ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Granaty moździerzowe kalibru 81 mm w Rudzie Różanieckiej. Niewybuchy zabrali saperzy

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Dwa granaty moździerzowe kalibru 81 mm z zapalnikami z okresu II Wojny Światowej zostały odnalezione w Rudzie Różanieckiej. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska. Ponieważ w bliskim sąsiedztwie tego miejsca znajdowały się domy, jeszcze wczoraj saperzy z Rzeszowa zabezpieczyli znalezisko.

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu odnalezienia dwóch granatów moździerzowych. Tuż przed godz. 7 do dyżurnego lubaczowskiej komendy zadzwonił mieszkaniec Rudy Różanieckiej. Mężczyzna poinformował, że podczas spaceru odnalazł niewybuchy.

Na miejscu policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Z jego ustaleń wynikało, że są to granaty moździerzowe kalibru 81 mm z zapalnikami z okresu II Wojny Światowej. Dyżurny powiadomił o znalezisku saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

Do czasu przyjazdu saperów miejsce odnalezienia granatu zabezpieczali policjanci. Niewybuch z okresu II Wojny Światowej znajdował się w pobliżu zabudowań dlatego też saperzy jeszcze wczoraj przejęli granaty.  
 
Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.

fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Trwa cisza wyborcza, która obowiązuje także w Internecie. W związku z tym z portalu ZLUBACZOWA.PL od soboty do niedzieli do godz. 21:00 została wyłączona możliwość dodawania komentarzy pod wszystkimi artykułami.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.