ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Najmodniejsze huśtawki do ogrodu


Zastanawiając się jaka huśtawkę kupić, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Mimo szeroki asortymentu w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, zakup powinien być przemyślany. Nie zawsze to, co wydaje się być dobre, takie jest w rzeczywistości.

Materiał na wiele lat

Na początku trzeba się dobrze zastanowić, jaki rodzaj huśtawki będzie ci potrzebny. Modeli jest naprawdę dużo, są mniejsze większe, wykonane na bazie różnych materiałów. Po pierwsze zwróć uwagę na konstrukcję, jej zabezpieczenie przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi oraz na maksymalne obciążenie. Najlepiej, żeby stelaż był zrobiony ze stali nierdzewnej.  Inną wagę i udźwig  będzie miała huśtawka dla dziecka, a inną dla dorosłych. Warto też przed zakupem zastanowić się, gdzie stanie huśtawka. Jeśli ma to być mały taras lub mały ogród ogromna huśtawka będzie zajmować zbyt dużo cennego miejsca. Musisz też dopasować jej wagę do podłoża. Ciężka huśtawka nie może być ustawiona na zapadającym się podłożu, np. na trawie. Konieczne jest odpowiednie utwardzenie ziemi. Z kolei na twardej powierzchni, np. na tarasie może stanąć huśtawka znacznie cięższa. oczywiście także należy zabezpieczy podłogę przed porysowaniem.

Kosz, fotel czy może huśtawka kilkuosobowa?

Wystarczy zerknąć do jednego ze sklepów, sprzedających tego typu sprzęt rekreacyjny http://www.dedekor.pl/ogrod/hustawki-ogrodowe, aby zobaczyć, jak bogata jest oferta. Bardzo popularne są ostatnio huśtawki ogrodowe  typu kosz lub w formie fotela. Komfortowe, lekkie dla jednej osoby to świetne rozwiązanie szczególnie na taras. Relaks z książka czy tabletem  w ręku w tak wygodnym miejscu, które można dodatkowo wyścielić miękkimi poduchami i kocem, to czysta przyjemność. Równie popularne huśtawki oparte na mocnym stelażu metalowym, kilkuosobowe. Zazwyczaj mają regulowany daszek i komfortowe materace oraz poduchy, niezbędne do pełnego relaksu w ogrodzie czy na tarasie. Można tez dokupić moskitiery, dzięki którym przebywanie na świeżym powietrzu stanie się jeszcze przyjemniejsze. Co więcej, możesz wybrać model rozkładany, umożliwiający rozłożenie huśtawki do leżanki. To świetna sprawa dla osób, które chcą wykorzystywać huśtawkę do rekreacji właśnie w taki sposób.


Zwrócić uwagę na ekologię

Drewno wygląda zjawiskowo, ale huśtawki z niego wykonane są  niestety droższe. Trzeba też pamiętać o impregnacji, aby drewniana konstrukcja nie zniszczyła się pod wpływem działania promieni UV i deszczu. Tego typu huśtawkę idealnie dopasujesz do ogrodu, ponieważ surowiec z jakiego jest zrobiona wygląda bardzo estetycznie i ścisłe wiąże się z naturą, czyli tłem ogrodu. Huśtawka z drewna jest stabilna i jeśli będziesz o nią dbać, na pewno posłuży przez długie lata. Warto też pomyśleć nad huśtawkami wykonanymi z wikliny, rattanu czy technorattanu. Może nie są to rozwiązania jeszcze dość popularne, ale warto się nimi zainteresować.

Jaka jest cena huśtawki ogrodowej?

Huśtawki metalowe są zazwyczaj tańsze, szczególnie w wersji bez dodatków. Można ją kupić już od 200 zł. Drewno jest o wiele droższe, dlatego ceny zaczynają się od ok. 700 zł i rosną. Więcej szczegółów dotyczących oferty najmodniejszych w tym sezonie huśtawek znajdziesz na dedekor.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.