Wystartowały Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Świata w Warcabach w Horyńcu-Zdroju!

fot. River Studio
fot. River Studio

fot. River Studio

W niedzielę otwarte zostały Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Świata w Warcabach w Horyńcu-Zdroju. Przybyło 12 ekip z takich krajów jak: Rosja, Holandia, Chiny, Mongolia, Białoruś, Łotwa, Ukraina, Estonia, Litwa, Włochy, Kazachstan i Polska.

W ich szeregach znaleźli się najlepsi warcabiści na świecie, którzy będą walczyć o laur najlepszej warcabowej reprezentacji. Uroczysta ceremonia rozpoczęła się defiladą, która przeszła przez centrum Horyńca-Zdroju do amfiteatru w parku zdrojowym. Tam zostały oficjalnie zaprezentowane przed publicznością reprezentacje. Kolorytu ceremonii dodał występ zespołu Pieśni i Tańca Kresy z Lubaczowa, oraz występy wokalne horynieckiej młodzieży.

Podczas ceremonii zostały wręczone przez organizatorów koordynujących Mistrzostwa, czyli Marlenę Golenię i Jerzego Zaborniaka pamiątkowe medale dla tych, którzy pomagali wcześniej w rozwijaniu się warcabów na terenie powiatu lubaczowskiego. Dzięki tym ludziom dziś Horyniec ma imprezę o randzie światowej i gości najlepszych warcabistów z całego świata. Marlena Golenia odczytała także list od wiceministra Sportu Jarosława Stawiarskiego, który nie mógł przyjechać do Horyńca na ceremonię z powodu innych wcześniej zaplanowanych działań. Główni sponsorzy mistrzostw to: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Lotto, Fundacja Orlen Dar Serca, Podkarpacki Oddział Regionalny ARiMR. Organizatorzy: Polski Związek Warcabowy, LKS UNIA Horyniec-Zdrój, Gmina Horyniec-Zdrój. Goście specjalni ceremonii otwarcia to: prezes Polskiego Związku Warcabowego Magda Pawłowska, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz i Teresa Pamuła dyr. Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

warcaby-horyniec-20181.JPGwarcaby-horyniec-20182.JPGwarcaby-horyniec-20183.JPGwarcaby-horyniec-20184.JPGwarcaby-horyniec-20185.JPGwarcaby-horyniec-20186.JPGwarcaby-horyniec-20187.JPGwarcaby-horyniec-20188.JPGwarcaby-horyniec-20189.JPG


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: