ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Automatyka


Każdy, kto postanowił zainstalować wentylację, powinien zwrócić uwagę na na stopień odzysku ciepła. Nieważne, czy instalujemy u siebie w domu czy w biurowcu- odzysk ciepła zawsze najważniejszy! To powinno być kryterium decyzyjne, gdyż im wyższy stopień- tym koszty są mniejsze.

Ale czy tylko to jest najważniejsze? Okazuje się, że i tu może kryć się pewna '' pułapka'': Centrale wentylacyjne z wymiennikiem krzyżowym mają maksymalne wartości, które są mierzone w danej chwili i nie ulegają zmianie.

Czy jest sposób, by zrobić to oszczędniej?

Okazuje się, że przy wyborze odpowiedniego urządzenia, należy zwrócić szczególną uwagę na system, który steruje całą wentylacją. Przecież to od systemu zależy, czy zakupione urządzenie (w tym cała wentylacja, którą zakupimy na http://carline.com.pl/oferta/automatyka/ ) będzie działała poprawnie. Należy jednak uważać, bo na rynku istnieją tanie rozwiązania, które w rzeczywistości wcale nie są takie tanie, gdyż istnieją jeszcze koszty montażu, czujników temperatur, ciśnienia, różnorakich układów regulacyjnych a także centralek, które mają za zadanie połączyć wszystko w jedną spójną całość to koszt niestety kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście to wszystko i tak zależy od tego, jaką wentylację wybierzemy.

Istnieje i na to rozwiązanie. Najlepszym wyborem, jest wybór instalacji, która posiada już w pełni okablowaną i zintegrowaną automatykę. To zdecydowanie oszczędność, eliminacja błędów obecnych przy montażu  oraz gwarancja, że wszystko jest kompatybilne ze sobą i działa bez zarzutu.

Co powinno się tam znaleźć i jak świadomie to wykorzystać?

Im więcej funkcji tym bardziej zminimalizowane koszty a dostępne opcje pozwalają na obniżenie wykorzystania energii. W jaki sposób? W taki sposób, że to automatyka dba o to, żeby z wentylacji szła odpowiednia ilość powietrza. Każdy z nas przecież powinien mieć na uwadze oszczędności, a jak wiadomo nadmierna ilość powietrza to strata energii, za którą musimy zapłacić.

Centrala może także współpracować z zamontowanymi dodatkowymi czujnikami, które działają automatycznie i dostosowują poziom wentylacji do przebywających w pomieszczeniu osób lub do wilgotności powietrza.

Jeszcze jednym sposobem jest dostosowanie tygodniowego harmonogramu. Użytkownik ma możliwość dostosować pracę systemu wentylacji np. ustawić, by działała tylko w określonych godzinach ( kiedy w biurze nie przebywają ludzie, wentylacja może zostać zmniejszona lub całkowicie wyłączona).

Kiedy wentylacja ma być zastosowana w większych pomieszczeniach, warto pomyśleć także o regulacji zmiennej jakości powietrza. To nic innego jak niewentylowanie pustych pomieszczeń. Dzięki temu centrala wentylacyjna zużywa mniej energii, gdyż ogranicza się do niezbędnego minimum lub całkowicie przestaje działać. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się nie tylko w biurowcach, ale także w miejscach, gdzie przez większą część dnia przebywa duża ilość osób.

Przecież chodzi o to, by wentylacja przynosiła korzyści a nie straty!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.