ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Wypadek na trasie Lubaczów - Dachnów. Trudne warunki na drogach

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Policjanci apelują o ostrożność. Dziś na drogach panują trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, śliska i mokra nawierzchnia utrudnia kierowcom jazdę. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą powodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków.

Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Padający śnieg i śliska nawierzchnia jezdni powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność jest ograniczona, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków, a przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie pole widzenia. Należy pamiętać o oczyszczeniu szyb i lusterek naszego samochodu ze śniegu, lodu i innych zabrudzeń.

Dziś około godz. 9 do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na trasie Lubaczów - Dachnów. Kierowca samochodu marki Renault, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Podczas wyprzedzania innego samochodu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Kierowca, 38-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, z obrażeniami trafił do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy.

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Marek L.
+9 # Marek L. 2018-12-07 14:08
Zostawił wyobraźnie i zdrowy rozsądek w domu i stało się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Abdul
-15 # Abdul 2018-12-07 15:13
Tak samo jak Ty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Zxrx
+8 # Zxrx 2018-12-08 11:23
Cytuję Abdul:
Tak samo jak Ty

Jechałem akurat za nim. Widziałem jak rumakuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Władek
+12 # Władek 2018-12-07 14:40
Droga utrzymana idealnie, pięknie odśnieżona, inni mogą nam tylko zazdrościć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Pan Kracy
+13 # Pan Kracy 2018-12-07 14:53
Cytuję Władek:
Droga utrzymana idealnie, pięknie odśnieżona, inni mogą nam tylko zazdrościć

Jakie są warunki każdy widzi, ale każdy kierowca ma własny rozum i powinien ocenić z jaką bezpieczną prędkością może się poruszać swoim pojazdem w takich warunkach. AMEN. Widocznie auta które wyprzedzał jechały z odpowiednia pędkościa , a on nie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Gosia
-17 # Gosia 2018-12-07 14:40
Droga powiatowa w takim stanie? Szok
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Marek L.
+13 # Marek L. 2018-12-07 14:50
Cytuję Gosia:
Droga powiatowa w takim stanie? Szok

To nie jest droga powiatowa tylko wojewódzka, administruje tą drogą Marszałek Województwa poprzez Rejon Dróg Wojewódzkich w Lubaczowie. Szokiem jest to, że taka Pani Gosia pisze takie głupoty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Gosia
-9 # Gosia 2018-12-07 15:10
Cytuję Marek L.:
Cytuję Gosia:
Droga powiatowa w takim stanie? Szok

To nie jest droga powiatowa tylko wojewódzka, administruje tą drogą Marszałek Województwa poprzez Rejon Dróg Wojewódzkich w Lubaczowie. Szokiem jest to, że taka Pani Gosia pisze takie głupoty.

Jakoś inne powiaty czy też województwa potrafią zadbać o porządek i utrzymanie a u nas jak zwykle na szarym końcu, zero planowania, wiadomo wina też jest częściowo kierowcy ale bardziej byłabym że 50/50 bo taki stan dróg nie jest do zaakceptowania
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Gosia
-12 # Gosia 2018-12-07 15:12
A Pan Marek widocznie mało jeździ skoro jest tak niezorientowany w tym jak inni potrafią utrzymać drogi, rozumiem grypy napadało pół metra śniegu a nie 5 cm
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Xxl
+3 # Xxl 2018-12-07 14:56
Zgadza sie kierowcy nie mysla tylko pedza w taka pogode ale też ci co wygrali przetarg na odśnieżanie i sypanie salo tez graja w kujko sypia punktowo bo oszczedzaja zeby jak najwiecej zostalo porownajcie ine panstwa drogi czyste a unas wlasnie to co sie potem dzieje auta w rowach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Józek z Dachnowa
+11 # Józek z Dachnowa 2018-12-07 15:17
Gosiu jakie masz zastrzeżenie do stanu drogi ? Jest zima trzeba oswoić się z nawierzchnią a nie bezmyślnie pędzić i narażać innych na niebepieczeństw o.Zdążył przyjechać gość z tomaszowskiego to nie czuł nic pod kołami.Niech wraca szybko do zdrowia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Zd aa
+5 # Zd aa 2018-12-07 19:23
Szkoda, że musi stać się coś groźnego, by człowiek coś zrozumiał :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kris
-10 # Kris 2018-12-07 20:10
ESP w samochodzie jest wart każdych pieniędzy... Kilka razy uratował mnie z poważnej opresji. Bez tego systemu możliwe że również bym dachował. Qashqai +2 4x4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
espumisan
+9 # espumisan 2018-12-07 21:30
Najskuteczniejs zy w ratowaniu z opresji jest zdrowy rozsądek, bo on do tej opresji po prostu nie dopuszcza. Wszelka elektronika, podobnie jak i zimowe opony mają swoje zalety, ale dają sporo złudnego poczucia bezpieczeństwa. Gość wywinął orła na prostej drodze, nie wiadomo czy miał ESP, wiadomo że był trzeźwy, ale mu to nie pomogło :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Logg223
+8 # Logg223 2018-12-07 21:51
A szanowni policjanci już tego nie widzą że na tej drodze jeździ się naginajac wszystkie przepisy. Natomiast w innych sytuacjach potrafią wytknąć każdy błąd bez jakiegokolwiek wysłuchania i wyrozumiałości. ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
nie
+10 # nie 2018-12-08 11:44
LTM i wszystko jasne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Sak
+8 # Sak 2018-12-08 15:33
JAK TO JEST JEDZIESZ Z JAROSŁAWIA CZARNA DROGA, MIJASZ "BACHORY" I CO, WIECZNE LODOWISKO I ZASPY A KASA NA UTRZYMANIE DRÓG TA SAMA ( mają ludzi z RLU za ciemną masę)!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
zenio
+3 # zenio 2018-12-08 22:45
Gdyby przestrzegał konstytucji, wypadku by nie było...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
VHE
0 # VHE 2018-12-10 04:34
On jechał KOło DROGI.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować