ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Nielegalne automaty do gier w jednym z lokali w Lubaczowie. Właścicielowi grozi 300 tys. zł kary

fot. Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu
fot. Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu

fot. Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu

Trzy nielegalnie działające automaty do gier zabezpieczyli policjanci w jednym z lokali w Lubaczowie. W czynnościach uczestniczyli funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego. Właścicielowi nielegalnie działających automatów może grozić grzywna w wysokości 300 tys. zł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie uzyskali informację, że na terenie jednego z lokali w Lubaczowie organizowane są nielegalne gry na automatach. We wtorek wspólnie z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili w tym lokalu kontrolę. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli trzy nielegalnie działające maszyny do gier.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017 r. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie.

W postępowaniu administracyjnym kara pieniężna nakładana przez naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego to 100 tys. zł od każdego automatu. Karze pieniężnej podlegają nie tylko właściciele automatów, ale także właściciele lokali, w których prowadzone są gry na automatach, gdyż oni też uznawani są za urządzających gry w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

 

Źródło KPP Lubaczów/ PM

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Assia
0 # Assia 2018-03-22 09:25
Ta dawaj człeniu w jakim to lokalu raz dwa. Nie będzie się człowiek domyślał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ser
+8 # Ser 2018-03-22 09:46
"uzyskali informację", "Podejrzenia policjantów potwierdziły się". Serio?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ja
-9 # Ja 2018-03-22 11:12
Oto przykład jak Pis realizuje pomoc obiecaną małym przedsiębiorcom . Zabiera ostatnią deskę ratunku i dowala karę, którą będą spłacać jeszcze wnuki przedsiębiorcy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Mateusz
+12 # Mateusz 2018-03-22 12:55
Hazard to dla Ciebie "deska ratunku"? Żartujesz chyba. Ty wiesz ile rodzin i pojedynczych osób takie coś do biedy ten "przedsiębiorca " doprowadził. Od takiego czegoś się zaczyna. Zastanów się zanim coś napiszesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Krupier
+1 # Krupier 2018-03-23 09:04
Nielegalne to nielegalne, nie ma co dyskutować. Ale to nie przedsiębiorca doprowadził kogoś do biedy tylko ten ktoś sam. Z hazardem podobnie jak z alkoholem, który też może doprowadzać do biedy a nawet śmierci, a przecież nikt nie oskarża sprzedawcy alkoholu, że doprowadził kogoś do zapicia się na śmierć. Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba potrafić zachować umiar. Nie jest winą przedsiębiorcy, że niektórzy nie potrafią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ona
-2 # Ona 2018-03-22 16:03
Rozejdzie sie po kosciach. Nie pierwszy raz maszyny sa zabietane z lokali w Lubaczowie i wracaja tam po dwoch dniach .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ff
0 # ff 2018-03-22 16:20
A jaki chu...te osoby na sznurku tam ciagnal????? Dobrowolnie napalency kase ladowali...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kobex
0 # kobex 2018-03-22 17:51
ktos podjebał ten lokal i BARDZO DOBRZE !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Franek
+1 # Franek 2018-03-24 07:43
Pewnie ktos przegral troche forsy sie wku.... I jak to typowy Polak "zameldowal nie legalna" dzialalnosc naszym lubaczowskim policjantom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować