ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

50-latek z gminy Horyniec-Zdrój strzelał do policjanta i próbował odebrać mu broń


Mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu był poszukiwany przez lubaczowskich policjantów, został zatrzymany na strychu swojego domu. Funkcjonariusze szukali go po tym, jak strzelał do policjanta, który chciał uniemożliwić mu dalszą jazdę motocyklem. Funkcjonariusz wiedział, że 50-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W czwartek sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

W ubiegły poniedziałek po godz. 22, policjant w czasie wolnym od służby, wracając do domu, zauważył motocykl, którym kierował 50-letni mieszkaniec gminy Horyniec-Zdrój, posiadający zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusz zatrzymał kierowcę i odebrał mu kluczyki od motocykla. Gdy się odwrócił, aby powiadomić dyżurnego o zaistniałej sytuacji, usłyszał strzał z broni. Natychmiast wyciągnął swoją broń służbową i oddał strzał ostrzegawczy w powietrze, wzywając jednocześnie mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem. W tym czasie 50-latek wsiadł do samochodu policjanta.

Funkcjonariusz chcąc uniemożliwić mu ucieczkę, podbiegł do drzwi samochodu, wtedy 50-latek próbował mu odebrać broń służbową. Doszło między nimi do szamotaniny. Mężczyźnie udało się uciec w kierunku lasu.

Całą noc policjanci poszukiwali 50-latka. Następnego dnia rano odnaleźli go, ukrywającego się na strychu swojego domu.

Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń, z której strzelał do policjanta, zebrali również materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 50-latkowi zarzutów.

W czwartek prokuratura na wniosek policjantów wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec 50-letniego mieszkańca gminy Horyniec-Zdrój środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do tego wniosku, zasądzając wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Maciek
+23 # Maciek 2019-10-21 13:43
I kartek już nie wiesza na drzewach...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Obywatel
+28 # Obywatel 2019-10-21 14:27
Gonić dziada! Szacun dla Policjanta za reakcję nawet w czasie wolnym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
J23
-6 # J23 2019-10-21 14:34
Może coś bliżej o broni użytej przez sprawcę ..... ????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dokładnie
-5 # dokładnie 2019-10-21 14:50
Cytuję J23:
Może coś bliżej o broni użytej przez sprawcę ..... ????

SADZĘ, ZE TO MUSIAŁ BYĆ TZW. STRASZAK NA NABOJE HUKOWE.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Buka
+4 # Buka 2019-10-21 14:51
Pięknie opisane tylko pozazdroscic redakcji i rzecznikowi prasowemu Policji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tomasz lis
-5 # Tomasz lis 2019-10-21 18:09
Cytuję Buka:
Pięknie opisane tylko pozazdroscic redakcji i rzecznikowi prasowemu Policji

Tydzień czasu myśleli;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jet
+3 # Jet 2019-10-21 18:27
Czy to pan Krzysiek?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ona
+4 # Ona 2019-10-21 20:06
Postawa PANA POLICJANTA godna nagrody... właśnie więc dlaczego PAN POLICJANT przebywa na zwolnieniu lekarskim? Powinien komendant odznaczyć Pana za honorowe zachowanie? Kiedy dostaniemy takie informacje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Taa
-3 # Taa 2019-10-21 20:57
Jak dostanie odznaczenie.... .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
jełop
+7 # jełop 2019-10-21 20:57
do Ona - standardowe postępowanie w przypadku użycia broni zwłaszcza na wioskach gdzie policja używa broni raz na 10 lat a dla samego policjanta jej użycie to stres, co ty byś zrobiła gdybyś usłyszała strzał zza pleców z broni ? pewnie sraka na miejscu a gość musiał jeszcze interweniować i przeżyć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ona
-1 # Ona 2019-10-21 21:45
Byc może, nie znam sie, nie moja branża dlatego zapytalam. Uważam ze policjant okazał się prawdziwym bohaterstwem a tacy są nagradzani przez komendantów itp.
"Sraka za pleców "?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Swoja
-9 # Swoja 2019-10-22 07:17
A może takie pytanie. Dlaczego pan policjant będąc na chorobowym jeździł z bronią służbową? I dlaczego do pana obywatela musieli wezwać pogotowie?. Może jednak zamiast odznaczenia trzeba by się było przyjzec postępowaniu policjanta? I najważniejsze kto pierwszy użył broni?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Swój
+9 # Swój 2019-10-22 13:05
Przeczytaj jeszcze raz. Pisze czy był na chorobowym i kto pierwszy użył. Osobiscie gdybym mial broń którą chce mi ktoś odebrać nie zastanawialbym się nad tym czy zrobię mu krzywdę bo nie wiem czy by ni uzyl jej przeciwko mnie. Dla mnie dobrze że nic im się nie stało bo wtedy to dopiero byłyby komentarze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Max
+4 # Max 2019-10-22 18:20
Cytuję Swoja:
A może takie pytanie. Dlaczego pan policjant będąc na chorobowym jeździł z bronią służbową? I dlaczego do pana obywatela musieli wezwać pogotowie?. Może jednak zamiast odznaczenia trzeba by się było przyjzec postępowaniu policjanta? I najważniejsze kto pierwszy użył broni?

