ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Nielegalni imigranci z Iranu zatrzymani niedaleko Budomierza. Chcieli dostać się do Niemiec

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

6 stycznia, funkcjonariusze SG z Placówki w Lubaczowie zatrzymali ośmioosobową grupę nielegalnych imigrantów, którzy pieszo przekroczyli polsko-ukraińską granicę. Imigranci to obywatele Iranu.

W sobotę, 6 stycznia, tuż nad ranem, wspólny patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie i Policji zaobserwował idącą od granicy państwa grupę osób. Imigrantów zatrzymano w pobliżu miejscowości Budomierz (powiat lubaczowski ).

W ośmioosobowej grupie było dwie rodziny z czworgiem dzieci. Najmłodsze z nich miało 7 m-cy, a pozostałe: 2, 11, 14 lat. Rodziny były dobrze przygotowane do podróży. Miały odzież i obuwie na zmianę, nawigację telefoniczna , kompas oraz znaczą ilość gotówki I kosztowności. Jak wyjaśnili, celem ich podróży było dotarcie do Niemiec gdzie chcieli na stałe się osiedlić.

Zatrzymaną grupę cudzoziemców  przewieziono do Placówki SG w Lubaczowie. Dzieci były w dobrym stanie zdrowia, ale wychłodzone I głodne. Na miejscu imigranci otrzymali ciepły posiłek i napoje, a dzieci  słodycze.

W poniedziałek (8 grudnia), zgodnie z umową o readmisji, imigrantów przekazano z powrotem na Ukrainę.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania przez Straż Graniczną na Podkarpaciu nielegalnych imigrantów. W 2017 r.  na tzw. zielonej granicy państwa zatrzymano 105 osób. Wszyscy deklarowali chęć dotarcia do Europy Zachodniej w celu podjęcia pracy zarobkowej. Odnotowano także dziesięć przypadków zorganizowanego przerzutu migrantów, gdzie łącznie zatrzymano dwanaście osób udzielających pomocy w przekroczeniu granicy z Ukrainy do Polski.

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.