ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Basen stelażowy — wady i zalety


Każdy, kto może pochwalić się własnym ogrodem, z pewnością marzy o jak najdoskonalszym basenie na letnie, gorące dni. Jako że w naszym klimacie baseny betonowe nie są rozwiązaniem zbyt praktycznym, wiele osób szuka innej alternatywy. Spora część z nich decyduje się na zakup basenu stelażowego. Za jego wyborem przemawia nie tylko atrakcyjna cena, ale także konstrukcja oraz stabilność. Zobaczmy zatem, jakie zalety i wady ma tego rodzaju wodna atrakcja.

Sztywny i bezpieczny

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie naszej rodziny, a zwłaszcza dzieci to basen stelażowy jest idealnym rozwiązaniem. Po pierwsze, dzięki zastosowaniu konstrukcji podtrzymującej jest on stabilniejszy i nie tak łatwy do przewrócenia, jak baseny dmuchane. Łatwiejsze jest także wchodzenie do niego i wychodzenie dzięki możliwości zainstalowania drabinki, co także przekłada się na bezpieczeństwo kąpiących się osób.

Po drugie sztywna budowa pozwala stworzyć basen o dużych rozmiarach, w kształcie prostokąta, co upodabnia go do modeli stacjonarnych. Zastosowanie wytrzymałych materiałów sprawia, iż nie trzeba obawiać się o napór wody na ścianki oraz ich rozerwanie. Konstrukcje stelażowe budowane są tak, by wytrzymywały spore obciążenia przez długi czas. Dlatego nawet najbardziej dzikie zabawy nie grożą wywróceniem.

Prawie jak stacjonarny

By basen stelażowy prawidłowo spełniał swoją funkcję, powinien zostać zmontowany w odpowiedni sposób. Powierzchnia musi zostać przygotowana i być całkowicie płaska. Sam montaż może trwać nawet około godziny, a do jego wykonania potrzebne będą narzędzia. Ta mała niedogodność nie burzy jednak przyjemności płynącej z odpoczynku z rodziną od skwaru w przyjemnie chłodnej wodzie. Raz zainstalowany basen może stać rozstawiony przez cały sezon, nie musimy uzupełniać powietrza, czy dokonywać innych czynności, oczywiście poza wymianą wody.

Na co zwrócić uwagę

Gdy zdecydujemy się na zakup basenu stelażowego, którego szeroki wybór modeli znajduje się na stronie sklepu BasenyOgrodowe.pl - https://basenyogrodowe.pl/21-baseny-stelazowe, musimy pamiętać o kilku kwestiach. Ścianki basenu są wytrzymałe, jednak ostre przedmioty mogą naruszyć ich strukturę. Warto także zaopatrzyć się w dobrej klasy pompę filtrującą, by woda zawsze była czysta i nie zagrażała zdrowiu osób kąpiących się w basenie.

Jak widać, ten typ konstrukcji charakteryzuje się wieloma zaletami oraz prawie całkowitym brakiem wad. Warto jest wziąć pod uwagę basen stelażowy podczas planowania letniego odpoczynku w zaciszu własnego domu, z wymienionych wyżej powodów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.