ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Funkcjonariusze KAS z Budomierza udaremnili przemyt blisko 5,5 tys. paczek papierosów

fot: KAS
fot: KAS

fot: KAS

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej  (KAS) podczas kontroli na przejściu granicznym w Budomierzu udaremnili przemyt blisko 5,5 tys. paczek papierosów.  Papierosy warte ponad 74 tys. zł ukryte były w podwójnej podłodze kontrolowanego pojazdu.

28 września br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Budomierzu skierowali do kontroli, wjeżdżający do Polski, samochód osobowy marki opel na polskich numerach rejestracyjnych. 
 
Działania kontrolne funkcjonariuszy wspomagał pies Jake, wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych, który w charakterystyczny sposób zaznaczył potencjalne miejsce ukrycia papierosów. Okazało się, że w przerobionej podłodze samochodu ukrytych zostało 5469 paczek papierosów. Kierujący pojazdem, 37- letni ob. Ukrainy, nie przyznał się do własności przemycanego towaru. Jak wyjaśnił, miał go jedynie przewieźć przez granicę. 
 
Mężczyźnie grozi nie tylko przepadek przemycanego towaru, ale także przerobionego do przemytu pojazdu. Służba Celno-Skarbowa wszczęła przeciwko 37- latkowi postępowanie karne- skarbowe oraz  zwróciła się do  Straży Granicznej z wnioskiem o  wydanie  decyzji  zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. 
Tylko we wrześniu br. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu, podczas kontroli na terenie polsko-ukraińskich przejść granicznych w woj. podkarpackim, zatrzymali m.in.  ponad 1 milion szt. papierosów, 583 litry alkoholu oraz 5,6 tys. litrów paliwa, wszczęli 235 spraw karnych- skarbowych oraz nałożyli 826 mandatów na kwotę ponad 383 tys. złotych.
 
fot: KAS
fot: KAS

fot: KAS
fot: KAS
fot: KAS

fot: KAS
 
 Źródło: KAS Rzeszów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.