ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Sprawdź wyniki, tabele oraz informacje

Osłabiony zespół Roztocza Rudy Różanieckiej rozbity w Cetuli. Niesamowity derbowy mecz w Starym Siole

Za nami XV kolejka w lubaczowskiej B klasie. Tej serii gier nie będą najlepiej wspominać piłkarze z Rudy Różanieckiej, którzy grając w osłabieniu zostali rozbici przez Dąb Cetulę. Niesamowite widowisko stworzyli zawodnicy Zjednoczonych Zabiała oraz Błękitnych Zalesie. Drużyny Leśnika oraz Piasta nie zawiodły i zgarnęły po 3 punkty.

Na mecz XV kolejki, trzecia siła ligi – Roztocze Ruda Różaniecka udała się do dobrze radzącej sobie na wiosnę, drużynie z Cetuli. Jednak problemy związane z meczem pojawiły się jeszcze przed jego rozpoczęciem. Mianowicie piłkarze Roztocza nie zdołali skompletować pełnego składu na ten mecz, bowiem pojawiło się zaledwie 9 zawodników.

Od samego początku drużyna gości grając w osłabieniu nastawiła się na defensywny styl i „zamurowała” dostęp do swojego pola karnego. Na desancie był tylko jeden napastnik, do którego piłkarze z Rudy posyłali długie piłki.  Piłkarze z Cetuli od samego początku rzucili się do ataku, próbując rozbić szczelną defensywę rywala. Stworzyli kilka sytuacji, jednak dobrze interweniował bramkarz drużyny przyjezdnej. Po licznych atakach, w końcu udało się zdobyć gola. Akcję lewą stroną przeprowadził Mateusz Hapon, dograł piłkę wzdłuż pola karnego, a akcję dobrze zamykał Kamil Polnik. W kolejnych minutach Dąb dalej atakował, mieli nawet okazję podbramkowe, lecz zbytnia nonszalancja gospodarzy pod bramką przeciwnika nie pozwoliła na zdobycie kolejnej bramki w pierwszej połowie. Początek drugiej połowy nie mógł się zacząć inaczej, jak od ataków gospodarzy, którzy wyraźnie poprawili swoją grę i w ich akcjach ofensywnych było więcej dokładności i spokoju, co przełożyło się na kreowanie dobrych sytuacji podbramkowych. Mimo licznych prób, piłkarzom z Cetuli, ciężko było złamać szczelną obronę gości. Drugą bramkę strzelili po upływie ok. 15 minut, za sprawą Sebastiana Sabata. W kolejnych minutach piłkarze Roztocza próbowali się odgryźć kilkoma kontrami, lecz ciężko było im stworzyć poważniejsze zagrożenie pod bramką gospodarzy. W końcowych minutach spotkania gracze z Rudy wyraźnie opadli z sił i nie byli w stanie bronić się przed atakami gospodarzy, tak jak w początkowych fazach meczu. Najpierw Mateusz Hapon pokonał bramkarza, i kilka chwil później Kamil Gac po składnej akcji znalazł się w dogodnej pozycji i pokonał bramkarza Roztocza. Dzieła zniszczenia dokonał Jakub Kędzierski na kilka minut przed końcem spotkania.

Niesamowite widowisko sprezentowali piłkarze Zjednoczonych Stare Sioło oraz Błękitnych Zalesie w derbach gminy Oleszyce.

Otoczka tego derbowego starcia musiała wpłynąć pozytywnie na zawodników obu ekip. Byli oni mocno skoncentrowani oraz zmobilizowani jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego, co przełożyło się na przebieg meczu, który od początku stał na wysokim poziomie.

Od samego początku zaatakowali piłkarze z Zalesia. Już po pierwszych 10 minutach mecz zapowiadał się jednostronnie, ponieważ Błękitni dwukrotnie znaleźli drogę do bramki. Najpierw dogodną sytuację wykorzystał Jarosław Koraszyński, a chwilę później po zamieszaniu w polu karnym, padł jeden z zawodników przyjezdnych i sędzia podyktował rzut karny. Strzał z jedenastu metrów, na bramkę zamienił Mateusz Kuźniar. Po utracie drugiej bramki, Zjednoczeni wzięli się do roboty i zaczęli grać ofensywniej. Po kilku niewykorzystanych okazjach, w końcu kontaktowego gola strzelił Paweł Biały, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzałem z 10 metrów skierował piłkę do siatki. W kolejnych fragmentach meczu, to gospodarze naciskali na rywala i po kilku próbach doprowadzili do remisu za sprawą Mariusza Pelca i mecz zaczął się  na nowo. Gdy wszystkim wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, błąd obrońców gospodarzy wykorzystał  Marcin Kuźniar, który po podaniu Koraszyńskiego znalazł się w dogodnej sytuacji i pokonał bramkarza pewnym strzałem. Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. Kilka minut po rozpoczęciu, sędzia po raz kolejny dopatrzył się przewinienia w polu bramkowym, tym razem gości. Dośrodkowanie ze skraju pola karnego, ręką zatrzymał jeden z defensorów Błękitnych i sędzia musiał wskazać na „wapno”. Jedenastkę wykorzystał Grzegorz Walkowicz. Co prawda jego intencję wyczuł bramkarz, jednak strzał był zbyt mocny. Po golu na 3:3, mecz się wyrównał i w kolejnych fragmentach gry, obie drużyny stwarzały sytuację. Mimo licznych akcji podbramkowych po obu stronach, zawodnikom brakowało skuteczności, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W ostatnim kwadransie gry, mecz się zaostrzył, przez co było kilka niepotrzebnych fauli. W samej końcówce meczu, Marcin Kuźniar po raz kolejny skierował piłkę do bramki, zamykając dobrą akcję piłkarzy gości. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od poprzeczki, nie dając szans na udaną interwencję bramkarzowi. Gospodarze ostatkiem sił rzucili się do odrabiania strat, lecz obrona Błękitnych Zalesie umiejętnie się broniła i mecz zakończył się wynikiem 3:4.

W pozostałych spotkaniach, Leśnik Płazów nie bez problemów pokonał Walter Opaka 3:1.

Piast Antoniki okazał się lepszy od zespołu LKS Mołodycz, wygrywając 4:2. Bohaterem tego meczu został Mateusz Załuski, który zdobył wszystkie bramki dla Piasta.