ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Części zamienne do maszyn budowlanych. Co musisz wiedzieć przed ich wyborem


Rola maszyn budowlanych przy pracach transportowych, ziemnych czy górniczych jest nieoceniona. Jednak nawet najwyższej jakości wysięgniki, koparki czy koparko-ładowarki po określonym czasie eksploatacji będą wymagały od ich użytkowników wymiany niektórych części na nowe. Na co należy zwrócić uwagę przed ich wyborem i jak można się do tego przygotować?

 

Stały kontakt z dostawcą

Dysponując sprzętem i maszynami budowlanymi danej marki warto utrzymywać stały kontakt z serwisem oraz dystrybutorem części zamiennych. Jak wiadomo każda godzina niespodziewanego postoju maszyny spowodowanego usterką może przysporzyć nie lada problemów na budowie oraz doprowadzić do znacznego opóźnienia założonych prac. W takiej sytuacji sprawdzony, a przede wszystkim dobrze zaopatrzony dostawca części zamiennych, który oferuje nam szybki czas dostawy może okazać się na wagę złota. Aby nie wydłużać czasu realizacji zamówienia nie zapomnijmy spisać wcześniej numeru seryjnego naszej maszyny i podać go importerowi. Niektórzy dystrybutorzy już podczas rozmowy telefonicznej będą potrafili podać nam przybliżoną cenę i czas dostawy niezbędnego elementu. 

Zapobieganie uszkodzeniom a odpowiedni wybór części 

Podczas użytkowania maszyn dbajmy o ich odpowiednią higienę i prawidłową eksploatację, aby zapobiec częstym awariom. Dzięki regularnemu uzupełnianiu oleju i filtrów nie dopuścimy do korozji, awarii przekładni i silnika. Jeśli pojawi się natomiast konieczność wymiany systemów zębowych lub części eksploatacyjnych takich jak łyżki podsiębierne do koparek czy minikoparek warto sięgnąć po materiały wysokiej jakości od sprawdzonych europejskich dostawców. Klienci często wybierają także sprawdzone zamienniki, ponieważ są w stanie godnie zastąpić oryginały. Przy wymianie często zarysowujących się szyb na nowe, zwracajmy uwagę na odpowiednie certyfikaty i homologacje wybranego przez nas oszklenia, ich kształt oraz na możliwość bezpiecznego transportu bezpośrednio na miejsce wykonywanych robót. (źródło: http://www.serwis-kop.pl/)

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.