ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

11 imigrantów zatrzymanych dzięki wspólnej akcji polskiej i ukraińskiej straży granicznej

fot : BiOSG
fot : BiOSG

fot : BiOSG

Dzięki współdziałaniu polskich i ukraińskich służb granicznych, po obu stronach granicy, udało się zatrzymać 11 nielegalnych imigrantów i 4 organizatorów przerzutu.

 24 września ukraińscy funkcjonariusze z Placówki w Hruszowie (UA) powiadomili polską stronę - Placówkę Straży Granicznej w Lubaczowie (PL) o prowadzonych przez siebie działaniach mających na celu zatrzymanie grupy imigrantów zmierzających w stronę polskiej granicy.

Funkcjonariusze z Lubaczowa natychmiast rozpoczęli po polskiej stronie prowadzenie stosownych czynności służbowych.

Wkrótce, służby graniczne Ukrainy powiadomiły o zatrzymaniu niedaleko ukraińsko-polskiej granicy 11-osobowej grupy imigrantów narodowości tureckiej

W tym samym czasie, funkcjonariusze z Lubaczowa, zatrzymali po polskiej stronie dwa pojazdy i czterech organizatorów przerzutu. Zatrzymani to obywatele Turcji posiadający niemieckie tytuły pobytowe. Jak się okazało, oczekiwali na swoich rodaków i ich zadaniem miało być przewiezienie imigrantów przez Polskę do Niemiec.

Dzięki szybkiej wymianie informacji między polsko-ukraińskimi służbami, zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie czterem zatrzymanym mężczyznom zarzutu organizowania nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski dla jedenastu obywateli Turcji zatrzymanych na Ukrainie.

Cała czwórka przyznała się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddała karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu jej wykonania na okres próby dwóch lat.  

Aktualnie, zgodnie z procedurą, organizatorzy przerzutu - obywatele Turcji (mający legalny pobyt w Niemczech), oczekują na przekazanie w drodze readmisji z powrotem do Niemiec.

fot: BiOSG

Źródło: BiOSG

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.