A jaki przepis tego zabrania?
To pan policjant nie może jeździć z bronią a zwykły bańdzior może?.I to nie pan obywatel a bańdzior.Gdyby to było w stanach to nie potrzebne by było pogotowie tylko karawan.A pogotowie nie było do "obywatela" bo ten uciekł do lasu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dociekliwy
-6 # dociekliwy 2019-10-23 07:57
Po służbie, a tym bardziej na tzw. chorobowym, policjant nie ma prawa mieć przy sobie broni (zostawia ją w szafie w siedzibie jednostki).
Jak on rozpoznał w nocy o 22.00 osobę kierującego motocyklem i w kasku?
Jakim prawem dokonywał jego zatrzymania?
Coś mi się wydaje, że ta wersja to lipa, która ma jedynie usprawiedliwić "polowanie" na K.Z., urządzane od kilku lat przez lokalnych stróżów prawa - na co nota bene ten ostatni sobie zasłużył.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Obywatel
+7 # Obywatel 2019-10-23 11:07
Cytuję dociekliwy:
Po służbie, a tym bardziej na tzw. chorobowym, policjant nie ma prawa mieć przy sobie broni (zostawia ją w szafie w siedzibie jednostki).
Jak on rozpoznał w nocy o 22.00 osobę kierującego motocyklem i w kasku?
Jakim prawem dokonywał jego zatrzymania?
Coś mi się wydaje, że ta wersja to lipa, która ma jedynie usprawiedliwić "polowanie" na K.Z., urządzane od kilku lat przez lokalnych stróżów prawa - na co nota bene ten ostatni sobie zasłużył.



Nie no przecież ten jak opisujesz k.z. to wspaniała osobowość. To przecież nie jest żaden zwyrol i psychol. ... on chyba wcale nie ma zaburzeń maniakalnych i to.

Komentarze pretensjonalne to się pojawią do Policji dopiero wtedy jak zrobi komuś krzywdę. Wtedy to będzie "gdzie jest policja?", "dlaczego nic wcześniej z nim nie zrobili?", "można było zapobiec temu!". Ale jak robią i tempią jakiegoś psychopatę to też źle.

Ludzie zastanówcie się!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dociekliwy
-3 # dociekliwy 2019-10-23 21:05
Tak. Policja ma - i powinna - tępić takich ludzi jak K.Z.- ale zgodnie z prawem, szanowny kolego. A tzw. "wpierdol", to może mu spuścić (i powinien) szary obywatel - ale nie "stróż porządku".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Obywatel
0 # Obywatel 2019-10-24 07:15
Cytuję dociekliwy:
Tak. Policja ma - i powinna - tępić takich ludzi jak K.Z.- ale zgodnie z prawem, szanowny kolego. A tzw. "wpierdol", to może mu spuścić (i powinien) szary obywatel - ale nie "stróż porządku".


A ktoś mu coś zrobił? Wszystko sprawdzi prokuratura.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Obywatel
+2 # Obywatel 2019-10-24 11:39
Mało tego, zasięgnąłem lektury, przy próbie odebrania broni Policjant mógł to nawet zastrzelić... tylko wtedy to by się okazało w internetach że Policjant pozbawił cennego życia jakże wspaniałego człowieka...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Peger