ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Moda na beton we wnętrzach. Jak można go wykorzystać, by uczynić je wyjątkowymi?


Nuda i monotonia jest tym, czego zazwyczaj staramy się w miarę możliwości unikać, także w aranżacji wszelkiego rodzaju wnętrz, zwłaszcza domów, biur i obiektów użytku publicznego. Pogoń za coraz ciekawszymi i zaskakującymi rozwiązaniami spowodowała, że zdążyliśmy się już dawno znudzić wszystkim, co kolorowe, pstrokate lub tylko przesadnie ozdobne. Zatęskniliśmy za czystą, formą, surowością, prostotą. W tej sposób coraz częściej wykorzystywany jest beton, z którym dotychczas mieliśmy do czynienia raczej w przestrzeniach przemysłowych.

Surowość i prostota zyskuje coraz więcej zwolenników

Wraz z kolejnymi udanymi realizacjami, następni inwestorzy przekonują się, że beton można z doskonałym skutkiem zastosować we wnętrzu o niemal każdym zastosowaniu i charakterze: zarówno obszernym i wysokim, jak i bardziej kameralnym, jeśli tylko jest ono dobrze oświetlone. W jaki konkretnie sposób możemy zatem zastosować beton? Odpowiedź jest bardzo prosta i trudna zarazem: w każdym! Ważne jest jedynie to, by był to rodzaj określany mianem architektonicznego i odpowiedniej jakości.

Rozwiązaniem właściwym dla bardziej ostrożnych, którzy do tego materiału we wnętrzu muszą się jeszcze przekonać, może okazać się betonowa podłoga. Jej główną zaletą poza oryginalnym wyglądem gładkiej tafli, będzie wytrzymałość, z którą nie może się równać większość ceramiki. Przy właściwym wykonaniu i impregnacji nie trzeba się obawiać także rozlewania na nim różnych płynów, co czyni z niego świetny wybór np. do kuchni. A jeśli tego rodzaju eksperyment nie przypadnie nam do gustu, pokrycie go czymkolwiek innym nie będzie stanowiło problemu.

Betonowa ściana w mieszkaniu? A jakże!

Zalety betonu w aranżacji wnętrz nie dotyczą jednak jedynie jego zalet praktycznych, ale wyglądu. Dlatego doskonałym miejscem na jego zastosowanie są ściany. Możliwości w tym zakresie jest wiele. Najmniej odważnym rozwiązaniem, także łatwym do adaptacji, jeśli zechcemy zastąpić je innym, będzie beton gładki. Ilość stylizacji, w których sprawdzi się świetnie, jest ogromna. Oprócz nowoczesnych, można go pogodzić także z bardziej klasycznymi, jakkolwiek będzie to dowodem pewnej odwagi. Dużo więcej jednak mają jej ci, którzy decydują się na beton wykonany w formie przypominającej efekt zdjętego szalunku z desek. To już zdecydowanie dowód przywiązania do awangardowych, industrialnych form – choć trzeba zauważyć, że wnętrze tak zaaranżowane może charakteryzować się bardzo stonowaną, spokojna stylistyką. Nieco inny rezultat przyniesie nam naśladowanie efektu szalunku stalowego. Na tym jednak możliwości wykorzystania betonu we wnętrzu się nie kończą. Wszystkim tym, którzy chcą wykorzystać potencjał drzemiący w bardziej wyrafinowanych, perfekcyjnie wykonanych formach, z pewnością przypadną do gustu betonowe Panele 3D, jakie na naszym rynku dostarcza np. firma VHCT. Wysoka jakość materiału potwierdzona atestem PZH, a także wielka precyzja i pomysłowość projektantów, dają tutaj znakomite rezultaty. W ten sposób możemy urządzić zarówno ciekawe i przyjemne w wyglądzie biuro, jak i np. sypialnię czy pokój dzienny.

Nade wszystko jednak, aby móc zrobić z betonu we wnętrzu dobry użytek, pamiętajmy, że jego użycie musi służyć realizacji spójnego, przemyślanego projektu, a nie być efektem zachwytu nim samym w sobie. Wówczas jego wykorzystanie nie spowoduje u nas zawodu.

 Materiał partnera

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.