ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

     

Sprawdź wyniki, tabele oraz informacje

       

Leśnicy z Nadleśnictwa Oleszyce w zwycięskiej drużynie na Mistrzostwach Polski Leśników

fot: Michał Jarosz
fot: Michał Jarosz

fot: Michał Jarosz

Już po raz drugi w historii rozgrywek leśni siatkarze z terenu RDLP w Krośnie sięgnęli po tytuł mistrzów, wygrywając w XI Mistrzostwach Polski Leśników w Piłce Siatkowej, które w dniach 9-11 października odbyły się w hali Millenium w Kołobrzegu. W drużynie z Podkarpacia wystąpili dwaj zawodnicy z Nadleśnictwa Oleszyce – Tadeusz Maksymowicz i Marcin Maksymowicz.

W zawodach uczestniczyło 18 drużyn reprezentujących wszystkie regionalne dyrekcje LP oraz Dyrekcję Generalną LP. Poszczególne reprezentacje rozlosowano do czterech grup. Ekipa z Krosna trafiła do grupy A razem z Katowicami i Radomiem oraz ubiegłorocznym mistrzem - Szczecinem. Po rozegranych meczach w systemie każdy z każdym leśnicy z Krosna zajęli I miejsce w grupie, co dawało im prawo do gry w ćwierćfinale. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów.

Na drodze do półfinału stanęła drużyna z RDLP Toruń, którą krośnianie pokonali wynikiem 2:0 i tym samym uzyskali awans. W walce o finał przeciwnikiem podkarpackiej drużyny byli leśnicy z Gdańska. Po zwycięskim meczu krośnianie znów stanęli na parkiecie przeciwko drużynie RDLP Szczecin.

-"Najwięcej emocji było w meczu finałowym z leśnikami z Pomorza zachodniego; to w końcu ubiegłoroczni mistrzowie, którzy zażarcie bronili tytułu. Pierwszy set z wyraźną przewagą wygrali szczecinianie, ale my walczyliśmy do końca. Po słabszym początku drugiej partii zmobilizowaliśmy się i w końcówce doprowadziliśmy do remisu." - Mówił Tadeusz Maksymowicz z Nadleśnictwa Oleszyce, kapitan drużyny.

Set rozstrzygający miał kilka piłek meczowych, z których ostatnia była skutecznie wykorzystana przez Marcina Pliżgę z Nadleśnictwa Kolbuszowa. Zawodnik ten został wyróżniony tytułem MVP turnieju.

Leśnicy z Podkarpacia wystąpili w składzie: Grzegorz Dubel, Jarosław Janosik, Mateusz Maciąg, Marcin Maksymowicz, Tadeusz Maksymowicz (kapitan), Katarzyna Małodobry, Jarosław Marek, Adam Orlewski, Mariusz Pasławski, Witold Pilch, Marcin Pliżga. W 11-letniej historii rozgrywek drużyna  z Krosna zawsze plasuje się w górnej strefie tabeli.

Końcowa klasyfikacja: 1. RDLP Krosno, 2. RDLP w Szczecin, 3. RDLP w Białystok, 4. RDLP Gdańsk.

fot: Michał Jarosz
fot: Michał Jarosz

fot: Michał Jarosz

fot: Michał Jarosz
fot: Michał Jarosz

fot: Michał Jarosz

fot: Michał Jarosz
fot: Michał Jarosz

fot: Michał Jarosz

Źródło: RDLP w Krośnie

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.