pierwszy ogień poszły drużyny Tradycja i Smak- Stare Oleszyce i JLB Przerwa, w meczu tym padła tylko jedna bramka w wykonaniu Sebastiana Hypiaka, zawodnika Przerwy. Kolejnym był ten z wynikiem 6:1, rozegrany pomiędzy drużynami Oldbojów i Legii Oleszyce. Bramki dla Oldbojów zdobyli- Paryniak Paweł (3 bramki), Urbaniak Dariusz (2 bramki) i Gryniewicz Andrzej (1bramka), w drużynie Legii Oleszyce osamotnioną bramkę strzelił Rymarowicz Roman. W czwartym meczu turnieju zmierzyły się drużyny Oldboje i JLB Przerwa, a na tablicy znów pojawił się wynik 6:1. Bramki dla Oldbojów ponownie strzelili Paryniak Paweł (3 bramki) i Urbaniak Dariusz (3 bramki), zaś po stronie Przerwy punkt zdobył Maciej Mamczura. Kolejna rywalizacja pomiędzy drużynami ?Legia? Oleszyce i Tradycja i Smak- Stare Oleszyce zakończyła się wynikiem 2:0, a popisową bramkę w tym meczu strzelił bramkarz Legii- Paweł Grad. Następna rozgrywka zakończyła się najwyższym wynikiem turnieju. Zwycięstwo zdobyła drużyna Oldbojów wygrywając z zespołem Tradycja i Smak 8:1. Punkty zdobyli: Dariusz Urbaniak (3 bramki) i Paweł Paryniak (5 bramek)- zawodnicy Oldbojów oraz Waldemar Walkowicz z Tradycja i Smak. Ostatni mecz turnieju rozegrały drużyny JLB Przerwa i ?Legia? Oleszyce, a zakończyły go wynikiem 2:1. Bramki po stronie Przerwy zdobyli Sebastian Hypiak i Tomasz Dec, a gola dla Legii strzelił Roman Rymarowicz.

Na zakończenie turnieju Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce wręczył zwycięzcom puchar, a wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Pierwsze miejsce w rywalizacji zdobyła drużyna Oldbojów, drugie JLB Przerwa, trzecie, ?Legia? Oleszyce, a miejsce czwarte przypadło drużynie Tradycja i Smak- Stare Oleszyce. Wręczono także wyróżnienia indywidualne: dla najlepszego strzelca turnieju, które otrzymał Paweł Paryniak, a także dla najlepszego bramkarza turnieju- Kazimierza Knapa.