ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Działania "Boże Ciało 2018": 6 nietrzeźwych kierowców i policyjny pościg za 29-latkiem

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Zakończyły się policyjne działania „Boże Ciało 2018”. Policjanci zatrzymali sześciu kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pijąc wcześniej alkohol. Wszyscy odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Od środy do niedzieli policjanci prowadzili działania „Boże Ciało 2018”. Na drogach powiatu lubaczowskiego można było spotkać więcej patroli ruchu drogowego.

W środę w Jędrzejówce policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. 38-letni mieszkaniec gminy Narol został poddany badaniu stanu trzeźwości. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia, w miejscowości Borowa Góra funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierują cego motorowerem, który nie korzystał z kasku ochronnego. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 55-letniego mieszkańca gminy Lubaczów okazało się, że ma on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Również w środę w Woli Wielkiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego mieszkańca gminy Narol, który kierował ciągnikiem rolniczym. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało, że miał on prawie promil alkoholu w organizmie, a dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

W piątek policjanci patrolując teren miejscowości Nowe Sioło, zauważyli w rowie przewrócony ciągnik rolniczy z dopiętym do niego wozem. Kierowca ciągnika został poddany badaniu stanu trzeźwości. Jak się okazało, 52-letni mieszkaniec gminy Cieszanów miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto, mężczyzna posiadał aktualny, sądowy zakaz kierowania pojazdami, a ciągnik nie był zarejestrowany ani ubezpieczony.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z Komisariatu Policji w Oleszycach dali sygnał do zatrzymania się kierowcy volkswagena. Mężczyzna zignorował funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i rozpoczęli pościg. Już po chwili wyjaśniło się dlaczego 29-letni mieszkaniec Jarosławia uciekał. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie.

Z kolei w sobotę, w  Zalesiu funkcjonariusze ruchu drogowego lubaczowskiej komendy, zatrzymali kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną prędkość. Ponieważ od męzczyzny czuć było alkohol policjanci sprtawdzili stan jego trzeźwości. 34-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierowcy za przestępstwa, których się dopuścili będą odpowiadać przed sądem.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Gosc
+3 # Gosc 2018-06-05 00:06
Widać że Policja miala dużo pracy przez lekko myslnych pijanych kierowców. Chwała im za to że nie dopuścili do tragedii
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.