ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Węże techniczne – typy i zastosowanie

Węże techniczne służą do transportu różnego rodzaju substancji – gazowych i stałych. Znajdują one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu m.in.: rolnictwie. Mają one wiele zalet, a przede wszystkim są proste w montażu, elastyczne i wytrzymałe. W zależności od budowy i konstrukcji można je stosować do transportu czynników szkodliwych lub materiałów trudnościeralnych. Węże techniczne eliminują drgania i ruchy instalacji. Wchodzą one w skład zamkniętych systemów z obejmami i złączami.

Węże rolnicze

Jednym z typów węży rolniczych są te używane do wykonywania oprysków rolnych. Są one odporne na większość żrących i szkodliwych substancji. Poza tym, wykorzystuje się je także jako węże do wody. Wykonane są one z polichlorku winylu, który jest odporny na działanie gorącej wody do +60 st. C. Tego rodzaju węży nie używa się do transportu wody pitnej. Są one odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Węże igielitowe produkuje się z najwyższej jakości PCV, który jest giętki i elastyczny. Takie węże charakteryzują się trwałością oraz odpornością na działanie tlenu i światła. Służą one do transportu substancji sypkich, powietrza oraz środków ochrony roślin i lekkich chemikaliów. W rolnictwie używa się także węży do dmuchaw do zboża. Do dyspozycji są m.in. węże ssące i tłoczące, odporne na tarcie materiałów. Wysokiej jakości węże rolnicze dostępne są na: https://www.kuma.pl/kategoria/weze-do-dmuchaw-do-zboza. Charakteryzują się one trwałością i solidnością.


Węże przemysłowe

Węże odporne na działanie substancji szkodliwych używa się w tzw. trudnych warunkach. Chodzi głównie o czynniki o podwyższonej temperaturze, dymy spawalnicze, i substancje chemiczne. Przykładem tego rodzaju węży są elementy odciągowe, które odprowadzają gazy i opary wielu substancji. Są one bardzo lekkie i elastyczne. Węże odciągowe używa się również do nadmuchu powietrza w instalacjach wentylacyjnych. Węże chemoodporne są używane do transportu oparów żrących jak farby, lakiery, kwasy czy węglowodory. Używa się ich przede wszystkim w klimatyzacjach i wentylacjach.


Węże techniczne w przemyśle spożywczym

Tego rodzaju węże produkowane są z materiałów obojętnych na smak substancji transparentnych. Budowa i konstrukcja tego typu elementów określona jest w dyrektywach Unii Europejskiej i FDA. Węże techniczne muszą być bezpieczne dla zdrowia człowieka.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.