ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

     

Sprawdź wyniki, tabele oraz informacje

       

Triumf Rosjanek i Holendrów na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Warcabach w Horyńcu-Zdroju [VIDEO]


Zakończyły się już Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Warcabach w Horyńcu-Zdroju. W niedzielny wieczór odbyła się gala zakończenia Mistrzostw z dekoracją zwycięzców. Triumfowały Rosjanki i Holendrzy.

Drużynowymi Młodzieżowymi Mistrzami Świata w kategorii dziewcząt została reprezentacja Rosji w składzie: Ajupova Rufina, Bolshakova Aliona, Aprosimova Sandaara, drugie miejsce reprezentacja Białorusi w składzie: Yakubovich Yana, Lazovik Yana, Nikalayeva Viktoryia, trzecie miejsce dla Chin w składzie: Zhang You, Li Zhengyi, Jiang Zhou. Reprezentacja Polski I zajęła miejsce 8 a Polska II miejsce 10.

W kategorii chłopców Mistrzami Świata została reprezentacja Holandii w składzie: Slump Jitse, Weistra Machiel, Hageman Emre, drugie miejsce reprezentacja Rosji: Psurtsev Ivan, Ilin Daniil, Zaika Savva, trzecie miejsce dla Białorusi: Semyaniuk Michael, Trubnikau Ivan, Vydzerka Heorhi. Polska miała w tej kategorii trzy reprezentacje, które zajęły miejsca: 10, 11 i 13.

Trener kadry Polski Jewgienij Watoetin o występie polskiej kadry:

Poziom turnieju był maksymalny, ponieważ grały zespoły z krajów o najwyższym rankingu graczy, a fakt, że polski zespół jest włączony do tego grona, jest sukcesem. Trudno jest nam zajmować miejsca wyżej, ponieważ w innych krajach projekty federacji i szkół sportowych są finansowane przez państwo. Proces szkolenia jest o wiele bardziej zaawansowany i intensywny. W pierwszym zespole chłopcy grali słabo, Jakuba Gazda (nieodpowiednie przygotowanie na ważne mecze w półfinałach) i Sebastian Wieczorek (pierwszy sezon w kategorii do 16). Claudia Zaborniak była bardzo trudną przeciwniczką, próbowała i broniła wielu najgorszych pozycji. Zuza Bosak nie dotrwała do końca (nie miała dość siły, co pokazuje jak wyczerpujące są to zawody). Z drugiej i trzeciej drużyny możemy wyróżnić Klarę Kornagę, która pokazała ten sam wynik, co Kasia Pisarska z 1. zespołu. Po raz pierwszy nasi gracze musieli grać w 8-9 meczach przeciwko przeciwnikom z innych krajów. Mam nadzieję, że to doświadczenie przyda się w przyszłości.  – mówił Jewgienij Watoetin

Sponsorzy i darczyńcy Mistrzostw: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Lotto, Fundacja Orlen Dar Serca.

Organizatorzy: Polski Związek Warcabowy, LKS UNIA Horyniec-Zdrój, Gmina Horyniec-Zdrój.

Główni Koordynatorzy Mistrzostw: Marlena Golenia, Jerzy Zaborniak.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.