ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Planowanie ogrodzenia - niezbędne informacje


Ogrodzenie stanowi bardzo ważny element naszej posesji. Może całkowicie zmienić jej charakter, a także sprawić, że będzie wyglądała atrakcyjniej. Jednak trzeba się dobrze zastanowić nad jego planem i wyglądem. W końcu ogrodzenie powinno nie tylko spełniać nasze oczekiwania, ale też musi się wpisywać w klimat okolicy. Dlatego warto dobrze się zastanowić nad jego wyglądem i innymi cechami, a dopiero później przystąpić do działania. Jakie aspekty warto przemyśleć, aby dobrze przygotować się wznoszenia ogrodzenia?

Odpowiedni plan to podstawa

Na samym początku warto się zapoznać z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Niestety w niektórych rejonach są przygotowane specjalne wytyczne dotyczące okolicznych domów. Dlatego niezbędne jest zajrzenie do planu, aby się przekonać, czy mamy zupełną dowolność w projektowaniu naszego ogrodzenia. Jednak nie zawsze tak jest! Czasami może się okazać, że w naszej okolicy bardzo ważne jest utrzymanie tradycji lub jednolitej zabudowy. W takich sytuacjach ściśle określono wiele parametrów nowej zabudowy oraz ich ogrodzeń. Wówczas musimy się do nich dostosować. Nie zapominajmy też, że budowę ogrodzeni powinno się zacząć dopiero, gdy dom będzie gotowy. W przeciwnym wypadku możemy je uszkodzić.

Określ swoje potrzeby

Wiesz już, jakie są wymagania dotyczące domów i ogrodzeń w Twojej okolicy? To świetnie! Teraz możesz pomyśleć o swoich potrzebach i zastanowić się, jak według Ciebie powinno wyglądać idealne ogrodzenie. Na początku zastanów się, czy potrzebujesz szczelnej osłony, czy może ogrodzenie ma pełnić jedynie funkcję ozdobną. To bardzo ważna decyzja, która ułatwi wybór kolejnych elementów. Następnie zastanów się, czy całe ogrodzenie powinno wyglądać tak samo. Może się jednak okazać, że okolica od frontu jest zupełnie inna niż z tyłu domu. To sprawia, że zmieniają się nasze potrzeby. Od frontu często montuje się dekoracyjne elementy, które okazują się zbyteczne z tyłu domu, gdzie nikt ich nie widzi. Bez względu na to, który rodzaj ogrodzenia jest Ci potrzebny, koniecznie zajrzyj na palisada.pl, gdzie znajdziesz różnorodne rozwiązania dopasowane do odmiennych potrzeb.

Dopasuj fundament do rodzaju ogrodzenia

Nie zapominaj też, że typ fundamentu powinien być dopasowany do rodzaju ogrodzenia. Dzięki temu wszystko będzie tworzyło spójną i dobrze prezentującą się całość. To jeszcze nie koniec! Typ fundamentu powinien też pasować do podłoża, na którym się będzie znajdować, inaczej ogrodzenie nie spełni należycie swoich funkcji. Jeżeli grunt pęcznieje pod wpływem mrozu, to fundament musi być głębszy i sięgać nawet do 140 cm. Natomiast, gdy podłoże stanowi piasek, wystarczy zagłębienie na ok. 60 cm. Na koniec należy pamiętać, że fundament zawsze powinien wystawać około 15-20 cm ponad grunt. Nie zapominajmy również, że gotowe ogrodzenie należy odpowiednio pielęgnować, aby zawsze się dobrze prezentowało. Dotyczy to przede wszystkim drewna i metalu, które szybko ulegają uszkodzeniom i po kilku latach mogą nas rozczarować swoim wyglądem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.